• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul’un Havalimanı Hakkında Pratik Bilgiler

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

İstanbul Havalimanı

Havacılık tarihinin dev projesi olan İstanbul Havalimanı özellikleri ile rekorları elinde tutuyor. İstanbul Havalimanı hakkında seyahatleriniz de sizlere yardımcı olabilecek noktalara gelin birlikte göz atalım ;

Giden Yolcular ;

Economy Class yolcular için 1 ve 2 nolu kapılar kullanılmaktadır. Yurt dışı seyahatleriniz için de 3, 4, 5, 6 ve 7 numaralı kapılar kullanılmaktadır. Business Class , Elit Plus ve elit yolcular ise 5 numaralı kapı tahsis edilmiştir. Tüm kapılardan girişler aynı alanda birleşmekte ve yanlış kapı kullanılır ise yürüme mesafeniz artmakta olucaktır.

CIP yolcular ve yurtiçi/yurtdışı seyahet gerçekleştirecek VIP yolcular ise girişte CIP iç hat özel yolcu bölümünü kullanmalıdır. İlerleyen zamanlarda ise VIP gidiş yerinin değiştirileceği bilgisi verilmiştir.

Araç Otopark ;

İstanbul Havalimanına araç ile giriş yapıldığında tek bir otopark girişi bulunmaktadır. Otopark girişin de Vale hizmeti verilmektedir. Vale servisine verilen araçlar iki farklı noktadan teslim alınabilir. Yurtiçi gelişlerde 9 numaralı kapı ,yurtdışı gelişler de ise 13 numaralı kapı tercih edilmektedir.

Gelen Yolcular ;

Yurtiçi ve yurtdışı dönüş yapan yolcular gelen yolcular katında yani orta katta yapılmaktadır. Yurtiçi dönüş seyahatlerinizde 8 ve 9 numaralı kapıları kullanıp iç hatlar çıkış kapısından çıkmaktadırlar. Yurtdışı seyahatinden dönüş yapan yolcular ise 10, 11, 12, 13 ve 14 numaralı kapıları kullanıp dış hatlar çıkış kapısından çıkmaktadırlar.

Yurtiçi ve yurtdışı çıkış kapılarında board ile karşılama alanı bulunmaktadır. Yurtdışı dönüş yapan Business class yolcular da aynı kapılardan çıkışlarını gerçekleştirmektedirler.

Gelen Yolcuları Karşılama ;

Gelen katında araç ile bekleme yapmanız pek mümkün değildir. Ancak gelen yolcularınızı karşılamanız gerektiğinde araçlarınızı otoparka bırakarak karşılamanız sizler için daha iyi bir seçim olucaktır. Bu nedenle yolcularınızı 15, 16 ve 17 numaralı kapılara yönlendirilerek karşılamanız mümkün olucaktır. Taksi kullanıcak yolcular gelen yolcu katını yani orta katı kullanmaları gerekmektedir. Toplu Taşıma kullanıcak yolcular da en alt katta bulunan HAVAİST ve İETT otobüslerini kullanarak ulaşımlarını sağlayabilirler.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.