• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İtalya Torino Gezilecek Yerler

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

İtalya Torino Gezilecek Yerler

İtalya Torino Gezilecek Yerler

İtalya Torino doğa harikası güzellikleri yanı sıra, tarihi binaları ile de misafir çekmeyi başarabilen yerlerden biridir. Yaşam biçimi İtalyan tarzı ile özdeşleşmiştir. Bu modern kentte gezilecek yerler adına keşfe çıkıldığında liste son derece kalabalıktır. Torino sanat ve tarihin iç içe olduğu bir şehirdir. Bu nedenle müzeler, kiliseler ve saraylar göze çarpar. Hemen hepsinin görülmeye değer olduğu kuşkusuzdur. Torino büyük bir şehirdir ancak gezilmeye başlandığında her yer birbirine yakın olduğundan son derece kolaydır. Arka sokakları mutlaka görülmelidir. Tam bir İtalyan tarzı hâkim olan pazar dikkat çekicidir.

Torino da Buluşma Yeri 

Torino da Buluşma Yeri

Torino da gezip görülecek yerler birbirleri ile çok yakın ve bağlantılıdır. Piazza Castello neredeyse hemen herkesin buluşma noktasıdır. Burada yan yana restaurantlar, küçücük barlar vardır. Castello sonrası lüks caddesi olan Via Roma'ya çıkılır. Burada her yer lüks mağazalarla doludur. Aynı şekilde Via Po meydanı da gezip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Avrupa'nın En Büyük Meydanı Piazza Vittorio 

Avrupa'nın En Büyük Meydanı Piazza Vittorio

Avrupa'nın en büyük meydanı olan Piazza Vittorio yazın dolup taşacak derecede kalabalıktır. Restaurantlarla çevrilidir. Çok lezzetli yiyecekler ve içecekler bulunur. Bu meydanda alınacak keyif bir başkadır. Meydanın sonu da zaten Po nehrine çıkmaktadır.

Torino Kraliyet Sarayı 

Torino Kraliyet Sarayı

Buranın mimari tasarımı bir başkadır. Saray geniş bir avluya sahiptir. Torino'ya gitmek demek bu ihtişamı yakından görmek demektir. Tarih ve kültür burada iç içedir. İç dekorasyonundaki ihtişam görülmeye değerdir.

Torino da gezip görülmesi gereken yerler arasında özellikle sinemaseverlerin görmesi gereken bir yapı olan Cinema Müzesi harika bir mimari düzenleme ile gezilmeye hazırlanmıştır. Yönetmene ait koltuklardan tutun da film makaralarına kadar her şeyle karşılaşılabilir. Burası Avrupa'nın en önemli sinema müzesidir. Gündüzleri gezme sonrasında geceleri de cafe ve barların sıralandığı sokaklarda keyifli geceler yaşanabilir. Po nehri kıyısı şehrin en hareketli olan yerlerinden uzaklaşarak sakinliği tercih edenler için bire birdir. Burası her mevsim turist ile dolup taşar. Nehrin kıyısında koşulabilir, yeşillikler içerisinde sessizliğin keyfine varılabilir.

Toronto Neden Ziyaret Edilmeli

Toronto Neden Ziyaret Edilmeli

Torino'ya gitmek için çok neden vardır. Bunların başında Torino tam bir gurme cennetidir. Burada Truf, Şarap ve çikolata tadılmadan dönülmez. Bu lezzetlerin belli başlı mekânları vardır ki; bunlar da gezip görülmesi gereken yerler arasında yer almasını sağlar. Torino bir spor cenneti olduğundan Ossola Kayak Merkezi görülmesi gereken yerler arasındadır. Diğer ünlü kayak merkezleri de zaten merkeze yakındır. 

Torino rahat, huzurlu, insanları açısından cana yakın, yemekleri muhteşem ve sevimli bir şehirdir. Torino şehrin kayak merkezlerine de yakın olduğundan kış turizmi açısından da sıkça tercih edilir. Merkezleri otomotivden sinemaya kadar her alanı kapsamaktadır. Şehrin caddelerinde çok rahat dolaşılır, huzurlu vakit geçirilir, burada geçirilen tatil sonrası mutlu ve keyifli bir ayrılış yaşanır.
 

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.