• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Maceraperestler İçin En İyi Destinasyonlar

Anasayfa » Haber & Duyuru

Hayatı dolu dolu yaşamak isteyenler, başkalarına korkutucu ya da gereksiz görünse de kendilerine heyecan ve keyif veren aktivitelerin peşinde koşarlar. Klasikleşen eğlence ya da sıradan bir tatil yerine heyecan, tutku ve macera arayanlar için maceraperestler için en iyi destinasyonlar yazımıza göz atabilirsiniz.

Kruger Ulusal Parkı'nda Safari

Kruger Ulusal Parkı, Afrika Kıtası’nın en büyük milli parkıdır. Aynı zamanda Güney Afrika’nın en heyecan verici safari bölgesi olan park, 1898 yılında Vahşi Hayvan Gözlem Bölgesi olarak koruma altına alınmıştır. Safari için en uygun mekanlardan biri olarak değerlendirilen Kruger Ulusal Parkı, on binlerce vahşi hayvana ev sahipliği yapıyor. Kruger Afrika Vahşi Hayvan ve Yaşam Alanında, zürafa, fil, bufalo, gergedan, leopar, antilop, ceylan, aslan, sırtlan, kara mamba yılanı, suaygırı, zebra, çita, impala, timsah, çeşitli Afrika balıkları ve kuşları yaşıyor. Yemlerini ve avlarını kendileri, doğal yollarla buluyorlar. Dilerseniz düzenlenen turlara katılabilir ya da kendi safari turunuzu düzenleyebilirsiniz.

Torres Del Paine, Biyosfer Rezervinde Trekking

Torres Del Paine, Şili Patagonyası’nda yer alan bozulmamış milli parklardan biridir. 1978 yılında UNESCO tarafından Biyosfer Rezervi ilan edilen park, Santiago şehrine 2500 km uzaklıkta yer almaktadır. Milli park ismini gökyüzüne kule gibi bir anda yükseliveren 3 masif kayadan alır. Torres Del Paine, trekking sevenler ile egzotik hayvan ve botanik severler için eşsizdir. Parkta, panoramik manzaralar eşliğinde değişik hayvan çeşitlerini görmeniz mümkün olabilmektedir.

Glacier Bay’da, Buzulların Arasında Kano ile Gezmek

Glacier Bay Ulusal Parkı, Amerika’nın Alaska eyaletinde yer almaktadır.  Buzullar ve fiyortları ile göz alıcı güzelliğe sahip parkta, buzulların arasında kano ile gezmek isteyenlere tekne ve kano kiralama seçenekleri bulunuyor. Sportif amaçlı balıkçılığın da yapılabildiği bölgede, kamp yapmak isteyenler için rehber servisi bulunuyor.

Everest Dağı’na Tırmanmak

Everest Dağı, Çin Halk Cumhuriyeti ve Nepal sınırı üzerinde, 8848 metre yüksekliği ile dünyadaki en muhteşem yerler arasında bulunmaktadır. Dünya üzerinde, en zorlu ve ölümcül dağ olarak anılan Everest zirvesine tırmanmak için dağcılar iki rota kullanır. Birincisi Tibet’te başlayan ve daha zor olan Kuzey Ridge, diğeri ise kolay ve sık kullanılan rota olan Namche Bazaar’dır. Trajik ölümlere sahne olmuş Everest Dağı’na tırmanırken hayatta kalmak için eğitim, ruhsal hazırlık, sabır, maddi hazırlık ve karşılaşılabilecek riskleri bilmek çok önemlidir.

Fırtına Deresi’nde Rafting

Fırtına Deresi, Rize ilinde bulunan Ardeşen’in yaklaşık 2 km batısında yer almaktadır. Etrafı doğal güzelliklerle dolu Fırtına Deresi’nin uzunluğu 57 km’dir. Türkiye Rafting Şampiyonası’na ev sahipliği yapan derede akan suyun ivmesinin farklılıklar göstermesi sonucu farklı rafting parkurları bulunmaktadır. Yaşamak istediğiniz adrenalin seviyesine göre istediğiniz parkuru seçebilirsiniz.  

Grand Canyon

Grand Canyon, Amerika’nın Arizona eyaletinde bulunan en eski ulusal parktır. 1979 yılında Unesco Dünya Miras listesine alınan Grand Canyon Ulusal Parkı, her yıl 5 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.  Kanyona, Las Vegas’dan gelirseniz cam tabanlı köprü ile Skywalk aktivitesine katılabilirsiniz. Dünyanın doğal yedi harikasından sayılan kanyon, farklı jeolojik renk ve erozyon formlarına sahiptir. Doğaseverler için yapılacak birçok aktivite bulunan kanyonda, kamp, trekking, rafting, helikopter ve balon turları katılabileceğiniz aktiviteler arasında yer almaktadır.

Bering Denizi’nde Kral Yengeç Avı

Alaska'nın hemen altında Sibirya'ya uzanan toplam 2 milyon km² alanda bulunan Bering Denizi, yengeç avcıları için ideal. Dev dalgalar ve -50 °C’lık soğuklukta yengeç avı, şartlar ne kadar zor olursa olsun sezon sonuna kadar sürüyor. Zorluklara, zamana ve  hatta ölüme karşı verilen mücadele sadece 5 günlük sezon için. Zaman kısıtlı olsa da avlanacak tonlarca kral yengeç var. Benzersiz bir kış deneyimi olan yengeç avına, bu deneyimi yaşamak isteyenler için özel turlar düzenleniyor. Adrenali her an yaşayacağınız bu turların sonunda avladığınız yengeçleri yeme fırsatınız da oluyor. 

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.