• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kış Mevsimini En Güzel Yaşayacağınız Şehirler

Anasayfa » Haber & Duyuru

Yaz aylarında deniz, kum, güneş tatili bir yana da kışın da görülmesi gereken masal diyarları mevcut. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğunu zorluğu kadar farklılıklarıyladainsana huzur veren özellikleri göz önünde bulundurulursa kış mevsimi ve karlar tamamen masalsı bir dünyaya adım atmanızı da sağlamakta. Ayrıca kış sporları da kesinlikle kışı doyasıya yaşayabileceğiniz ve eğlenebileceğinizin bir başka anlamı.

Dünya üzerinde ise karlar altındaki görüntüsü ile dramatikliği, masalsı görünümü ve kış sporları ile ünlü olan ve kış mevsimini en güzel yaşayacağınız şehirlerden Prag, St. Petersburg, Budapeşte, Amsterdam, Svalbar-Norveç, Viyana ve -Bansko-Bulgaristan gitmeniz gereken yerler arasındadır.

prag

Prag

Farklı ve renkli yapıları ile Dünya’nın en romantik şehirleri arasında yer alan Prag, kış mevsiminde adeta masal diyarı gibi görünmektedir. Karlar altında görüntüsü ile birleşen tarihi yapılarına ek olarak sokak müzisyenleri de bu şehirde kış mevsimini en güzel yaşamanızı sağlamaktadır. Ayrıca karlar altında Prag Kalesi ve Charles Köprüsü kesinlikle görülmesi gereken yerlerdir.

st.petersburg

St. Petersburg

Köprüler ve kanalları ile bilinen St. Petersburg’ da yaşadığınızı hissedebileceğiniz en uygun mevsim kış mevsimidir. Akşam karların aydınlattığı sokaklarda yürüyüş yapabilir, gece açık olan yerlerde sabaha kadar eğlenebilir ve sabahları taze karın üzerine doğan güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Eşsiz manzarası ile St. Petersburg’ da kış mevsimini en güzel şekilde yaşayabilirsiniz.

budapeşte

Budapeşte

Budapeşte, kış mevsiminde evde tıkılmaktansa bütün yılın yorgunluğunu atabilirsiniz. Avrupa’da yer alan en büyük açık hava buz pateni sahasına sahip Budapeşte’de kış mevsiminde buz pateni yapabilir ve sonrasında şifalı kaplıcalarında iliklerinize kadar ısınabilirsiniz. Karlar altında görüntüsü ile huzur veren Budapeşte manzarasında sıcak şarabınız da içerek kış mevsimini en güzel yaşayabileceğiniz bir tatil geçirebilirsiniz.

amsterdam

Amsterdam

Hareketli hayatının yanında kış mevsiminde oldukça sakin zaman geçirebileceğiniz Amsterdam’da,  üçgen evlerin yer aldığı kanalların yolunda yürüyüş yapabilir, bu kanallar üzerinde buz pateni yapabilir, karla kaplı rayların ve bisikletlerin oluşturduğu manzaralarda huzuru tadabilirsiniz. Ayrıca kafeleri ve restoranları ile damak tadınıza uygun yemeklerle de ziyafet çekerek, kış mevsiminde sakin olan müzelerini rahatlıkla gezebilirsiniz. Amsterdam’da gündüz sakinliğin ve huzurun keyfini çıkarım, gece de dilerseniz hareketli ve eğlenceli zaman geçirerek kış mevsimini en güzel şekilde yaşayabilirsiniz.

viyana

Viyana

Viyana, beyaz örtü altında görüntüsüyle sizleri büyüleyeceğinin garantisini verebiliriz.  Avrupa’nın en önemli kültür merkezi olarak kabul edilen Viyana, sanat ve gastronomi alanında ki ilginiz içinde doyum noktasına ulaşmanızı sağlayacaktır. Kış aylarında çoğunlukla düzenlenen klasik müzik konserleri de, bu şehrin tarihi dokusu içerisinde kendinizi masallarda gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca tarihi kafelerde ve restoranlarda lezzetli yemeklerinden de tadarak unutulmaz bir kış mevsimin de tatil yapabilirsiniz.

svalbar

Svalbar

Aurora Işıklarının görünebileceği Svalbar, Norveç’ de yer almaktadır. Kuzey ve Güney ışıkları olarak bilinen bu ışıklar sadece İskandinav ülkelerinde görülmektedir. Svalbar doğa harikası bu olayı kış mevsiminde görebileceğiniz ve aynı zamanda doğa içerisinde huzur bulabileceğiniz bir şehir. Hayatınızda ölmeden önce görmeniz gereken şeyler arasında yer alan doğa harikası Aurora Işıklarını görmek için en uygun şehirlerden birisi olan Svalbar da unutulmaz bir şekilde kış mevsimini en güzel şekilde yaşayabilirsiniz..

bansko bulgaristan

Bansko

Bansko, Bulgaristan’da yer alan ve özellikle de kış mevsiminde ziyaret edilen bir şehirdir. Kış sporları alanında oldukça gelişmiş merkezleri ile kayak severlerin dikkatini çeken Bansko, UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alan Pirin Ulusal Parkı sınırları içerisinde yer almakta. Kayak merkezlerinin dışında spa merkezleri, kumar oynanan casinolar ve barların yer aldığı Bansko da hem ucuz bir tatl yapıp hem de eğlenebilirsiniz. Kış mevsimini en güzel şekilde yaşamak için Bansko da  tatil seçenekleriniz arasında olabilir.

 

Ucuzauc.com