• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Rize Gezi Rehberi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Rize Gezi Rehberi

Rize

Ülkemizin ve Karadeniz’imizin doğası ve huzur dolu havasıyla gözde şehirlerinden olan Rize’yi gezmek isteyen gezginler için son derece zengin seçenekler sunuluyor.

Rize’ye Ne Zaman Gidilir?

Yemyeşil doğası ve huzur verici havasıyla herkesin gitmek istediği şehirlerden biri Rize’dir. Her mevsimi birbirinden güzel olan şehirde, tipik Karadeniz iklimi hâkimdir. Şehirde kış ve bahar ayları bol yağışlı ve kış ayları özellikle sert geçmektedir. Yaz ayların da ise ılıman ve daha yumuşak hava hâkim. Ancak yaz aylarında da sık sık yağış olabilmekte. Bu yüzden Rize’ye temkinli gitmenizi tavsiye ederiz. Hangi mevsimde giderseniz gidin, şehir her zaman huzur verici ve büyüleyici.

Rize’de Gezilecek Yerler

Son dönemlerde bir hayli merak uyandıran şehrin, birbirinden güzel gezilebilecek birçok doğa ve tarihi mekânı bulunmakta. Pekâla, Rize’de nereler gezilmeli?  

Kaçkar Dağları Milli Parkı

kaçkar dağları

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Kaçkar Dağları Milli Parkı, harika doğasıyla ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşıyor. Ziyaretçilere türlü etkinlik fırsatı sunan parkta, rafting, trekking, dağcılık ve heliski gibi aktiviteler yapmak mümkün.

  • Ayder Yaylası

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası son dönemde muhteşem doğasıyla, bütün gezginlerin gidip görmek istediği bir yer. Rengârenk çiçek ve bitki örtüsüne sahip olan Ayder Yaylası ülkemizin de en güzel yaylası olarak gösterilmektedir. Ayder Yaylasının muhteşem manzarasının tadını çıkarabileceğiniz ve Karadeniz mutfağına sahip birçok kafe restoran ve kalmak için otel bulunmaktadır. Her mevsimde ayrı manzaraya sahip olan Ayder Yaylası, fotoğrafçılar içinde oldukça ilgi çekici bir yerdir.

  •  Anzer Yaylası

Anzer Yaylası

Diğer bir doğası ile iç içe olabileceğiniz ve huzur bulacağınız yayla Anzer Yaylası’dır. Yazı ve kışı birbirinden güzel geçen Anzer Yaylası’nda yazın bin bir renkte bitki ve çiçek yaylayı kaplamaktadır. Anzer Yaylası ziyaretçilerine rafting ve yamaç paraşütü gibi birçok aktivite imkânı sunmaktadır. Rize’ye gittiğinizde muhakkak görmenizi tavsiye ederiz.

  •  Fırtına Deresi

??Fırtına Deresi

Ayder Yaylasında başlayıp, sonunda da denize dökülen Fırtına Deresi muhteşem doğasıyla büyülemekte. Doğa yürüyüşü ve rafting yapmak için gayet uygun bir yer olan Fırtına Deresi, dünyanın her yerinden raftingcilerinde uğrak noktası konumundadır.

  •  Şenyuva Köprüsü

Şenyuva Köprüsü

Doğal güzelliğin ve tarihin birleştiği yer Şenyuva Köprüsü. Köprü 1696 senesinde inşa edilmiştir, o günden bugüne de ayakta kalmayı başarmıştır. Ziyaretçilerin bir hayli ilgisini çeken köprü Fırtına Deresi üzerine kuruludur. Çamlıhemşin’in doğası ile iç içe olan köprü, Karadeniz turunda unutulmaması gereken yerlerden biridir. 

  •  Pileki Mağarası

 Pileki Mağarası

Pileki Mağarası büyüklüğü ile son derece muazzam bir doğal oluşumdur. Mağaranın insan eliyle yapıldığı biliniyor. Mağara’da milattan önce 2300’lü yıllardan 1970’lere kadar pileki taşı çıkarılmıştır. Doğaseverler için bir hayli ilgi çekici olan Pileki Mağarası, Rize’de en çok ziyaret edilen yerler arasındadır. Doğal ortamlar yönünden Rize son derece zengindir.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.