• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Nisan Ayında Seyahat Edebileceğiniz En İyi Rotalar

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Baharın gelişini müjdeleynNisan ayı,  doğanın uyanışıyla seyahat severler işinde en uygun ay olarak kabul edilmektedir. Seyahat etmeyi seviyorsanız eğer nisan ayında seyahat edebileceğiniz doğalgüzellikleri ile dikkat çeken yerleri sizleriçin sıraladık.

Nisan Ayında seyahat edebileceğiniz en iyi rotalar;

Virgin Adaları-  ABD

Virgin Adaları-  ABD

 Amerika Birleşik Devletlerine bağlı olan Virjin Adaları, göz kamaştıran ve hayranlık uyandıran adalar topluluğudur. Etkisi oradan ayrıldıktan sonra da devam eden birçok su sporu, çeşitli yiyecek ve içecekler, sahildeki birbirinden güzel plajlar, berrak deniz, en gelişmiş yat turizmi, partiler, eğlenceler ve doğayla iç içe olmak, Nisan ayından beklentiniz bunlardan sadece birkaçı ise;  Virjin adalarında olmak isteyebilirsiniz. Mart ayı sonuyla yoğunluğun azalması ve ücretlerin düşmesiyle daha keyifli bir yer halini alıyor.

Kyotu - Japonya

Kyotu - Japonya

Uzun süre Japonya’nın merkezi olan Kyotu, Japon kültürünü tanımak için ziyaret edilmesi gereken şehirlerin başında geliyor. Sayısız Tapınak, sakura ağaçlarıyla çevrelenmiş nehir boyu yürüyüş yolları, birçok kültürel mekân,  kat kat yükselen ahşap pagado evleri ve yer masalarında oturup yemek yiyebileceğiniz restoranlar bunlardan sadece birkaçı. Japon kültürüne göre ‘yeniden doğuşun simgesi’ olan Kiraz ağaçlarını, en gösterişli olduğu Nisan ayında Kyotu’yu ziyaret etmenizi öneririz.

Kopenhag-  Danimarka

Kopenhag-  Danimarka

Kopenhag Danimarka’nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Nisan ayında gidilecek yerlerden biri olan Kopenhag’ı rehberinize ekleyebilirsiniz. Nyhavn kanalı, Tivoli Bahçeleri, Amelienborg Sarayı ve Deniz kızı Heykeli görmek isteyeceğinizi düşündüğüm yerlerden sadece bazıları. Kopenhag’a ulaştığınızda soluğu özellikle Nisan ayında açılacak olan meşhur Tivoli parkında almak isteyebilirsiniz.

Chicago-  ABD

Chicago-  ABD

Nisan ayında sıcaklığın 10 dereceye ulaştığı ve neredeyse her sokağı rüzgar alan bu şehir, yoğun geçen kışın ardından listenize almak isteyeceğiniz türde. Modern bir görünümü olan Chigago, gökdelenleri,  muhteşem manzarası, en ünlü müzikallerin,  performansların ve gösterilerin olduğu tiyatrosu ve tarihi ile gezilip görülmesi gereken bi şehirdir.

Kazablanka - Fas

Kazablanka - Fas

Fas’ın beyaz şehri olarak bilinen Kazablanka, aynı zamanda en büyük kentidir. İklimsel bitkiler, okyanus manzarası ve kendine özgü harika mimarisiyle görülmeye değer bir yer olmuştur. Şehirde Hristiyan ve Müslüman etkisi taşıyan ibadet yerlerine denk gelebilirsiniz. Fas’ın en büyük mimarisi olan 210 metrelik minaresiyle dünyanın en uzun minareli camisi olarak kabul edilen 2. Hassan Camisi de bu kentte yerini alıyor. Yeni şehir olarak kabul edilen Habus bölgesinde yapılar Arap mimarisi kullanılarak yapılmış ve modern çizgiler içeriyor. Gece hayatının renkli geçtiği bu kentte çeşitli geleneksel etkinliklere ve eğlencelere katılmak mümkün oluyor.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.