• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

SAN DIEGO VE CORONADO KÖPRÜSÜNE UÇAK BİLETİ İLE UZANALIM

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

SAN DIEGO VE CORONADO KÖPRÜSÜNE UÇAK BİLETİ İLE UZANALIM

San Diego denince akla gelen Coronado köprüsü ve bölgenin çeşitli özelliklerini içinde barındıran bir yazı ile sizlere seyahatin tadını sunacağız.

Birçok takipçimiz ve ucuz uçak bileti rezervasyonlarını sitemiz üzerinden yaptıran müşterilerimiz bizlerden seyahat tavsiyeleri istiyorlar. Dünyanın en çok konuşulan ve gitmek için can atılan mekanlarını sizler için derliyoruz. Amerika’nın kuzeyinde yer alan ve California eyaletine bağlı olan San Diego’dan bu yazımızda detaylıca bahsedeceğiz. Sizleri burada sanal bir tura çıkartarak bölgenin çeşitli turistik ve ilgi çekici noktalarını paylaşacağız. Bu noktalardan en dikkat çekicisi olan Coronado köprüsü üzerinde ise detaylı olarak duracağız.

SAN DIEGO HAVAALANI İLE TURUMUZA BAŞLAYALIM

SAN DIEGO HAVAALANI İLE TURUMUZA BAŞLAYALIM

San Diego havaalanı dünyanın en yoğun trafiğe sahip tek pistli havalimanı olarak bilinir. Bu tek pistin kısa olmasından dolayı da büyük uçakların buraya inişi mümkün değildir. Bu havaalanı ismini ilk kez Atlantik okyanusunu tek motorlu uçakla geçmeyi başaran Charles Lineberg’den almaktadır. 1927 yılında Lineberg tarafından gerçekleştirilen bu başarılı uçuş sonrası o güne kadar askeri amaçlı kullanılan uçakların ulaşım için de kullanılacağı fikri yayılmıştır.

SIRADA SAHİL TURU VAR

SIRADA SAHİL TURU VAR

San Diego’ya geldikten sonra ilk olarak havaalanı hakkında görünümleri paylaştık. Derken kıyı şeridinde sahilden ilerleyip müze olarak kullanılan denizaltı ve gemilerin olduğu Maritime Museum ile karşılaşacaksınız. Burada sahil boyunca Rus denizaltısı bile görmeniz mümkün. 1930’lu yıllarda sadece rüzgar gücü ile dünya turuna çıkarak bunu başaran yelkenliyi de görebilirsiniz. Son olarak Midway uçak gemisinden bahsetmemiz gerekecek. Bu uçak gemisi 1945 yılında yapılmıştır. 310 metre uzunluğa sahip olan uçak gemisi şimdilerde dünyanın en büyük deniz havacılığı müzesi olarak ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor. Şimdi bu kadar masum şekilde müze olarak görülen bu gemi zamanında Pearl Harbour bombardımanında binlerce insanın hayatını kaybetmesinde büyük rol oynamıştı. Şimdilerde ise özel partiler için bile kiralanabiliyor ve üzerinde ki cafe bile stres atmak için gidip keyif çatılan bir yer halinde.

AHŞAP YAPILAR SAHİLE HAKİM

AHŞAP YAPILAR SAHİLE HAKİM

Turumuza devam ettiğimizde en çok belirgin özellik ise ahşap yapıların ve binaların hakim olduğu görüntüsü olacaktır. Tabi bunlar genelde iki katlı mekanlar şeklinde ziyaretçileri karşılıyor. Tabi gelenlere hizmet veren restoran, hediyelik eşya ve cafe türü işletmelerde bolca var.

Daha da güzeli ise tüm ahşap yapıların etraflarını saran çiçeklerle göze bayram yaptıran görünüme sahip olmaları. Ayrıca sahilde kazılar üzerine oturtulan ahşap evler ise manzaraya çok farklı hava katan bir diğer unsur. Bu sahilin Hollywood filmlerinde etkileyici sahnelere konu olduğu görülmüştür. Popcorn isimli meşhur film de burada ki uçak gemisinin çekimlerinde kullanıldığı bir yapıt olarak biliniyor.

TARİHİ BÖLGELERDEN GASLAMP QUARTER

TARİHİ BÖLGELERDEN GASLAMP QUARTER

Sahilden ilerleyip geldiğimiz ilk noktalardan olan Gaslamp Quarter ise 1800’lü yılların başından meydanında ki dört köşede gaz lambaları bulunan bir meydan. Adını da bu gaz lambalarından alıyor tabi. Bu bölgede 200 bin kişilik kapasitesi ve modern mimarisi ile Convention Center isimli konferans merkezi karşınıza çıkar. Binaya sırtınızı verip baktığınızda kocaman tabela şeklinde “Historic Heart Of San Diego” yani “San Diego tarihinin kalbi” yazısıyla karşılaşırsınız.

Gençlerin en uğrak mekanları da Victoria tarzı restorasyonlara sahip binaların sıkça barındırdığı cafeler ve restoranlar oluşturuyor. Bu yapıları bir kombin haline getiren kırmızı tuğlalı kaldırımlar da sokakların görünümünde ki uyumu sağlıyor.

Bu Gaslamp Quarter isimli bölgeden ilerleyince Broadway Street isimli cadde ile kesiştiği köşeye geliyoruz. Burada ABD’nin farklı dekoru ile ilgi çekici olan en büyük AVM’lerinden Aorton Plaza karşımıza çıkıyor. Sonra Broadway Street’ten aşağı inerseniz burada ki limanda da 19. Yüzyıla ait gemiler müzede sergilenir gibi sergileniyor. Bu liman aynı zamanda San Diego’nun incisi olma ünvanına da sahiptir. Barındırdığı uçak gemilerinde karşısında ki Coronado Adası ve adayı şehre bağlayan Coronoda Köprüsü ile bu ünvanını da en azından bu şehir için hak ediyor.

BİRAZDA CORONADO KÖPRÜSÜ VE ADASINDAN BAHSEDELİM

Yukarıda belirttiğimiz gibi adayı San Diego’ya bağlayan Coronado köprüsünden geçerken sizleri güzel bir manzara bekliyor. Köprü üzerinde ise belirli aralıklarla acil durumda şu numarayı arayınız yazılı mavi tabelalar görürsünüz. Yıl boyunca birkaç kez intihar vakaları görüldüğü için buraya intihar danışma hattının telefonlarını koyarak caydırma ihtimalini de düşünmüşler.

BİRAZDA CORONADO KÖPRÜSÜ VE ADASINDAN BAHSEDELİM

Adaya geçtiğinizde sanki özerk bir bölgeye gelmişsiniz gibi sizi karşılayan adanın kendisine ait olan bayrağı sizi karşılar. Hatta resmi makamlarda sırasıyla ABD, Kaliforniya ve Coronado bayrakları asılıdır. Ancak San Diego ve Kaliforniya’ya hakim olan bu adadan enfes manzra resimleri çekebilirsiniz. Uzak noktada ki plazalar ve gökdelenlerden az önce bahsettiğimiz Midway uçak gemisinie kadar her şeyin resmini çekebilirsiniz.

Coronado Adası (Coronado Island)

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.