• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul ‘un En Güzel Plajları

Anasayfa » Haber & Duyuru

İstanbul,  Marmara ve Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Bu durumda da şehrin kalabalığından kaçmak isteyenler ve deniz keyfini yaşamak isteyenler için bir ço kplaj alternatifi bulunmaktadır. İstanbul un en güzel plajlarını sizler için derledik.

Kilyos Plajları

İstanbul’un en eski plajlarından biri olan Kilyos plajları, son yıllarda yeniden düzenlenerek hizmet vermektedir. Kilyos’da sırasıyla Solar Beach, Burç Beach ve Dalia Beach gibi birçok seçenek yer almaktadır. İnce ve sarı kumulların yer aldığı Kilyos Plajları Karadeniz’e açılmaktadır. Rüzgârın fazla olduğu zamanlarda oldukça dalgalı olan denizden kaynaklı güvenlik önlemleri de bulunmaktadır. Ayrıca su sporlarına yönelik eğlenceli de zaman geçirebileceğiniz Kilyos plajları İstanbul’da en güzel ve en çok tercih edilen yerlerdendir.

 Kumbaba Plajı

Bizans döneminden kalan hikâyelere konu olan Kumbaba Plajı, ince kumların bulunduğu, ormanla iç içe olan plajlardır. Kamp yapma imkânınızın da bulunması İstanbul’un kalabalığından uzak eğlenceli ve huzurlu zaman geçirmenizi sağlamaktadır. Plaj çevresinde yer alan camping alanlarının yanı sıra plajda şezlong, şemsiye ve büfe hizmetleri de bulunmaktadır.

Adalar

İstanbul’a 1-2 saat uzaklıkta yer alan şehir hatları ve İDO ile ulaşımın sağlandığı Prens Adaları da hem temizliği bakımından hem de huzurlu zaman geçirebileceğiniz plajlar arasında İstanbul’un en güzel plajları arasında yer almaktadır. Heybeli Ada, Büyük Ada, Kınalı Ada ve Burgaz Ada plajlarının yanı sıra kamp yapma imkânıyla da günü birlik tatilcilerin yanı sıra küçük bir kaçamak yapmak isteyenler içinde sıkça tercih edilen İstanbul’un en güzel yerleridir.

 Florya Menekşe Plajı

Florya Mekenkşe Plajı, İstanbul’un en eski plajlarından birisidir. Tam teşekkülü olarak şemsiyelerin, şezlongların ve hatta ambulansın bile bulunduğu plaj oldukça kalabalık olmasına rağmen en çok tercih edilen İstanbul’un en güzel plajlarındandır.  Tek sorun hafta sonları aşırı kalabalık olmasından dolayı erkenden gidip yer tutmanız gerekebilir.

 Yeşilköy Çiroz Plajı

İstanbul’ da Yeşilköy mevkiinde yer alan Çiroz Plajı’da Florya Menekşe plajı gibi çok sık tercih edilen ve müzik yayınıyla da oldukça keyifli zaman geçirebileceğiniz İstanbul’un en güzel plajlarındandır.

Uzunkum Plajı

Karadeniz açılan Uzunkum Plajı temizliği ve temizliğiyle dikkat çeken İstanbul’un en güzel plajlarındandır. Ücretli ve ücretsiz seçenekleriyle de dilediğiniz konforu ve rahatlığı yaşayabileceğiniz Uzunkum plajı günü birlik olarak gidebileceğiniz plajlardan birisidir.

Büyük Liman Plajı

Sarıyer’ den teknelerle gidilebilen Büyük Liman Plajı, temizliğinin yanı sıra sınırlı sayıda da kapasitesi bulunmaktadır. Uzun yıllardır hizmet veren Büyük liman Plajı, doğa içinde eşsiz bir deneyim için tercih edilebilir yerlerden birisidir. Plajda son düzenlemelerden sonra büfe bulunsa da yine de yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza almanızda fayda var. Limana ulaşım sadece Sarıyer’den hareket eden teknelerle yapılmaktadır.

Florya Güneş Plajı

Florya’da 800 metre uzunluğa sahip olan Güneş Plajı, her türlü ihtiyaca yönelik hizmetleriyle de keyifli zaman geçirmenizi sağlayan İstanbul2un en güzel plajları arasında yer almaktadır. Her gün güvenlik ve temizlik yapılmasından dolayı da içiniz rahat olarak bu plajla zaman geçirebilirsiniz.

Demirciköy

Kamp alanının yanı sıra karavanlar içinde özel alanı bulunan, orman ve denizin buluştuğu ender ve güzel yerlerden biri olan Demirköy’de Sarıyer tarafında yer almaktadır. Şehir merkezinden biraz uzak olsa da huzurlu zaman geçirebileceğiniz ve günü birlikte olsa bir tatilden beklentinizi karşılayabilecek İstanbul’un en güzel plajları arasında yer almaktadır.

Gümüşdere

Gümüşdere plajı, Kilyos sahiliyle aynı denizi ve sahili paylaşan bir plajdır. Tertemiz denizi, altın sarısı kumsalı ile rahatlamanızı sağlamaktadır. Plajda duş seçeneklerinin bulunmasının yanı sıra özel işletmelerle de konaklama hizmeti de sunmaktadır. İstanbul’a yakın mesafede yer alan Gümüşdere’de en eski plajlardan biri olarak farklı su sporları ile eğlenceli zaman geçirmeniz için bütün olanakları sizlere sunmaktadır.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.