• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Nantes Gezi Rehberi

Anasayfa » Haber & Duyuru

Nantes Fransa'nın batısında yer alan gerek yaşam gerekse turizm açısından son derece hareketli bir kenttir. Nantes şatolar, kiliseler, galeriler, müzeler ve bahçeleri ile ziyaretçilerini hayran bıraktıran yerlere sahiptir. Avrupa gezisi denildiğinde akla ilk gelen ülke Fransa'dır. Burası hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile farklılıklar yaratır. Nantes şehri de buna paralel olarak son derece farklı kültürleri bir arada yaşatan bir alandır. Şehir son derece görkemli bir tarihi mirasa sahiptir.

 

Nantes Hangi Mevsimde Ziyaret Edilmelidir

 

Nantes'te hava yıl boyunca bulutlu geçer. Kış mevsimleri çoğunlukla yağmurludur. Loire Nehri üzerinde kayıklarla ve sandallarla gezinti yapılabilecek bir nehirdir. Şehirde kar nadirdir. Yazları da orta derecede sıcak olduğundan ziyaret için uygun zamanlardır.

nantes ile ilgili görsel sonucu

Nantes şehri Loire nehri üzerinde kayıklarla görsel anlamda keyif alınabilecek bir yer olduğundan önemli bir potansiyel barındırır. Şehirde yeşil ve doğa tüm değeriyle korunur. Kendi insanı ve hatta buna şahit olan ziyaretçileri günün yorgunluğunu yemyeşil çimenlerin üzerinde öğle uykusunda geçirirler. Nantes şehri bisikletle gezildiğinde çok büyük keyif verir. Çünkü hemen her yeri görülmeye değer olup, içe sine sine gezilmelidir. Harika manzara ve güzelliklere sahiptir. Şehir son derece güvenlidir, bir kadın rahatlıkla dolaşabilir. Şehrin her köşesinde sokak sanatçıları vardır. 

 

Nantes'te Sanat Etkinlikleri

 

Nantes'te sanatsal ödüller her zaman ön plandadır. Mutlaka konser, tiyatro ya da opera gösterisi mevcuttur. Şehrin gece kulüpleri ile sanat ve kültürle doğru orantıda ilerler. Afrikalı insanların şehre kültürel anlamda kattıkları da dikkat çekicidir. Sokaklarda dans etme keyfi doyasıya yaşanabilir. Şehrin hemen her yerinde heykeller vardır.

 

Nantes'te yemek kültürü bol miktarda deniz ürünlerden oluşur. Bunun dışında çeşitli sebzeler, meyveler, et, peynir gibi ürünler de vazgeçilmezdir. Balık ve balık sosu ve beraberinde şarap Nantes yemek kültürünü özetler. Muscadet şarapları dünyanın en lezzetli beyaz şaraplarıdır. Mutlaka tadılmalıdır. Nantes'te tatlı denildiğinde tereyağı, şeker, badem ve romla hazırlanmış bir kektir. Ve çeşitli çikolatalar tadılmaya değerdir.

 

Nantes'te Görülmesi Gereken Yerler

 

İhtişamlı görüntüsü ile Nantes Katedrali listenin başında gelir. Burası şehrin en çok dikkat çeken turistik yeridir. Brittant Dükler Kalesi şehrin görülmeye değer yapılarından biridir. Goulaine Şatosu; şatonun içi ve harika bahçesi ile mutlaka görülmelidir. Nantes Botanik Bahçeleri çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Buradaki bitkiler mutlaka görülmelidir.

 

Nantes'te gece hayatı son derece hareketlidir. Canlı müzik eşliğinde ve eğlence son haddindedir. Güneşin batması ile birlikte şehirde hareketlilik başlar. Nantes yemyeşil bahçeleri ile, son derece geniş alanları ile, şehrin ortasından geçen  Loire Nehri ile farklı bir ambiyans katar. Büyük bir alışveriş merkezi, eğlence parklar; şehrin hareketli yanını tasvir ederken; şehrin tarihinden gelen izlerde günümüze kadar korunmaya başarmış ve bu da turistlerin ilgisini çekmiştir.

 

Nantes'te Gezi Programı 

 

Nantes Fransa'nın en sevimli şehridir. Sokakları birbirine bağlı olduğundan kaybolma korkusu yaşanmaz. Sokaklarda doyasıya bir keyif yaşanır. Şehrin merkezi ile içeri kısımları arasında farklılıklar vardır. İstenirse günübirlik geziler için de uygun bir şehirdir. Burada hem eğlence hem kültür bir arada yaşanarak bir gezi programı oluşturulabilir.

 

Nantes te bir alışveriş merkezinde gezinirken bile heykellerle içi çe olmak tarihi güzellikleri de yaşatmaktadır. İnsanları son derece sevimli ve naziktir. Nantes'e gidip de krep yememek olmazsa olmazdır.
 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.