• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ölmeden Önce Görmeniz Gereken 3 Ada

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Dünya üzerinde sayısız ada varken ve şu fani dünyada ömrümüz kısıtlıyken hepsini görmeniz mümkün olmayabilir. Ama üzülmeyin, sizler için muhakkak görmeniz gereken Dünya’nın En Güzel 5 Adasından sonra ölmeden önce görmeniz gereken dünyanın en güzel adalarından 3 tanesine daha beraber göz atalım.

Phuket-Tayland

Phuket-Tayland

Tayland’ın en popüler adaları Phuket adalarıdır. Tayland’ın simgesi haline gelen Phuket adaları, eşsiz bir sahile sahip olmasının yanı sıra doğal güzellikleriyle dikkat çekerken, spa merkezleriyle de turistlerin tercih sebebidir. Sadece bu kadar değil gurmelerin de tercih ettiği Phuket Adaları, farklı yemekleriyle de misafirlerini büyülemektedir. Su sporlarından dalgıçların da yoğunlukla tercih ettiği Phuket adaları farklı deniz canlılarını görebileceğiniz sıkılmanıza fırsat vermeyecek bir çok aktivite olanağı da sunmaktadır.

Fernando de Noronha-Brezilya

Fernando de Noronha-Brezilya

Atlas Okyanusu ortasında Brezilya kültürüyle iç içe Fernando de Noronha Adası, UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer almaktadır. Temizliği ve berraklığıyla dikkat çeken bu ada, adeta bir kartpostal gibi bir tatil için sizleri beklemektedir. Kış aylarında da Fernando de Noronha adasına gidebilirsiniz, fakat denizin tadını çıkartmak için yaz aylarını veya ilkbaharı tercih etmenizi öneririz.

Bora Bora- Fransız Polinezyası

Bora Bora- Fransız Polinezyası

Büyük Okyanus üzerinde tarih boyunca ve günümüzde de adından sıkça söz edilen Bora Bora- Fransız Polinezyası kesinlikle ölmeden önce görmeniz gereken adalardan birisidir. Dünya’nın en pahalı adaları arasında olmasının sebebiyle bu adada yer alan yüzen otellerdir. Mercan kayalıkları nedeniyle de turkuazın en güzel tonunu görebileceğiniz ve su altı yaşama dair dalgıçların da dikkatini çeken Bora Bora- Fransız Polinezyası beyaz kumlarıyla adeta sizi kendisine çağırıyor.

Bonus

3 taneyle yetinemedik ve çok bilinmeyen bu adayı da listemize ekledik.

Mauritius Adası

Mauritius Adası

Dünya’nın en büyük kıtalarından birisi olan Afrika kıtasına bağlıdır, Mauritius. Pek göz önünde olmamasından dolayı bilinmemektedir fakat manzarası ile görenleri büyüleyen, tropikal bir cennet olarak nitelendirebileceğimiz bu ada da kesinlikle görmeniz gereken adalardan birisi olan listenize almanızı tavsiye ederiz. Çok bilinmemesinden kaynaklı diğer adalar kadar pahalı olmadığını da belirtelim.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.