• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ölmeden Önce Gitmeniz Gereken 10 Şehir

Anasayfa » Haber & Duyuru

Tarihi güzellikleri ve doğal yapısıyla da ufkunuzu genişletmesi açısından ölmeden önce görmeniz gereken şehirlerarasında 10 tanesini sizler için derledik. Ölmeden önce gitmeniz gereken 10 şehir Las Vegas, Paris, Londra, Venedik, Amsterdam, Floransa, New York, Mykonos, Prag ve İstanbul.

las vegas

Las Vegas

Amerika Birleşik Devletlerisınırları içerisinde yer alan Las Vegas, ünlü gazinolar, lüks oteller ve restoranları ile ölmeden önce gitmeniz gereken şehirlerarasında yer almaktadır. Günah Şehri olarak da anılan Las Vegas, yaşamın Dünya üzerinde ki farklılığını gözler önüne serdiği ve eşsiz bir şehir olarak kabul edilmektedir.

paris seyahati

 Paris

Fransa’da yer alan Paris, âşıklar kenti, romantizm sanatının da başladığı yer olarak da kabul edilmektedir. Aitlik hissini hissedebileceğiniz ve aynı zamanda hayatın akışında kendinizi de bulabileceğiniz bir şehir olan Paris ölmeden önce gidilmesi gereken 10 şehir arasında ilk sıralarda yer alması gereken bir şehirdir.

londra seyahati

 Londra

İngiltere’nin ve hatta Dünya’nın en gözde şehirleri arasında yer alan Londra, tarihi yapılarının yanı sıra, müzeleri ve parkları ile de dikkat çeken bir şehirdir. Londra’nın farklı bölgelerinde birbirinden farklı hisleri yaşayabilirsiniz. Oxfort bölgesinde turist akının fazla olmasından kaynaklı kalabalıktan uzak daha huzurlu bir zaman geçirmek için Londra Hyde Park’ı ziyaret edebilir, daha bohem bir hava tercih ederseniz Soho’ya gidebilir veya Bricklane’de protest bir tavrın içinde farklı duygulara bürünürken, biraz daha hareketli ve sevimli bir yer isterseniz Nottinghill’de gezebilirsiniz. Londra tarihi dokusu ve kendine has özellikleriyle de ölmeden önce gitmeniz gereken şehirlerarasında özellikle yer almaktadır.

venedik seyahati

Venedik

Başka bir aşıklar şehri olan Venedik genellikle evlendikten sonra balayı çiftlerinin ve sevgililerin ziyaret ettiği bir şehirdir. İlkbahar ve yaz aylarında daha çok ziyaret edilen şehirde su kanallarında özel tekneleriyle gezebilir ve romantik otellerinde huzurlu bir şekilde zaman geçirerek müzelerini gezebilir ve tarihi sokaklarında ufkunuzu da genişletebilirsiniz.

amsterdam

Amsterdam

Hollanda’nın ender güzellikte olan ve aynı zamanda hareketliliğiyle de göz dolduran Amsterdam, yaşam kalitesinin yüksek olduğu müzelerin ve eğlence merkezlerinin fazlasıyla yer aldığı bir şehirdir. Van Gogh müzesiyle de sanatseverlerin ruhunu doyuran ve farklı deneyimler yaşatan şehir de yasal olarak uyuşturucu satışı nedeniyle de hayatın farklı bir yönünü görmek adına ölmeden önce gidilmesi gereken şehirlerarasındadır. Özel sokaklarında yer alan striptiz kulüpleri de bu şehirde oldukça eğlenceli ve farklı deneyimler yaşamanızı da sağlamaktadır.

floransa

Floransa

Roma sınırları içerisinde yer alan ve gerçek İtalya’yı görmek isteyen kişilerin de muhakkak ziyaret etmesi gereken bir şehir olan Floransa,  özellikle tarih meraklılarını da kendisine çekmektedir. Rönesans döneminden kalma yapıları, heykellerinin yanı sıra Arno Nehri kıyısında yer alan şehir doğal güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Ayrıca İtalyan mutfağına özgü pizza, makarna ve tatlıları da tadabilmek için ölmeden önce gitmeniz gereken şehirler arasında Floransa’da yer almaktadır.

new york seyahati

New York

Hayatın oldukça hareketli ve yoğun olarak yaşandığı New York, hiç uyumayan şehir olarak kabul edilmektedir.  Farklı etnik kökenlerin şehrin farklı bölgelerinde yerleşmesinden dolayı her kesimden insanla tanışabilir ve ufkunuzu genişletebilirsiniz. Tam bir metropol ve kozmopolit yapıya sahip New Yok ölmede önce girmeniz ve görmeniz gereken 10 şehir arasında yer almaktadır.

mykonos

Mykonos

Cennetten bir köşe olarak kabul edilen Mykonos, doğal güzelliğini korumayı başaran ender yerlerden birisidir. Ege denizinin mavisini görmek isteyenler ve dalış yaparak da deniz altı canlılarını da görebileceğiniz Mykonos’ da Dünya’nın farklı bir yüzünü de görebilirsiniz. Mykonos doğal güzelliği ile ölmeden önce gitmeniz gereken 10 şehir arasında yer almaktadır.

prag

Prag

Prag, Dünya’nın en entelektüel şehirlerinden birisidir. Hitler döneminde dahi savaştan zarar görmeden kurtulan Prag, opera ve bale gösterilerinin yanında, sanat anlayışıyla da oldukça önemli bir şehirdir. Klasik Rus edebiyatının temelinin atıldığı Prag, kış aylarında oldukça soğuk olmasına rağmen eğlenceli gece hayatıyla da içinizi ısıtabileceğiniz ölmeden önce gitmeniz gereken şehirlerdendir.

istanbul seyahati

İstanbul

Dünya’da ki konumuyla da Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan şehir İstanbul, tarihi yapıları ve doğal güzelliği ile oldukça dikkat çekmektedir. Bizans ve Osmanlı İmparatorluğundan kalma saraylar, kiliseler, şapeller ve müzelerin yanı sıra hareketli gece hayatı da İstanbul’un her saat yaşanabilir kılmaktadır. Hayatın hızlı akışına tanıklık etmek isteyen ve hayata dair bakış açınızı da değiştirmenizi sağlayabilecek nitelikte olan İstanbul bu özellikleriyle ölmeden önce gitmeniz gereken 10 şehir arasında yer almaktadır.

Bu şehirlerin dışında ayrıca farklılığı ile dikkat çeken Barselona, inançları için insanların uğruna savaştığı Kudüs, sosyalizmin son kalesi olarak görülen Küba- Havana, hala tam olarak sırrı çözülemeyen piramitlerin yer aldığı Mısır- Kahire, kalabalıklığı ve etnik yapısıyla da farklılığını ortaya koyan Tokyo’da ölmeden önce gitmeniz gereken şehirlerdendir.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.