• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Refah Düzeyi Yüksek ve Çalışmak İçin Tercih Edilen Ülkeler

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Ülkemizde ki çalışma ücretlerinin düşük olması her yıl milyonlarca kişiyi yurt dışında çalışmayı düşünmeye iterken, hangi ülkelerin uygun olabileceği konusunda da oldukça farklı görüşler mevcut. Eğer refah düzeyinin yüksek olduğu, yüksek maaşlarla ve huzurlu bir şekilde yaşamak istiyorsanız o halde bu yazımızı okuyarak basit bir fikir elde edebiliriniz.

Yurt dışında yaşamanın önemli bir karar olduğunu bu nedenle de yerleşmek istediğiniz ülkenin yasalarını ve yaşama koşullarını iyice araştırmanızı öneririz.

ABD

Abd

Refah düzeyi konusunda ABD denildiğinde kafanız karışabilir. Çok fakir ve çok zengin insanların da bulunduğu bu ülke de insani değerler ön planda tutulduğundan dolayı çalışmak ve yaşamak için tercih edebilirisiniz. Bilişim alanında oldukça gelişmiş bir ülke olmasından kaynaklı genelde finans alanında çalışmalar yapan ve bilişim alanında yazılımcıların tercih ettiği bu ülke de çalışma ve ABD vatandaşı olmak çok kolay değil. Fakat sonrasında hayat standartlarınızın yaptığınız işe göre de oldukça artabileceğiniz belirtelim.

İsviçre

İsviçre

Yüksek maaşlarından dolayı ülkemizden de birçok kişi İsviçre’ye gitme yollarını araştırdığını söyleyelim. Refah düzeyenin de yüksek olduğu bu ülkeye göç etmek ve çalışmaya gitmekse sanıldığı kadar kolay değil. Sığınma talebinde bulunmanız durumunda bile ülke de yaşayabilmeniz için en iyi bir mesleğinizin olması vatandaşlığınızın kabul edilebilmesini ve çalışma izninizin verilmesi süreçlerini kısaltacaktır. Ortalama kazancın yüksek olduğu bu ülke de aynı zamanda çok da ucuz bir ülke olmadığını da bilmenizde fayda var.

Brezilya

Brezilya

Rahat bir hayat isteyenlerin tercih ettiği Brezilya, vatandaşlarımız tarafından da çalışmak için tercih edilen ülkeler arasında ilk sıralarda. Brezilya halkının sıcakkanlı olması bu ülkeye alışmanızı hızlandırırken çalışma koşulları da oldukça insanidir. Brezilya’da çalışabilmek için özel şirketler tarafından çalışma daveti alınması gerekmektedir. Davet almadan ülkede çalışmak istiyorsanız da çok basit işlerde çalışmaya başladıktan sonra da çalışma koşullarınızı değiştirebilirsiniz. Fakat size tavsiyemiz ne olursa olsun işinizi ayarladıktan sonra göç seçeneğini düşünmeniz.

Rusya

Rusya

Her yıl ülkemize gelen Rus turistlerin sayısı artarken, ülkemizden de Rusya’ya giden kişilerin sayısı da azımsanmayacak derecededir. Rusya’da yaşayan halkın refah düzeyi düşük olsa da Türkiye’den çalışma daveti olarak giden kişilere ödenen maaşlar oldukça tatmin edici ve buda orada yaşayan Türklerin refah düzeyini arttırdığını söyleyebiliriz. Fakat Rusya’nın çok soğuk bir ülke olmasından kaynaklı çalışmak isteyen kişilerin iki kez düşünmesini öneririz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.