• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

New York Gezi Rehberi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Amerika denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan New York, kurulduğu ilk dönemlerden bu yana turist akınına uğrayan bir şehirdir. 24 saat boyunca uykuya dalmayan bu şehir, mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Konaklamadan, yeme içmeye, gezilecek yerlerden, ulaşıma varana kadar pek çok alanda gelişmiş olan ve gelişmeye de hızla devam eden New York, ABD’nin en yoğun nüfusuna sahip olan kentidir. Resmi dili ise İngilizcedir. Oldukça hoş ve tropikal bir iklim yapısına sahip olduğundan dolayı, her mevsim rahatlıkla giderek gezilebilir. New York’a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yapı taşları mevcuttur.

New York’ta En Önemli Yerler

Dünyanın en kalabalık ve en hareketleri büyük metropolleri içerisinde yer alan New York’a gittiğiniz zaman, öncelikle görmeniz gereken ilk yer elbette Times Meydanı’dır. Bu şehrin kalbi olarak bilinen Times Meydanı, muhteşem görkeme sahip binalarla doludur. Bu binalara çıkarak gezebilir ve aynı zamanda muhteşem, ışıl ışıl, gecenin asla bitmediği New York şehrinin manzaralarına tanıklık edebilirsiniz.

  • Hem Times Meydanı’nda yer alan hem de şehrin tüm kısımlarına yer alan eşsiz binaları mutlaka görmelisiniz.
  • Alışveriş tutkunu olanlar için eşsiz güzelliğe sahip olan alışveriş sokaklarını gezebilirsiniz.
  • New York, tarihi ve tarihi eserleriyle de eşsiz bir şehir olduğundan, kentte bulunan müzeleri ve köprüleri gezebilirsiniz.
  • Özgürlük Heykelini görmeden asla gezinizi sonlandırmamanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Her adımda oldukça eğlenceyi hissedeceğiniz muazzam bir yerdir.

New York’ta Nerelerde Kalınır?

New York görkemli havası ve birbirinden güzel binaları, eserleri, sosyal yaşam olanakları ile gerek yerlileri tarafından gerekse turistler tarafından hayran kalınan bir şehirdir. Buraya gezmeye ve harika yapılarını görmeye gittiğinizde nerede kalacağınız konusunda hiç tasa etmemeniz gerekiyor. Meydanlarında yer alan onlarca güzel ve beş yıldızlı otellerinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Ancak hizmet kalitesi çok daha iyi yerlerde kalmak istediğinizde, özellikle Times Square bölgesinde yer alan otelleri tercih edebilirsiniz. Manhattan bölgesinde yer alan oteller ise her bütçeye uygundur.

New York’ta Neler Yenilip İçilir?

 Lezzet şölenlerinin yaşandığı New York’ta, yenilip içilebilecek pek çok çeşit mevcuttur. Özellikle de yeni lezzetler denemek isteyenler için, New York oldukça uygun bir şehirdir. Dünya mutfak kültürüne sahip olan New York’ta, birbirinden çeşitli pizzalar, bagel çeşitleri, hot dog çeşitleri, mısırlı börekler, istiridye çorbası gibi öncelikle yerel lezzetlerden tadabilirsiniz. Daha çok fast food tarzı yerel çeşitlere sahip olan bu şehrin en ünlü tatlısı olan cupcake ve cheesecake çeşitlerinden tatmayı da unutmamalısınız. Tüm sokaklarında yer alan self servis hizmetine sahip olan dükkânlardan da anlık yemekler ve içecekler alarak, damaklarınızı şenlendirebilirsiniz. Ancak özellikle pizza, hamburger ve sütlü tatlılardan denemek istiyor ve New York farkını görmek istiyorsanız, New York’un klasiklerinden biri haline gelen Taim Falafel mekânını tercih edebilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.