• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Muğla’da Bir Cennet: Akkaya

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Muğla'da bir cennet Akkaya

Ege Bölgesindeki Muğla ilinin Ula ilçesine bağlı Akkaya, şirin bir tatil beldesidir. Bu belde, Marmaris ile Muğla’nın arasında kalan bölgededir. Doğanın olabildiğinde cömert olduğu bu bölge, yazları en çok turist alan yerlerdendir. Hem doğal güzellikleriyle hem de Marmaris ve Bodrum’a yakınlığıyla turistlerin de tercihidir. Popüler tatil merkezlerine yakın olması sebebiyle, her sene ağırladığı tatilci sayısı artmaktadır.  

Akkaya Beldesi

Akkaya Beldesi

Akdeniz ikliminin tüm güzelliklerini bünyesinde barındıran Akkaya’da sezon, Nisan ayından itibaren başlayarak Ekim ayının ortalarına kadar devam eder. Huzurlu bir tatil arayanların tercihi olacak bu şirin belde, macera severlerin de gönlünü hoş tutacak imkânlara sahip. Özellikle Azmak Nehri bu konuda oldukça gelişmiş. Adrenalin tutkunları, sörf, nehir gezintisi ya da rafting sporlarını doya doya yapabilir.  

İlkbahar aylarında ve sonbahar aylarında sakin olan Akkaya Beldesi, sakin ortamıyla ile huzur arayanların adresi oluyor. Dört mevsimde de ziyaretçileri mutlaka oluyor. Neredeyse 9 ay güneşli olan bu şirin belde, yeşil alanları ve görülmeye değer manzaralarıyla tatilcilere görsel doğa şöleni sunuyor. Bisikletlilerin yoğun olduğu Akkaya’da sizler de bisiklet turlarıyla tüm beldeyi yeşillikler içinde gezebilir, Azmak Nehrini bir de bu şekilde görebilirsiniz.  

Akkaya’da Gidilecek Yerler

Akkaya’da Gidilecek Yerler

En çok bilinen ve tercih edilen Çınar Plajı, Akkaya’nın gözdesidir. Pırıl pırıl turkuazlar içine yüzmek sizleri, huzurla buluşturacak, tüm stresinizi alacaktır. Çınar Plajına ulaşım oldukça kolay. Yaya ya da araçla gidilebildiği gibi dolmuşlar da sık sık buraya hareket halinde. Ulaşımın kısa sürmesi ziyaretçileri için büyük bir avantaj. Yeşilliklerin tam ortasında kalan bu plajda hem suya hem de manzaraya fazlasıyla doyacaksınız. Serin suların içinde hem vücudunuz hem de gözleriniz dinlenecek. Derinliği yüzmeye oldukça müsait olan Çınar Plajı sularına, Azmak Nehri’nden de serin sular karışmaktadır. Şezlong ve şemsiye hizmetinin ücretli olduğu bu plajda, önemli ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız her türlü işletme bulunuyor.  

Doğasına el değdirmeden bu tarihe kadar gelen Akkaya’da kendinizi olabildiğince sükûnet içinde hissedebilirsiniz. Doğallığına sadık kalan koylarında yüzmek, sabahları gözlerinizi kuş sesleriyle açmak muhteşem bir deneyim olacak. Akkaya’da keşfe çıktıkça buraya hayran kalacaksınız.  

Doğaya kattığı renk ve tatilcilere yaşattığı adrenalin ile Azmak Nehri, muhteşem bir ev sahipliği yapıyor. Etrafında barındırdığı çam ormanlarıyla adeta tablo gibi duruyor. Doğal akvaryum sayılan bu nehir, sit alanı sayılarak koruma altına alınmış durumda. Tamamen doğanın armağanı olan bu nehir, %60 mineralli ve %40 kaynak suyundan oluşuyor. İçerisinde barındırdığı canlılarla, kalabalık bir yaşam alanı oluşturuyor.  

Akkaya’ya Ulaşım

Dalaman Havalimanının Akkaya’ya sadece 1 saat uzaklıkta olması, ziyaretçileri için büyük avantaj. Havalimanından sürekli kalkan dolmuşlar ile zorlanmadan beldeye ulaşabilirsiniz. Konaklama açısından oldukça fazla seçeneğe sahip Akkaya’da, beklentinize ve bütçenize uygun yerleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu muhteşem doğaya sahip beldenin, her kesimden ziyaretçilerine kapısı sonuna kadar açıktır.  

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.