• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

KÜLTÜR TATİLİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME VE UCUZ UÇAK BİLETLERİ

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

KÜLTÜR TATİLİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME VE UCUZ UÇAK BİLETLERİ

Kültür tatili hakkında merak ettiğiniz soruları ve gidilip gezilecek yerleri yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca bu tatil için gerekli olan ucuz uçak biletini nasıl alacağınıza dair ipuçları da veriyoruz.

Ülkemizde gittikçe yaygınlaşmaya başlayan ve özellikle yaz aylarında daha çok rağbet gören kültür turizmine daha önce çkmadıysanız bu yazıyı dikkatle okuyunuz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise yurtdışı değil, tarihi miraslarla dolu olan ülkemiz olacaktır.

KÜLTÜR TATİLİ NE ANLAMA GELİYOR?

KÜLTÜR TATİLİ NE ANLAMA GELİYOR?

Kültür tatili adından da anlaşılacağı gibi tatilinizi yapıp zihin ve ruhunuzu dinlendirirken kültürel gelişiminizi de sağlayabileceğiniz ve yeni bilgiler öğrenebileceğiniz bir aktivite olacaktır. Kültürel anlamda gelişmek için hem tarihi hem medeniyetler açısından birçok topluma ev sahipliği yapmış olan ülkemizi gözden geçirmeniz öncelikli planınız olmalıdır. Gelmiş geçmiş birçok medeniyetin yaşam tarzları, inanışlar, kanunları, tıbba bakışları ve yönetim şekillerinden medeni yaşamlarına kadar bir sürü bilgiyi ülkemizde konumlanmış olmalarından yola çıkarak ilerleyebilirsiniz. Ülkemizin coğrafyasında mesken edinmiş çeşitli toplulukların kalıntıları ve kitabeleri ile eserleri sizlere kültürel açıdan çok büyük verim ve katkı sağlayacaktır.

KÜLTÜR TATİLİNDE İLK DURAĞIMIZ GALATYA

KÜLTÜR TATİLİNDE İLK DURAĞIMIZ GALATYA

Bu isim aslında zihninizde çok şey canlandırabilir. Zaman zaman televizyonlarda ki tarih ve medeniyetlerin gelişimleri ile alakalı birçok programda “Galetea” isminin geçtiğine tanık olmuşsunuzdur. Galatya bölgesi tam olarak Amasya, Çorum ve Ankara illerimizi içine alan bir medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ağırlıklı olarak Amasya da bulunan tarihi yapılar ve medeniyete ait eserlerden edineceğiniz bilgiler sizi hayrette bırakabilir. Tabi bu arada sahilin ve denizin de tadını çıkartma imkanına sahipsiniz.

KÜLTÜR TATİLİ İKİNCİ DURAĞI LİKYA

KÜLTÜR TATİLİ İKİNCİ DURAĞI LİKYA

Evet Akdeniz akşamlarına doğru uzanıyoruz ve dünyanın en güzel  10 uzun yürüyüş rotasından birine geliyoruz. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan bu yürüyüş yolunda tarih boyunca birçok medeniye5tin bıraktığı eserleri ve kalıntıları gözlerinizle görebilirsiniz. Bu yürüyüşü bir rehberle birlikte yaparsanız tarihin derinliklerine ve gizlerine dair bilgiler de edinme şansına sahip olacaksınız. Hem kumsalı hem de denizi sıklıkla görebileceğiniz ve dilediğinizde denizin tadını çıkarabileceğiniz bu yürüyüşü de listenize eklemeyi unutmayın.

DÜNYANIN DİLİNE DOLADIĞI GAP SIRADA Kİ KÜLTÜR TATİLİMİZ

DÜNYANIN DİLİNE DOLADIĞI GAP SIRADA Kİ KÜLTÜR TATİLİMİZ

Evet, şimdi ise yakın geçmişte dünyanın diline doladığı ve projeyi Türkiye’nin aleyhine bile kullanmak istediği GAP turuna çıkıyoruz. Bu projenin kamuoyuna lanse edilmesi aslında gelir ve kalkınma amaçlı olarak Türkiye’de ki baraj başta olmak üzere çeşitli sınai hareketlerin önünü açmaktı. Ancak “Güneydoğu Anadolu Projesi” cümlesinin kısaltmasından adını alan bu projenin gerçek arka planının hiçte böyle olmadığı zamanla ortaya çıktı. Şu anda ülkemizin Güneydoğusunda Mardin’den başlayarak Urfa ve Adıyaman şehirlerini de içine alan bu proje kapsamında bir kültür tatili yaparsanız hayretle seyredeceğiniz eşsiz güzellikleri seyretme şansınız olacaktır. Mardin’de ki antik kent ve kalıntılardan Adıyaman’ın Nemrut’una oradan da Urfa’nın İbrahim Makamı’ndan balıklı gölüne kadar devam eden bol aksiyonlu ve zengin bir kültür turu sizleri bekliyor.

DENİZİ, DOĞAYI VE KÜLTÜRÜ İÇİNDE BARINDIRAN TUR “PAMFİLYA”

DENİZİ, DOĞAYI VE KÜLTÜRÜ İÇİNDE BARINDIRAN TUR “PAMFİLYA”

Evet, ülkemizin bir başka nadide kültür merkezlerinden birisi olan Antalya yine gündemimize geliyor ve bu sefer de ondan bahsedeceğiz. Kemer, Kaş, Alanya, Manavgat ve Side ilçelerini içinde barındıran bu büyüleyici kültür tatili için şimdiden biletinizi ayırtmanızı öneririm. Gelmiş geçmiş birçok medeniyetin buluştuğu noktaları kesiştiren bu tura yok diyemezsiniz.

KÜLTÜR DİYİNCE KARADENİZ’E UĞRAMAMAK İMKANSIZ

KÜLTÜR DİYİNCE KARADENİZ’E UĞRAMAMAK İMKANSIZ

Evet gerçekten de kültürel açıdan çok farklı miraslara sahip olmasıyla beraber günümüzde de aynı bölgede ki farklı illerinde çok farklı kültürel yapıları ile dikkat çeken Karadeniz’deyiz. Trabzon, Rize, Sinop, Samsun ve Artvin illerinde ki gerek tarihi medeniyetlerin kalıntıları gerekse günümüzde ki kültürüne hayran olacaksınız. Büyükşehirlerde yaşayıp buralara daha önce hiç gitmemiş insanlar ilk adımlarını attıklarında çok farklı bir kültürle karşılaşacaklar. Anadolu’muzun her köşesinin farklı desenlerinden biri olan bu coğrafyada ise her ilin ve bazı köylerin çok daha farklı medeniyet tarifeleri sizin kültürel olarak gelişiminize büyük hız verecektir.

KÜLTÜR TATİLİNDE SON DURAĞIMIZ KAPADOKYA

KÜLTÜR TATİLİNDE SON DURAĞIMIZ KAPADOKYA

Kapadokya dendiği zaman zaten buram buram tarih kokan bir medeniyetler beşiği ilk önce akla gelir. Dünyanın dört bir yanından ülkemizde ki bu güzellikleri görmeye her yıl yüzbinlerce turist gelir. Ancak ne yazık ki yurtiçi ziyaret sayısı bu kadar yüksek değildir. Peri Bacaları, Ihlar Vadisi ve Göreme Açık Hava Müzesi sizi geçmiş medeniyetlerin ve şu anın çok farklı atmosferlerine götürmeye yetecektir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.