• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Küba’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Geçmiş dönemlerde Amerika’nın kıtasına ulaşmak isteyen insanların uğrak noktalarından bir tanesi Küba’dır. Küba’nın kendine has bir şehir güzelliği mevcuttur. Küba’nın eski dönemlerden kalan mimarisi hala varlığı devam ettiriyor. Çeşitli heykelleri, park ve bahçeleri, dikkat çeken beyaz kumlu plajları, müzeleri ve her yaş kişiye hitap edecek cinsten olan hareketli kültür ve müziği ile buraya geldiğiniz zaman memnun kalacağınız noktalardan bir tanesidir. Herkesin mutlaka burayı görerek yöre kültürünü öğrenmesi gerekir. Buraya geldiğiniz zaman Küba’ya özgü olan ve gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken belli başlı noktalar vardır. Bu noktalardan bazıları şu şekildedir;

Eski Havana

Küba denilince akla ilk gelen noktalardan bir tanesi olan Havana Küba’nın başkentidir. Küba’nın kendine has etkileyici bir tarihi olduğundan dolayı ilk olarak gezinize Havana ile başlamanızda fayda vardır. Eski tarihi ve yapıları buraya gelerek keşfedebilirsiniz. Sokaklarda dans eden bin bir çeşit insana burada rastlayabilir ve lezzetli yemekler ile yemek kültürünü çözebilirsiniz.

Plaza Vieja

Buraya geldiğiniz zaman en canlı nokta arıyorsanız aradığınız nokta Plaza Vieja’dır. Eski Havana sokaklarında gezdikten sonra soluğu burada alarak canlılığın keyfini sürebilirsiniz. Kültürel anlamda epey zengin olan Plaza Vieja sanat galerisinden tutun, bira müzesine kadar birçok noktada kültürü taşımıştır. Müze ziyaretlerinden sonra meydanda birbirinden güzel cafelere oturarak kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Malecon

Havada gün batımının keyfini yaşamak isterseniz Malecon tam olarak aradığınız noktadır. Burada sevdikleriniz ile birlikte gün batımı keyfi yaşayabilir, eğlenebilir ve Havana’nın eşsiz lezzeti rom’dan içebilirsiniz.

Morro Kalesi

Kilometrelerce uzaklıktan bile seçilebilen bu kale Küba’da oldukça önemli bir değere sahiptir. Morro kalesinin varlığı 16. Yüzyıla dayanıyor. Eski dönemlerde bir süre hapishane olarak kullanılan bu kale artık güneş batışını seyretmek isteyenleri uğrak noktalarından bir tanesi. Bu kale ile Atlas Okyanusunu tepeden seyredebilirsiniz.

Varadero

Deniz severlerin vazgeçemeyeceği bir nokta olan Varadero beyaz kumu ile sizlere mükemmel bir tatil keyfi sunuyor. Turkuaz rengi denizi ile gönüllere taht kuran Varadero her yıl milyonlarca kişiyi burada misafir ediyor. Havalalanına iki saat mesafe de bulunan bu plaja uğramadan kesinlikle gitmemeniz tavsiye edilir.

Trinidad

Buraya geldiğiniz zaman kendinizi eski bir tarihte yaşıyormuş gibi hissetmeniz mümkündür. Arnavut kaldırımlı sokakları bir yana pastel renge boyanmış eski binaları ile UNESCO dünya miras listesinde bulunan kasaba tarihi anları gelen kişilere yansıtıyor.

Santiago De Küba

Havana’dan sonra Küba’nın en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Kendine has bir kültürü ve eğlencesi mevcuttur. Eski dönemlerde bir süre Küba’ya başkentlik yapmıştır.

Caya Coco Adası

Karayipleri andıran görüntüsü çevresinde bulunan birçok her şey dâhil otel ile ruhunuzu dinlendirerek Küba’nın eşsiz denizinde keyfinizi sürebilirsiniz. Oldukça memnun kalacağınız bir tatil beldesi Küba ile farklı anlara şahitlik edebilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.