• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Rusya Aktarmalı Uçuşlarda Transit Vize Uygulaması

Anasayfa » Haber & Duyuru

Rusya Transit vize uygulamasırusya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

seyahatiniz sırasında aktarma yapmanız gereken durumlarda almanız gereken vize çeşididir. Genel olarak pek bilinmemekle beraber gittiğiniz ülkenin hava limanına göre de farklılık gösteren Transit Vize uygulaması havaalanı dışına çıkmadığınız sürece sizden istenmeyen bir vizedir.

Havalimanı sınırları içerisinde tekrar pasaport kontrolünden geçmeden uçuşunuzun gerçekleştirileceği alana gidebildiğiniz durumlarda da transit vize istenmemektedir. Fakat uçuşunuz sırasında aktarmalı olarak uçuş gerçekleştirecekseniz ve uçuşunuzun gerçekleştirileceği alana giderken tekrardan pasaport kontrolünden geçeceğiniz durumlarda transit vize istenmektedir.

Vize işlemleriniz hakkında ayrıntılı bilgiyi uçak biletinizi aldığınız ucuzauc.com web sitesinden edinebilirsiniz. Uçak bileti hizmetine ek olarak vize işlemlerinizde de sizlere hizmet veren web sitesine vize hizmeti için mail yoluyla veya çağrı merkezi yoluyla ulaşabilirsiniz.

Buna ek olarak son dönemde Rusya üzerinden gerçekleştirilen aktarmalı uçuşlarda bazı durumlarda vize istenmektedir. Uçak biletinizi aldığınız sırada sizlere verilen bilgiler dahilinde aktarma gerçekleştirilen bölgeye göre işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 2016 yılının 1 Ocak tarihinden itibaren Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan vize anlaşmasında T.C vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir.

Transit vize uygulamasında ise Rusya aktarmalı uçuşlarda Transit Vize Prosedürüne göre;

  • Aktarma süresi 24 saati geçiyorsa vize alınması gerekmektedir.
  • Rusya aktarmalı uçuşlarda terminal değişikliği yapılacaksa transit vize alınmalı, aynı havalimanı içerisinde aktarma gerçekleştirilecekse transit vizeye alınmasına gerek yoktur.
  • Uluslararası hatlardan ülke içindeki başka bir hatta geçilecekse transit vize alınması gerekmektedir.

01 Ocak 2016 yılı itibari ile Rusya Federasyonuna giriş için vize istenmektedir. Transit vize uygulaması sadece Rusya üzerinden bağlantılı uçuşlarda geçerli olmaktadır. Bu nedenle de Rusya’ya seyahatlerinizde vize almayı unutmayınız. Vize işlemleriniz sırasında yardım ve destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.