• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kayseri Erkilet Havalimanı

Anasayfa » Havalimanları

 Kayseri Erkilet Havalimanı

Uçak Bileti

Ülke/Şehir: Türkiye/Kayseri

Açılış Tarihi: 1998

Şehir Merkezine Uzaklığı: Şehrin batı tarafında şehre 5 km uzaklıkta

Ulaşım: Kayseri Erkilet Havalimanına taksi, halk otobüsü, kiralık araç ile gidebilirsiniz.

Havalimanı Kodu: IATA Kodu; ASR, ICAO Kodu; LTR

Havalimanı Telefon Numarası: 0352 337 5244

Havalimanı Adres: Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, No: 338 Kocasinan/Kayseri

 

Kayseri Erkilet Havalimanı Hakkında

Kayseri Erkilet Havalimanı hem askeri hem sivil alanda hizmet vermektedir. 3000 metre genişliğinde pist uzunluğu vardır. Pist yüzeyi beton kaplamadır ve Kayseri Erkilet Havalimanı 24 saat hizmet vermektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı hem iç hatlarda hem de dış hatlarda çalışmaktadır. Dış hatlar terminali 2007 yılında açılmıştır. Her iki hatta da çok fazla yoğunluk olmaktadır.

Dış hatlar terminali 2.500.000 yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. Dış hatlar terminalinde kafe, restoran, büfe, şarj aleti makinası, gazete satış yeri, sağlık ofisi ve satış mağazaları bulunmaktadır. Dış hatların yolcu kullanım alanı 4000 metredir. Kayseri Erkilet Havalimanı sayesinde Kayseri de hem ticaret hem de turizm gelişmiştir. Geniş olması nedeniyle daha fazla yolcu taşınmaktadır.

Şehir merkezinden Kayseri Erkilet Havalimanına gitmek son derece basittir. Bir taksi tutarak, araç kiralayarak ya da halk otobüsü kullanarak havalimanına gidebilirsiniz. Kayseri Erkilet Havalimanı aynı zamanda kargo taşımacılığı da yapmıştır. Kayseri Erkilet Havalimanı içerisinde emanet eşya ofisi, ATM, Wi-Fi, lavabo ve mescit gibi hizmetler de bulunmaktadır. Böylece yanınızda taşımış olduğunuz fazla valizlerin emanet eşya ofisine belli bir ücret karşılığında 15 günlüğüne bir alabilirsiniz. ATM’den para çekebilir ya da para yatırabilirsiniz.

Wi-Fi kullanarak internete bağlanabilir ve bekleme salonunda vakit geçirebilirsiniz. Lavabo kullanarak kişisel ihtiyaçlarınızı giderebilir mescit alanını namaz kılmak için kullanabilirsiniz. Kayseri Erkilet Havalimanında daha pek çok ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Kayseri oldukça geniş ve gelişmiş bir şehirdir. Özellikle ticaret alanında Anadolu’nun İncisi olarak anılmaktadır. Sanayinin gelişmiş olması ile beraber havalimanı da büyük ilgi görmektedir. Türkiye'nin her yerinden Kayseri Erkilet Havalimanı’na yolcu sefer yapmaktadır. Sadece Türkiye içinde değil yurtdışından da Kayseri Erkilet Havalimanına talep olmaktadır.

Kayseri Erkilet Havalimanı içerisinde birçok farklı hizmetler verildiği için müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Havalimanına gelen yolcular geçirmiş olduğu yolculuktan son derece memnun kalmıştır ve bu nedenle havalimanı her geçen gün kendini geliştirmektedir. Böylece her geçen gün farklı müşteriler Kayseri Erkilet Havalimanına gelmektedir.

Kayseri Erkilet Havalimanı son derece gelişmiş olduğu için aşırı yoğunluk olmaktadır. Bu nedenle herhangi bir yere giderken önceden rezervasyon yaptırmanızda büyük fayda vardır. Önceden rezervasyon yaptırmadığınız takdirde gideceğiniz yere gidemezsiniz. Eğer bir bileti alıp gidemeyecek olursanız satın almış olduğunuz uçak biletini bir sonraki seferlerde kullanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için Kayseri Erkilet Havalimanını arayabilirsiniz.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.