• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Londra Gezisi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Londra Gezisi

Yaklaşık 2 bin yıllık bir geçmişe sahip olan Londra, birçok insanın görmek istediği yerler arasında bulunuyor. Gerek müzeleri gerekse tarihi yapıları ile turistlerin çok ilgisini çeken şehirler arasındadır. Themes Nehri kıyısında Romalılar tarafından kurulmuş olan bir şehirdir. Gezilmesi gereken birçok saray, katedral, kilise ve müzeye sahiptir. Hem sanat hem de eğitim amaçlı olarak birçok insan tarafından her sene ziyaret edilmektedir. Çok metropoliten bir şehir olmasının yanında çok uluslu bir şehir olduğunu söylemek de mümkündür. Çünkü Londra’da her ülkeden insan yaşama imkanı bulabiliyor. Şehre gelen insanların ilk dikkatini çeken nokta şehrin düzgün yapılmış mimarisidir. Aynı zamanda yeşilin çok fazla yer kaplamasıdır. Londra yeşil alan bakımından halkına son derece güzel olanaklar sunuyor.

Şehirde görülmesi gereken çok fazla yerler olduğu için buraya gelen insanların bir hafta on gün civarında kalması gerekiyor. Çünkü parklarında zaman geçirmek, müzeleri doyasıya gezmek ve alışveriş merkezlerinde vakit geçirmek için bolca zamana ihtiyaç olacaktır. Londra’da gezilecek yerler arasında Big Ben Saat Kulesi, Parlamento Binası, Tate Modern, London Tower, National Gallery gibi yerler bulunuyor.

London Tower

London Tower

Londra’da en çok ziyaret edilen yerlerden birisi London Tower’dir. Ortaçağ döneminden kalma bu kale içerisinde taç, zırh gibi değerli eşyaların sergilendiği koleksiyonları barındırıyor. 900 yıllık bir geçmişi olan yerdir. Thames Nehri kenarında kurulmuştur. Döneminde son derece korku salan bir yapı olarak tarihe geçmiştir.

Big Ben Saat Kulesi

Big Ben Saat Kulesi

Londra’nın bahsi geçtiğinde belki de akla ilk gelen yapılardan biri Big Ben Saat Kulesidir. Bu saat kulesi çok önemli bir yapı olan Parlamento Binasında bulunuyor. Parlamento Binası tarihe Katolik Ortodoks mücadelesi sırasında bir suikastın düzenlendiği binadır.

British Museum

British Museum

Müze gezmeyi seven insanların mutlaka uğraması gereken yerler arasındadır. Hem Antik Yunan hem de Roma dönemine ait muazzam tarihi eserleri bu müzede görebilirsiniz. Halikarnas Mozolesi de bu müzede insanlara sergileniyor. Birçok tarihi eser British Museum da sergileniyor ve zamanınız kısıtlı olsa dahi hızlı bir tur ile gezmeniz öneriliyor.

Tate Modern

Tate Modern

Sanat eserlerini görmeyi seven insanlar için Tate Modern müzesi de oldukça ilgi çeken bir yerdir. Burada modern sanat eserlerini görebilirsiniz. Galeri 16-21. Yüzyıl arasındaki modern sanat eserlerini sergiliyor.

Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı

Buckingham Dükü’nün malikânesi olan saray günümüzde kraliçenin evi olarak kullanılıyor. Aynı zamanda resmi işlerini yürüttüğü ofisi de bu sarayda bulunuyor. Saray 1993 yılında ziyaretçilere açıldı.

Londra Yeme İçme Olanakları

Londra Yeme İçme Olanakları

Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Londra’da her damak zevkine uygun yer bulabilmek mümkün denilebilir. Londra’da patates kızartması ve kızarmış balık oldukça tercih edilen tatlar arasındadır. Sebzeli biftek de yenebilecek yemekler arasındadır. Londra’nın meşhur çay saatleri de buraya gelen insanlar tarafından kaçırılmaması gereken keyifler arasındadır.

Londra’da Konaklama

Londra’da Konaklama

Konaklama bakımından Londra çeşitli olanaklar sunuyor. Lüks otellerin yanında Sussex Gardens, Kemplay Road gibi caddelerde bulunan daha küçük butik otelleri tercih edebilirsiniz.

Londra’ya Ne Zaman Gidilir?

İklim olarak her mevsim yağış alan bir şehirdir. Bu nedenle gitmek için insanlar belli bir dönemi beklemiyorlar. Ancak biraz güneş yüzü görmek isterseniz ilkbahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Fakat hangi mevsimde giderseniz gidin mutlaka şemsiye almayı unutmayın.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.