• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Pek Bilinmeyen Doğa Harikaları

Anasayfa » Haber & Duyuru

Dünya’nın yedi harikası olarak bilinen doğa harikalarından başka görülmeye değer eşsiz güzelliklerde olduğu bilinen bir gerçek. Kendini yenileyen ve hayran bırakan mükemmelliği ile görülmeye değer pek bilinmeyen doğa harikaları olarak düşündüklerimiz arasında Sokotra Ejderha Ağacı, Paskalya Adası, Ölüm Vadisi, Mir elmas madeni , Ta Prohm tapınağı, Sualtı Heykel Parkı, Devlerin Geçidi, Tuz Düzlükleri, Cin Meclisi yer alıyor. Ayrıca Türkiye sınırları içerisinde yer alan Kapadokya Peri Bacaları’ da pek bilinmeyen doğa harikaları arasında yerini almaktadır.

sokotra ejderha ağacı

Sokotra Ejderha Ağacı, Yemen

Yemen sınırları içerisinde yer alan Sokotra Ejderha ağacı, gövdesinden sızan reçineden ilaç yapılmasıyla bilinmektedir. Ejder Kanı olarak  da bilinen bu reçineden adını alan Ejder Ağacı, görülmesi gereken pek bilinmeyen doğa harikaları arasında Büyük Kanyon kadar görülmesi gerekmektedir.

mir elmas madeni rusya

Mir Elmas Madeni, Rusya

Sibirya sınırında Rusya’da yer alan eski bir maden olan Mir Elmas Madeni’nin genişliği bir kilometre kadardır. Dünya üzerinde insan eliyle kazılarak yapılan en büyük çukur olarak da tarihe geçen Mir Elmas Madeni, özellikle kış mevsiminde karlar altında görülmesi gereken bir yer.

Ta Prohm Tapınağı,

Ta Prohm Tapınağı, Kamboçya

Kamboçya sınırları içerisinde yer alan Ta Prohm Tapınağı, doğaya teslim olan yapılardan birisidir. 12. Yüzyıl sonlarında inşa edilen tapınak yaklaşık 400 yıl önce terk edilmiş ve doğanın bir parçası olarak da antik yapısıyla, dev ağaçlarla iç içe olan pek bilinmeyen doğa harikası olarak Kamboçya’da görülmesi gereken yerler arasındadır.

ölüm vadisi

Ölüm Vadisi, Kaliforniya

Kaliforniya sınırları içerisinde yer alan ve sadece turistik gezi amacıyla gidilmesi tavsiye edilen Ölüm Vadisi, sıcaklığı ile dikkat çekiyor. 56,7 derece sıcaklığa ulaşarak 1913 yılında rekorlar kitabında yer almaktadır. Ölüm Vadisi’ de bu yapısıyla pek dikkat çekmese de bir doğa harikası olduğu gerçeğinden dolayı pek bilinmeyen doğa harikaları arasında yer almaktadır.

sualtı heykel parkı

Sualtı Heykel Parkı, Meksika

Meksika’da  yer alan Sualtı Heykel Parkı, insan yapımı olsa da güzelliği ile dikkat çeken doğa harikaları arasında. Sulatı Heykel Parkı’nda yer alan deniz canlıları çeşitliliği de dalış gerçekleştiren kişilerin kendilerini Atlantis’de hissetmelerini neden olacak güzellikte.

devlerin geçidi

Devlerin Geçidi, Kuzey İrlanda

Kuzey İrlanda sahillerinde yer alan volkanik akıntıların oluşturduğu yapılar da pek bilinmeyen doğa harikaları arasında yer almaktadır. İrlanda gezilerinde çok fazla ziyaret edilmese de 40.000 altıgen kayanın bir araya gelmesiyle oluşan Devler Geçidi görülmeye değer doğa harikalarından.

paskalya adası

Paskalya Adası, Polinezya

UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alan Paskalya Adası’nda yer alan Dev Heykeller doğal bir oluşum olarak kabul edildiği gibi yüzyıllar önce burada yaşayan kişilerin de yaptığı düşünülmektedir. Tam olarak geçmişi hakkında bilgi sahibi olunmayan Paskalya Adası’nda yer alan 887 heykel kesinlikle pek bilinmeyen doğa harikaları arasında görülmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

tuz düzlükleri

Tuz Düzlükleri, Bolivya

Bolivya sınırları içerisinde yer alan Tuz Düzlükleri, başka bir gezegende olduğunuz hissini uyandırmaktadır. Özellikle yağmur yağdığı zamanlarda bu bölgeyi saran tatlı su ile ayna gibi parlayan Tuz Düzlükleri, 4000 metre yükseklikte karlı ve soğuk bir bölgede yer almasından dolayı da pek bilinmeyen doğa harikaları arasındadır.

kapadokya

Kapadokya, Türkiye

Türkiye’nin Nevşehir ili sınırlarında yer alan Kapadokya doğal oluşumu ile dikkat çekmektedir. Peri bacaları ile bilinen Kapadokya, tamamen doğal bir oluşum olup, labirent şeklindedir. Kayalar içerisinde yer alan Kızlar Manastırı’ da pek bilinmeyen doğa harikaları arasında yer almaktadır. Bu doğal yapılar arasında büyülü bir gece geçirmek için kayalar içine oyulmuş özel yerlerde konaklama imkanınızda yer almaktadır.

cin-meclisi

Cin Meclisi, Umman

Umman sınırları içerisinde, çölün altında yer alan Cin Meclisi Mağarası günümüze kadar keşfedilmiş en büyük yüksekliğe sahip mağara olarak kabul ediliyor. Son yıllarda ilgi gören Cin Meclisi Mağarası’da pek bilinmeyen doğa harikaları arasında görülmesi gereken yerler arasındadır.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.