• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İzmir’in En Meşhur Balık Restoranları

Anasayfa » Haber & Duyuru

İzmir mutfağı denince akla sağlıklı ve hafif, ot yemekleri, zeytinyağlılar ve balık gelir. İzmir mutfağının mezeleri ile balığın birleşimi ise bize eşsiz ziyafetler sunuyor. Şehirde, kimi yılların tecrübesine sahip, kimi yeni ama iddialı birçok balık restoranı bu balıkları farklı işlemlerden geçirerek ve farklı şekillerde pişirerek önümüze getirmektedir. İzmir ziyaretinizde size fikir vermesi amacıyla İzmir’in en meşhur balık restoranlarını sizler için derledik

Deniz Restoran

İzmir’in en meşhur balık restoranları arasında yer alan Deniz Restoran, 1981 yılından Ramazan Çelikkaya tarafından kurulmuştur. Balıktan gelen lezzet sloganıyla hizmet veren restoran 2 kapalı salon ve deniz kenarında bulunan bahçesi ile toplam 400 kişilik kapasiteye sahiptir. Çeşitli yayın organları ve gurmeler tarafından Türkiye’nin en iyi balık restoranı ünvanına sahip restoranın birçok ödülü bulunmaktadır. İş yemekleri ve sosyal toplantılara ev sahipliği yapan restoranın sürekli misafirleri arasında ünlü işadamları ve sanatçılar yer almaktadır. Atatürk Caddesi No: 188/B, Alsancak adresinde hizmet veren restoran, balık çeşitleri, kalamar ve balık mezeleri ile oldukça popülerdir. Gümüş Balık Restoran

Gümüş Balık Restoran, 2002 Yılında Ahmet Tahtalı ve Ramazan Kavasoğlu tarafından Kilim Otel’in giriş katında hizmete açılmıştır. 1. Kordon'a bakan körfez manzaralı, kapalı salonu ve bahçesiyle 320 kişilik kapasiteye sahiptir. Ege ve Akdeniz Mutfağı ağırlıklı menüsünde fesleğenli balık, pella, Yunan usulü ahtapot ve tereyağlı dondurma en çok tercih edilen spesiyalleri arasında yer almaktadır. İş yemekleri ve sosyal toplantılara da ev sahipliği yapan restoran, haftanın her günü 08.00- 24.00 saatleri arasında, Kazım Dirik Caddesi No:1/A,  Konak adresinde hizmet vermektedir.

Sipari Restoran

Mehmet Önen’in işletmeciliğini yaptığı Sipari Restoran, uzun yıllardır Levent Marina’da hizmet vermektedir. Restoran,  650 kişi kapasiteli kapalı ve açık salonlarda, profesyonel ekip ve lezzetli menüleriyle haftanın 7 günü misafirlerini ağırlamaktadır. Günlük ve taze balıklarının yanı sıra spesiyalleri arasında yer alan Rum usulü ahtapot, karides pazı sarma, balık kavurma, kavun içinde pişirilen deniz mahsulleri, paelle ve bademli dil menier büyük ilgi görmektedir. Mekân, Haydar Aliyev Bulvarı No:4, İnciraltı yer almaktadır.

Boğaziçi Restoran

1993 yılından itibaren Bostanlı’da hizmet veren Boğaziçi Restoran, 2010 yılında ise Üçkuyular Vapur İskelesi üzerinde ikinci şubesini açmıştır. İki şubesi ve toplam 750 kişi kapasiteli restoranlarında günlük ve zengin balık çeşitlerini Ege mutfağının ünlü meze çeşitleriyle harmanlayarak misafirlerine sunmaktadır. Restoranın ünlü lezzetleri arasında Izgara kalamar, karides pazı sarma, paella, peynir salatası ve fava gelmektedir. Restoran, deniz mahsullerinden vazgeçemeyenler için Cengiz Topel Caddesi No: 38 / B, Bostanlı adresinde hizmet vermektedir.

Balık Pişiricisi Veli Usta

Balık Pişiricisi Veli Usta, kurucusu ve aynı zamanda aşçıbaşılığını da yapan Veli Sinanoğlu tarafından 1970 yılında Alsancak’ta kurulmuştur. Türkiye’de ilk defa Dil Balığını şişte pişirmesiyle bu lezzeti ülkemize kazandıran Veli Usta, kendisinden başka bu lezzeti yakalayan olamayacağını iddia ediyor. Kordonboyu ve İnciraltı'nda şubeleri bulunan mekân, modern görünümlü restoranlarında yaklaşık 250 kişiye hizmet vermektedir. Servis kalitesi ve menüleriyle unutulmaz balık ziyafeti yaşayacağınız restoranın en ünlü lezzetleri arasında, dil balığı şiş, dülger şiş, kalamar, fava, ahtapot salatası ve peynirli salata yer almaktadır. Deniz ürünlerinde iddialı, ünlü balıkçının İnciraltı Caddesi No:179/A Balçova şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Birinci Kordon Balık Restoran

İzmir’in meşhur balık restoranları arasında yer alan Birinci Kordon Balık Restoran, 3 katlı ve 450 kişi kapasiteli mekânda hizmet vermektedir. Deniz mahsulleri başta olmak üzere enfes mezeleri, salataları ve tatlıları ile balık müdavimlerini muhteşem Körfez manzarasıyla, huzurlu bir ortamda ağırlamaktadır. Mekânın en çok tercih edilen lezzetleri arasında pazı sarma, sıcak ot tabağı, ızgara kalamar, limon dilimi yatağında karides buğulama, balık kokoreç yer almaktadır. Restoran, ailece keyifli anlar geçirip, lezzetli balıkların tadına bakmak isteyen misafirlerini Atatürk Caddesi No: 196/A, Alsancak adresinde ağırlamaktadır.

Gündoğdu Meyhanesi

Gündoğdu Meyhanesi, Asil Ünlü tarafından kurulmuş, balık ve eğlenceyi ayrı düşünemeyenlere hitap eden bahçeli ve klasik meyhane konseptine sahip bir mekândır. Mekân, Ege bölgesinin eşsiz zeytinyağlı mezeleri ile taze balık ve deniz ürünleri çeşitlerinden oluşan zengin menüsü ile Alsancak’ta hizmet vermektedir. Mekânın ünlü lezzetleri arasında, keçi peynirli köz patlıcan, zeytinyağlı enginar, levrek ve kalamar yer almaktadır. İrfan Boyuer Sokak No:3, Alsancak adresinde bulunan mekanda, sevdiklerinizle beraber fasıl eşliğinde eğlenceli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.