• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Katar'da Yaşam Nasıldır?

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Katar Arap Yarımadasının doğusunda bulunan bir Orta Doğu ülkesidir. Suudi Arabistan kadar katı kuralları yoktur. Doğal gaz ve dev şirketleri ile son derece zengin bir ülkedir. Milli gelir açısından dünyanın en güzel ülkesidir. Dünyada en çok doğal gaz üreten ülkelerden biridir. Ekonomisi her yıl %10 büyümektedir. Katar'da yaşam son derece sakindir. Her şey çok yavaş ilerler, herkes çok sakindir, asla telaş duygusu yoktur. Cuma namazı saatlerinde her yer kapanır. Ülkede hastane ve eğitim ücretsizdir. Ülke Emir tarafından yönetilir.

Katar’da Yaşam

Katar’da halka açık yerlerde mayo ile dolaşılamaz. Bunun için pahalı otellere gitmek gerekir. En sevdikleri spor futboldur. Deve yarışları herkes için önemlidir. Öylesine zenginlerdir ki deve yarışında kazananlara pahalı arabalar hediye edilir. İş imkânları yüksektir, işsizlik yoktur. 

Katar’da Gece Hayatı 

Ülkede hafta sonları cuma ve cumartesidir. Gece hayatı Dubai gibidir. Çılgın partiler vardır. Mekânlar süper lüks kıvamındadır.

Katar'da hava çok sıcaktır. En soğuk hava 15 derece civarlarındadır. Toplu taşıma yoktur. Her yer inşaat doludur. Arabasız bir hayat düşünmezler. Ülke her zaman güvenlidir, huzurludur. Herkese uygun yemekler mevcuttur. Katar insanı doğal gaz zenginidir. Yaşam standartları son derece yüksektir. Katar şeriatla yönetilen bir ülke olmasına rağmen en özel yanı burada insanın kendini güvende hissetmesidir.

Burada yaşayan herkes deyim yerindeyse ekmek parasında olup, sorun çıkaranların ise hemen ülkeden gönderilmesi sebebi ile güvenlik ve huzur %100 dür. Ülkede hırsızlık yoktur. Bir yerde kıymetli bir şeyini unutsan saatler sonra gelsen bıraktığın yerde durur. Evlere hırsız girme durumu hiç yaşanmaz.

  • Katar da resmi dil Arapça olup İngilizce konuşmak hâkimiyeti vardır.
  • Katar doğal gaz zengini bir ülkedir.
  • Katar da insanlar kendini güvende hisseder, huzurludur.
  • Katar da iş imkânları yüksektir.

Katar yaşanılası bir yerdir. Etkinlikleri açısından da hayli hareketli bir ülkedir. Su kayakları, deve ve at sürmeler, kültür festivalleri asla atlanmaz. Müziğe, şiire ve dansa çok önem verirler. Burası para biriktirmek için harikulade bir ülke olup, iş hayatında gerek tecrübe gerek para açısından bir düşünce varsa çok iyi bir tercihtir. Burada inşaat ve enerji sektörü hayli gelişmiştir.

Şiddet Oranı Oldukça Düşüktür

Katar da suç ve şiddet düşük, yaşanmayan durumlardır. Kimsede saldırmak, çalmak veya banka soymak gibi düşünceler olmaz. Katar yasalarında ceza son derece ağır olup ülkeden sınır dışı bile edilebilir. Bu yüzden insanlar suç ve şiddetten uzak sakin, dingin bir yaşam tercih etmişlerdir. Kadına tutum son derece pozitiftir. Yalnız bir kadın bile kendini rahat hissedebilir. Katar da yaşanır, hatta hatta son derece kaliteli bir hayat yaşanır. İnsan kendini geliştirir. İyi bir iş hayatı için kariyer yapma fırsatı bulur. Kişi başına düşen gelir yüksektir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.