• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul'da Olağanüstü Durum Nedeniyle THY açıklaması

Anasayfa » Haber & Duyuru

thy sefer iptalleriİstanbul da Yaşananan olağanüstü hava koşulları nedeniyle,

08 Ocak 2017 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için, Ortaklığımız’ın 06 Ocak 2017- 09 Ocak 2017 tarihli İstanbul varışlı, çıkışlı ve aktarmalı tüm seferlerine kayıtlı yolcuların (Anadolu Jet yolcuları dahil) işlemleri ücret kurallarına bakılmaksızın;
 

1) Rezervasyon ve Parkur Değişikliği :
Rezervasyon ve parkur değişiklikleri aynı kabinde olması durumunda aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın 15 Ocak 2017 (dahil) tarihine kadar işlem yapılması ve yeni rezervasyonun 18 Ocak 2017 (dahil) tarihine kadar olan TK / AJ uçuşlara alınması kaydıyla ücretsiz yapılacaktır.
2) İade Talepleri :
A) Hiç Kullanılmamış Bilet : 06 Şubat 2017 (dahil) tarihine kadar işlem yapılması kaydıyla ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılacaktır.
B) Kullanılmış Bilet : Involuntary (istek dışı) kapsamında iade yapılır.
3) Bilet Süresinin Uzatılması :
Herhangibir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 15 Ocak 2017 (dahil) tarihine kadar uzatabilecektir.

 

BELİRTİLEN UYGULAMA UÇUŞ VE HİZMET AKSAKLIKLARI PROSEDÜRÜNDE BELİRTİLEN DURUMLARIN KAPSAMADIĞI AKSAKLIKLAR İLE AKSAKLIK YAŞANMADIĞI HALDE YOLCULARIN DEĞİŞİKLİK TALEP ETMESİ DURUMUNDA YAPILACAK BİR UYGULAMADIR. UÇUŞ VE HİZMET AKSAKLIKLARI PROSEDÜRÜNDE TANIMLANAN AKSAKLIK DURUMLARI YİNE İLGİLİ PROSEDÜRDE BELİRTİLDİĞİ ŞEKİLDE UYGULANMAYA DEVAM EDECEKTİR.

Saygılarımızla,
 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.