• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İzmir’in En Güzel Yedi Mekanı

Anasayfa » Haber & Duyuru

Atatürk’ün ikinci şehri olarak da geçen İzmir gerek doğal güzelliğiyle gerekse köklü tarihiyle görülmesi gereken şehirlerarasında yer almaktadır. Ege’nin incisi olarak kabul edilen tarihi ve antik yerleri kadar İzmir’in merkezinde de görülmesi gerek yerlerden yedi güzel mekan arasında, Saat Kulesi, İzmir Kemeraltı Çarşısı, Dario Moreno Sokağı, Tarihi Asansör, Konak Pier, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Alsancak’ı yer almaktadır.

saat kulesi

Saat Kulesi

İlk olarak şehrin simgesi haline gelmiş olan Saat Kulesi’nden başlayalım. Konak Meydanı’nda bulunan ve 1901’de yapılan kulenin yapımını Fransız mimar Raymond Charles Pêre üstlenmiştir. Saatini de zamanın Almanya kralı II. Wilhelm hediye etmiştir. 25 metreyi bulan kulenin dört adet çeşmesi vardır. ESHOT otobüslerini kullanarak bu tarihi saat kulesine ulaşabilirsiniz.

izmir kemeraltı çarşısı

İzmir Kemeraltı Çarşısı

İkinci adresimiz ise tarihi İzmir Kemeraltı Çarşısı. İzmir’in Konak ilçesinde bulunun Kemeraltı Çarşısı’na tıpkı saat kulesine gidildiği gibi ESHOT otobüsleriyle de gitmek mümkündür. 1650-1670 yılları arasında oluşturulan bu tarihi çarşıda demircilerden baharatçılara kadar bir sürü ticarethaneleri ziyaret edip hoşunuza giden herhangi bir eşyayı alabilir, tanıdıklarınıza hediye edebilirsiniz. Oldukça yoğun olan Kemeraltı Çarşısı bu yönüyle İstanbul’daki Kapalıçarşı’ya benzemektedir. Eski yılların kokusunu üzerinde taşıyan bu tarihi çarşıyı gezerken adeta tarihi tekrar yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz. Ayrıca yorgunluğunuzu atabileceğiniz ve ya açlığınızı giderebileceğiniz birçok kafeteryada Kemeraltı Çarşısı’nın içinde mevcuttur.

dario moreno sokağı

Dario Moreno Sokağı

Üçüncü adresimiz olan Dario Moreno Sokağı adını 1950li-60lı yılların meşhur sinema oyuncusu ve aynı zamanda müzisyen olan Moreno’dan almıştır. Ege Bölgesi’nin silüetini yansıtan bu sokakta tarihi asansörün olduğu yerdeki Asansör Restoran da güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ayrıca Orient Cafe’de güzel bir çay içip havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

izmir tarihi asansör

Tarihi Asansör

Eğer manzara seyretmekten keyif alıyor, ruhunuzu güzel bir manzarayı seyrederken dinlenmiş hissediyorsanız o halde Tarihi Asansör olan dördüncü adresimize uğramadan İzmir’den gitmeyin deriz. 1907 yılında Nesim Levi tarafından yapılmış olan bu eser hemen hemen İzmir’i bütün güzelliğiyle ayaklarınızın altına sermektedir. Bu tarihi asansörde diğer yerler gibi İzmir’in Konak ilçesinde yer alıyor. Tarihi asansörü görmek için ESHOT otobüslerini kullanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bünyesinde kafe, bar ve restoran barındıran bu tarihi yerde manzaranın keyfini çıkarırken yanında güzel bir yemek ve yemeğe yakışır bir içki içebilirsiniz.

konak piaer

Konak Pier

Beşinci adresimiz olan 1875-90 yılları arasında Fransa’nın simgesi haline gelmiş olan Eyfel Kulesi’nin mimarı tarafından yapılan Konak Pier yer almakta. Eskiden vergi binası olarak kullanılan bu güzide yer günümüzde birçok mağazaya, kafeye ve restorana ev sahipliği yapmaktadır. Konak’ın en popüler yeri haline gelen Konak Pier’de İzmir’e geldiğinizde görmeniz, vakit geçirmeniz gereken yerler arasındadır. ESHOT otobüs hatları bu popüler yere gitmeniz için gerekli rotasyona sahiptir.

izmir doğal yaşam parkı

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Altıncı adresimiz olan İzmir Doğal Yaşam Parkı doğayla iç içe bir zaman geçirmeniz, şehir stresini üzerinizden atmanız için en ideal yerdir. Toplam 42.500 metrekarelik bir alana sahip olan bu doğal yaşam parkında farklı türlerden 1500 hayvan, 250 bitki türü ve 3000 ağaç yer almaktadır. Doğanın güzelliğinin tadını çıkarırken daha önce görmediğiniz hayvan türlerini keşfederken ayrıca vakit geçirebileceğiniz kafeteryalar ve hediyelik eşya mağazası bulunmaktadır. İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir’in Çiğli ilçesinde yer almaktadır. Buraya 777 no’lu otobüsle gidebilirsiniz.

alsancak

Alsancak

Ve yedinci adresimiz olan Alsancak’a. “İzmir’in Nişantaşı” diyebileceğimiz bu yerde Nişantası kadar popüler olmayı başarmıştır. Alsancak’a gelip de görmeniz gereken yerlerden birisi olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde, yemek yiyip kahve içebileceğiniz kafeler ve restoranlar, çeşitli giysileri deneme fırsatı bulacağınız mağazalar, hediyelik eşya alabileceğiniz hediyelik eşya mağazaları bulunmaktadır. Diğer yandan aktiviteleri seviyorsanız çeşitli organizasyonların yapıldığı Gündoğdu Meydanı da uğramanız gereken yerler arasına girebilir. Ayrıca Alsancak’a kadar gelip Barlar Sokağı’na girmemekte olmaz. Burada da keyifli vakit geçirebileceğiniz bir süre eğlence yeri mevcuttur. Bu güzel yere Konak’tan kalkan otobüslerle gidebilirsiniz.

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.