• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İTALYA’DA AİLECE GEZİLEBİLECEK 5 MEKAN

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

İtalya’da ailenizle birlikte gezebileceğiniz veya tatil yapabileceğiniz birbirinden güzel 5 farklı mekanı sizlere aktaracağız.

Yüzyıllardır iç içe bulunduğumuz İtalyan kültürü, kulağımıza hiç yabancı gelmeyen ve sıklıkla televizyon dizilerinde bile rastladığımız bir kültür. Tatil amaçlı olarakta yine aynı televizyon ekranlarından oyuncuların ve aktörlerin bahsettiği enfes dinlenme mekanları arasında yer alıyor. Sözlüklerimize bile birçok kelimenin karşılıklı olarak girdiği bu ülkenin tarihi de bizim tarihimize temas etmeden yazılamıyor. Tıp ve mutfak terimleri ise günümüzde en yaygın olarak kullanılan terimler arasında bulunuyor. Tabi mutfaktan başlayan ortak kültür esintilerini toplumsal alanda ise yeşil sahalara yani futbola kadar görebiliyoruz.

Roma, Milano, Venedik, Floransa ve Napoli gibi ünlü şehirlerini gezmeden gelmek elbette büyük bir eksiklik olacaktır. Bu konuda size yardımcı olan Ucuzauc.com adresimizden bizimle iletişime geçerek yurtdışı turlarımız hakkında bilgi almanızı öneririz. Çünkü tatiliniz sırasında bireysel olarak gitmişseniz, gözden kaçırabileceğiniz veya fark etmeyeceğiniz turistik mekanlar olabilir. Bu şekilde tatilinizden dönüş yaptıktan bir süre sonra kulağınıza gelebilecek olan bir eksiklik sizi rahatsız edecektir. Firmamızın düzenlediği İtalya turuna katılarak hem ucuz uçak bileti ile hem de bir tur rehberi ile tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

İtalya’da gezip görmek isteyeceğiniz yerler o kadar çok, tatmak isteyeceğiniz lezzetler sınırsız diyebiliriz. Kısacık bir tatilde çok fazla macera yaşayabilmek ve bu ülkenin kültürüne hakim olabilmek için mutlaka turlarımıza göz atın.

Biz şimdi sizlere bu ülkenin birçok alternatifinden sadece 5 tanesi hakkında kısa bilgiler sunacağız ve sizleri sanal bir İtalya turuna çıkaracağız.

DOLOMİT DAĞLARI İTALYA’DA Kİ İLK DURAĞIMIZ

DOLOMİT DAĞLARI İTALYA’DA Kİ İLK DURAĞIMIZ

Dolomit Dağları, çok büyük bir alanı kaplayan ve İtalya’nın Kuzey doğusunda yer alan eşsiz bir manzaraya sahip Alp Dağları’nın bir uzantısı olarak bilinmektedir. Buraya ulaşımın en kolay yolu Venedik Havaalanı’na indikten sonra 2,5 saat karayolu ile gitmektir. Diğer ve daha uzun bir ulaşım şekli ise Milano Havaalanı’na inip 4,5 saat kara yolculuğu yapmaktır. Yazları atlama ve yüzme için mükemmel bir yer olan Dolomitler, kışları ise kayak için muazzamdır. Yani istediğiniz her mevsimde gidebilirsiniz. İtalya’nın Belluno, Bolzano ve Trento bölgelerini kaplayan bu doğa harikası aynı zamanda  Unesco Dünya Mirası Listesi’nde de bulunmaktadır.

İTALYA GÖLLERİ İKİNCİ DURAĞIMIZ

İTALYA GÖLLERİ İKİNCİ DURAĞIMIZ

İtalya’nın gölleri tatil yada kafa dinlemek veya turizm için paha biçilemez kaftan diyebiliriz. Bizim ülkemiz gibi Akdeniz etrafında kurulmuş İtalya’nın gezerken en çok tat alabileceğiniz doğal güzellikleri arasında ise tadına doyamayacağınız gölleri var. Özellikle tavisye edeceğimiz göller ise “Maggiero Gölü”, “Como Gölü” ve Venedik olacaktır. Buralarda yapacağınız tekne turları ile hem yemyeşil doğayı izleyebilir hem de İtalya’nın birçok bölgesini dolaşabilirsiniz.

FLORANSA İTALYA TURUNUN OLMAZSA OLMAZLARINDANDIR

FLORANSA İTALYA TURUNUN OLMAZSA OLMAZLARINDANDIR

Floransa gerçektende İtalya’ya gittikten sonra görülmeden dönülebilecek bir yer değildir. İtalya’da rönesansın başlamasına sebep olan bu şehirde birçok sanat galerileri ile müzeler bulunmaktadır. Mimarisi ise sizin bambaşka bir ülkede olduğunuzu derinden hissetmenize yardımcı olacaktır. Da Vinci, Michelangelo gibi sanatkarların yaşadığı yerdesiniz. Botticelli’yi de unutmayın. Ayrıca ünlü Medici ailesinin bu şehrin mimarisine ve gelişime önderlik ettiği de dip not olarak yazılmalıdır.

SİCİLYA DOĞA HARİKASI BİR CENNET OLARAK MUTLAKA GİDİLMELİ

SİCİLYA DOĞA HARİKASI BİR CENNET OLARAK MUTLAKA GİDİLMELİ

Evet, Sicilya denildiğinde Hollywood filmlerinde sıklıkla rastlanan ünlü mafya karakterlerinin doğuğ büyüdüğü ve sonra Amerika’ya taşınarak düzeni ele geçirmeye çalıştığı bir belde akla gelir. Ancak durum bu olmadığı gibi cehenneme çevrilen bu güzel memleketin doğal ortamı parmak ısırtacak cinstendir. Yeşilliklerle donatılmış dört bir yanını izlerken gözleriniz ve ruhunuz dinlenecektir. Ilıman iklimi sizi bedeni ve ruhi dinlenme turuna çıkaracaktır. Burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İTALYA’DA SON DURAĞIMIZ ROMA

İTALYA’DA SON DURAĞIMIZ ROMA

Dünyanın tüm siyasi haritalarında ayrıcalıklı olarak bulunan Roma, destansı bir öneme sahiptir. Gezilip görülebilecek efsanevi bir şehirdir. İtalya’nın başşehir olması da boşuna değil ve stratejik öneminin biliniyor olmasındandır. Ayrıca kiliselerin hüküm sürdüğü bu şehirde tarihi birçok kiliseyi, müzeleri ve son olarakta yine dünyanın bildiği ve kendi başına hüküm süren Vatikan’ı da ziyaret edebilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.