• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Müze Şehirler

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Tarihin ve milletlerin geçmişlerinin sergilendiği, geçmişten bugüne kadar değişimi gözler önüne seren müzeler en önemli sanat merkezleridir. Farklı kültürlerin ve geçmişin gelecek kulaklara aktarıldığı bu sanat merkezlerinden en ünlülerine sahip, sadece müzelerini görmek içinbile seyahat etmenize değecek 5 şehri sizler için sıraladık. Bu şehirlere gelin beraber göz atalım.

1-) Paris, Fransa

2-) New York, ABD

3-) Floransa, İtalya

4-) Sao Paulo, Brezilya

5-) Londra, Birleşik Krallık

Paris- Fransa

Paris-Fransa

Her ressamın, yazarın hatta şairin bile bu şehirden ilham aldığı söyleyebiliriz. Geçmişten günümüze kadar birçok yazar ve ressama ev sahipliği yapan Paris, binden fazla sanat galerisine de ev sahipliği yapmaktadır. On iki milyondan fazla nüfusa sahip Paiste hemen her sokakta gezebileceğiniz bir müze veya tarihi yapı ile karşılaşabilirsiniz.

Paris’te akla ilk gelen Louvre müzesinde, Leonardo da Vinci Mona Lisa eserini görebileceğiniz gibi günümüz sanat anlayışını yansıtan çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği La Maison Rouge ve Modus Sanat galerini de gezebilirsiniz.

Paris’te sanatın sokağa taştığının en iyi kanıtı olan Belleville görmeniz için bile Paris’e seyahat edebilirsiniz.

New York, ABD

New York, ABD

New York, 1 milyon 200 bin kilometre karelik bir alana yayılmış bir şehir olarak yüzden fazla müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. Amerika tarihinin anlatıldığı, modern sanat müzeleri ve etnografya müzeleri ile dikkat çeken bu şehir sadece müzeleri için bile olsa seyahat etmenizi önerdiğimiz yerlerden birisidir.

Modern Tarih Müzesi, Modern Sanat Müzesi, Metropolitan Sanat Müzesi, Gugenheim gibi dünyada ender olarak bulunan sanat eserlerinin sergilendiği başlıca müzelerdir. New York’ta en iyi müzeler Brooklyn’de sergilenmektedir.

En yeni ve gelişmekte olan yeteneklere ev sahipliği yapan Buswick semtinde ki müzeleri de gezebilirsiniz.

Floransa, İtalya

Floransa-İtalya

Floransa, Rönesans sanatının en iyi örneklerinin sergilendiği şehirlerden birisidir. David ‘in heykeli başta olmak üzere ünlü ressam Müchelangelo’nun ünlü eserlerinden bazılarına ev sahipliği yapan müzelerden Galleria Dell’Accademia ziyaret etmek için bile olsa Floransa’ya seyahat etmenizi öneririz. Botticelli’nin Venüs’ün Doğuşu, Golfinchi’nin Madonna’sını görebileceğiniz bu şehir 102 bin kilometrekarelik bir alanda ki açık hava müzesi gibidir.

Sao Paulo, Brazilya

Sao Paulo-Brazilya

Brezilya’nın metropol kentlerinden birisi olan Sao Paulo, Floransa, New york ve Paris gibi şehirlerin gösterişini aratmamaktadır. Latin Amerika’nın başkenti olan bu şehir Venedik sonrasında en eski sanat Bienali’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği bir bahçe evi olan Museu de Arte Moderna’ya ev sahipliği yapan Sao Paulo gezebileceğiniz 50 den fazla müze ve sanat galerisi yer almaktadır.

Londra, Birleşik Krallık

Londra-Birleşik Krallık

Avrupa’nın müzeleriyle ünlü Londra’yı listeye eklemesek haksızlık ederdik. 1 milyon 700 kilometrelik bir alana yayılmış şehir içerisinde Vincent ve Van Gogh ‘un ünlü eserlerinin sergilendiği müzelere ev sahipliği yapmaktadır.

Ulusal Galeri’sinde tarihin önemli ressamların eserlerinin sergilenmektedir ve uluslararası modern sanat eserlerinin başyapıtlarını ortaya çıkaran ve öncüleri olarak kabul edilen Picateaux, Hockney ve Warhol’ sevenler Tate Modern ziyaret edebilirler.

Çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği eserlerin yanı sıra biçimsel sanat ortamı ve sokak sanatı severleri içinde Londra eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Özellikle Shoreditch tercih edebilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.