• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul’dan Gidilecek Günübirlik Rotalar

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

İstanbul’dan gidilebilecek günübirlik geziler için uygun yerler arasında birçok şehri ekleyebilirsiniz. Sadece İstanbul çevresiyle yetinmek zorunda değilsiniz. İstanbul’da yeni açılan üçüncü havalimanı sonrasında da hava yolu taşımacılığının daha da kolaylaştığı ve birkaç saat içinde rahatlıkla diğer şehirlere seyahat edebileceğimizi düşünürsek istediğiniz yere gitmek için tek yapmanız uçak bileti almak. Sizler için uygun olabilecek hala görmediyseniz gitmenizi önerdiğimiz 3 rotayı inceledik. Gelin İstanbul’dan gidilecek günübirlik rotalara beraber göz atalım.

İzmir

İzmir

Türkiye’nin üçüncü büyük şehri, Ege’nin incisi İzmir, İstanbul’la kıyaslandığında rahatlığıyla İstanbullular için tam anlamıyla bir cennet. Farklı hava yolları şirketlerinin onlarca sefer düzenlediği İzmir şehir merkezine bir saat sürecek mesafede birbirinden güzel tatil merkezleri var. İstanbul’dan İzmir’e gerçekleştirilen havayolu seferleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc mobil uygulaması veya web sitesi üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ucuz İzmir uçak bileti satın alabilirsiniz. İzmir havalimanından  Alaçatı, Foça, Çeşme, Seferihisar, Selçuk, Şirince, Birgi, Karaburun, Dikili ve Bergama gibi İzmir’in popüler turistik noktalarına seyahat edebilir ve aynı günün akşamında İstanbul’a dönebilirsiniz.

Gaziantep

Gaziantep

Dillere destan mutfağıyla, UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağı’nın gastronomi alanındaki temsilcisi olmayı başarmış Gaziantep’e, İstanbul’dan her gün düzenli olarak uçak seferleri düzenleniyor. Sefer bilgileri için web sitemiz üzerinden Gaziantep uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Özellikle hafta sonları birçok İstanbullu Gaziantep’i ziyaretçi yağmuruna boğuyor. Ünü Türkiye sınırlarını aşan baklava, kebap çeşitleri, ciğer gibi Gaziantep’in vazgeçilmez tatları deneyimlendikten. Tahmis Kahvesi’nde Türk kahvesi molası, Bakırcılar Çarşısı’nda yürüyüş ve Zeugma Mozaik Müzesi’nde Çingene Kızı’na baktıktan sonra mutlu bir şekilde İstanbul’a dönmek mümkün oluyor.

Bodrum

Bodrum

Özellikle yaz aylarının uğrak yeri Muğla’nın Bodrum ilçesi,  İstanbul ile karşılıklı uçuş bağlantısı yönünden ülkemizin en zengin destinasyonuna sahip kenti. Bodrum-Milas Havalimanı, Türkiye’nin en çok yolcu ağırlayan havalimanlarından biri ve Muğlaya ulaşım için Dalaman Havalimanı’na da uçuş gerçekleştirebilirsiniz.. Bodrum’a gelen İstanbullular Marina ve çevresinde gezebilir, Türkiye’nin alanında ödüllü Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne uğrayıp, Bodrum şehir merkezine geçerek tertemiz deniz havasını soluyabilir. Bodrum, Gümbet, Yalıkavak, Gümüşlük gibi tatil merkezlerinde muhteşem yemek deneyimleri yaşayabilirler.

Bodrum veya İstanbul’dan diğer şehirlere havayoluyla ucuza bilet almak için ucuzauc mobil uygulaması üzerinden veya web sitesi üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ucuz uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Günübirlik seyahatler için havayollarının kampanyalarına da yer verdiğimiz duyurular kısmını incelemenizi öneririz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.