• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kurban Bayramı Tatilinde Nerelere Gidebilirsiniz

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Kurban Bayramı Tatilinde Nerelere Gidebilirsiniz?

Küçük seyahatler insanlar için önemlidir. Yıl boyunca çalışan insanlar için tatil yapmak bir ayrıcalıktır. Tatil yapma olanakları genellikle bayramlarda olabiliyor. Resmi tatil olması sebebiyle işyerinden verilen izinlerini, tatil yaparak değerlendiriyorlar. Ramazan bayramı ve Kurban Bayramı'nda İnsanlar genellikle küçük çaplı tatil yapıyorlar. Bu sayede yorgunluklarını gideriyor, değişik yerler görüyorlar hem de dinleniyorlar. İnsanların ara sıra bu tarz küçük tatiller yapması ruh sağlığı için de oldukça iyi gelebiliyor. Gezerek değişik şehirler görüyor, farklı kültürlere şahitlik ediyorlar.

 

Kurban Bayramında Nereye Gidilir?

Kurban Bayramı'nın gelmesi ile birlikte birçok çalışan insan nerede tatil yapabiliriz diye düşünüyor. Ülkemizde gezilip görülmesi gereken birçok şehir var. Gelenek görenekleri, geçmişten kalmış tarihi eserleri, masmavi denizi, muhteşem yeşili ile ülkemizin dört bir köşesi gezilmeye değer. Ülkemizin hangi bölgesinde giderseniz gidin harika bir tatil yapacaksınız. Kurban Bayramı'nda harika bir tatil geçirmek istiyorsanız Akdeniz Bölgesi tam size göre olacaktır. Akdeniz bölgesinin masmavi denizi, Ilıman iklimi ve muhteşem doğal güzellikleri sizi bekliyor olacak.

 

Antalya Ve Alanya Tatil Cenneti

Alanya'dan göz alıcı bir manzara

Akdeniz bölgesinin en ünlü tatil merkezi Alanya ve Antalya’dır. Masmavi denizi, altın sarısı plajı, muhteşem doğal güzellikleri ile Antalya'da tatil yapabilirsiniz. Antalya'da birçok otel ve pansiyon bulabilirsiniz. Antalya her sezon yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Tam anlamıyla bir tatil il ve ilçesi diyebiliriz. Tatil yaparken Antalya'nın içinde bulunan Side bölgesini gezerek tarihi eserle inceleyebilirsiniz. Antalya civarında olan Dim çayını görebilir, buz gibi suyuna girebilirsiniz. Düden şelalesini gezebilir, Alanya kalesine gidebilirsiniz. Burada bulunan plajlarda denizin tadına varabilirsiniz.

 

Akdeniz’in Saklı Cenneti Anamur

Anamur'u eğer vaktiniz ve imkanınız varsa gezmelisiniz

Anamur Akdeniz bölgesinde bulunuyor. Mersin iline bağlıdır. Antalya ile Mersin'in ortasında kalmaktadır. Antalya ve Mersin'den ulaşım 4 saattir. Anamur tam anlamıyla bir tatil mekânıdır. Kalabalık bir ilçe olmayan Anamur'da hiç göremeyeceğiniz kadar berrak bir deniz görebilirsiniz. Bölgede yüzlerce muz serası var. Türkiye'nin ve dünyanın en iyi muzları Anamur'da yetiştiriliyor. Anamur'dan bahsederken muz cenneti diye de bahsediyorlar. Anamur'da birçok tarihi eser bulunuyor. Özellikle Ören Antik Kent bölgesini gezebilirsiniz. Burada geçmiş dönemden kalmış birçok tarihi eser bulunuyor. Ayrıca bu bölgeyi gezerken, ödüllü denizine girebilirsiniz. Anamur Mamure Kalesini mutlaka görmelisiniz. Birçok otelin bulunduğu, gençlerin daha çok tercih ettiği, İskele Meydan bölgesinde konaklayabilir, denizin tadını çıkarabilirsiniz. İskele Merkez tam anlamıyla sahil mahallesidir. Küçük, şirin yazları ise oldukça kalabalıktır. Tatilcilerin en uğrak bölgesidir. İskele bölgesinde Butik Otel, Apart Otel bulabilirsiniz. Birçok aktif kafe, bar, beach, çay bahçesi bulunuyor. Eğer ki sakin bir tatil yapmak istiyorsanız Anamur ilçesini seçebilirsiniz. Bu küçük şirin ilçe, kafa dinlemek için birebir. Yemyeşil doğası, masmavi berrak denizi, el değmemiş plajları ile Anamur ilçesini tatil planınızı ekleyebilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.