• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Sevgililer Gününü Romantik Geçirebileceğiniz En Güzel Mekânlar

Anasayfa » Haber & Duyuru

sevgililer günü

Sevgililer günü için anlatılan birbirinden farklı birçok efsane bulunmaktadır. Tanrıçaları konu alan hikâyelerin yanı sıra Roma’da Aziz Valentinus ve Julia’nın hikâyesi ise Sevgililer Günü’nün başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Her yer aşkın rengi kırmızıyla ve güllerle donatıldığı bu gün romantik bir gece geçirmek içinde idealdir.

Sevgililer gününü romantik geçirebileceğiniz en güzel mekanları ise sizler için derledik;

su ada

İstanbul, Su Ada

Denizin ortasında yer alan yapay bir ada olan Su Ada, Galtasaray Adası olarak da bilinmektedir. 14 Şubata özel etkinlikleriyle de dikkat çeken Su Ada sevdiğinizle beraber huzurlu ve romantik bir akşam geçirebilmeniz için bütün olanakları sağlamaktadır. Boğaz köprüsüne karşı Asya ve Avrupa yakasının tam ortasında sevgilinizle beraber olabileceğiniz bundan daha güzel bir atmosferde şehir içinde bulmanız oldukça zor.

rumeli kavağı

İstanbul, Rumeli Kavağı

Rakının ve balığın mükemmel olarak buluştuğu, hisar içerisinde, denize karşı mükemmel manzaraya karşı keyifli bir akşam için Rumeli Kavağı’da Sevgililer Gününü romantik geçirebileceğiniz en güzel mekanlar arasında yer almaktadır.  Deniz kenarında yer alan birbirinden güzel balık restoranlarında keyifli ve huzurlu bir akşam geçirmek için önceden de rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

antalya çınarlı

Antalya, Çıralı

14 Şubatta deniz kenarı bir yer ne kadar romantik olabilir gibi olumsuz düşüncelerden önce bu yerin doğal güzelliği ile büyüleneceğinizi söyleyebiliriz. Olympos ile aynı kıyı şeridine sahip Çıralı, sakin, sessiz ve bir o kadarda romantiktir. Gün içinde el ele sahilde yürüyüş yapabilir, gecenin sessizliğinde ve karanlığında yıldızları izleyebilir ve dahası romantik bir akşam yemeği için mum ışığında yemeğinizi yiyebilirsiniz. Daha özgür ruhluysanız da sahilde ateş başında Sevgililer gününü romantik bir şekilde geçirebilirsiniz.

balıkesir edremit

Balıkesir, Edremit

Deniz kenarında özellikle kış mevsiminde sessiz, sakin ve baş başa romantik bir tatil için ihtiyacınız her şey burada mevcut. İstanbul’a yakınlığıyla da dikkat çeken Edremit ayrıca konaklayacağınız yerleri önceden ayarlanarak romantik bir akşam yemeği için düzenlemeler yaptırabilirsiniz veya sahil kenarında bugüne özel olarak hazırlanmış masalardan birini rezerve ettirerek gecenin tadını da çıkarabilirsiniz.

sevgililer günü

Bolu, Yedigöller

Romantiklik anlayışının içine ayrıca doğayı da katmak ve kamp yapmak isteyenler de Bolu, Yedigöller’i tercih edebilir.  Görkemli ağaçların arasında sevdiğinizle beraber yıldızları izleyebileceğiniz muhteşem doğası içinde kamp kurabilir ve buranın tadını çıkarabilirsiniz.

Yurt dışında sevgililer gününü romantik olarak geçirebileceğini en güzel şehirlerarasında bizim önerimiz arasın da Roma, Venedik, Maldivler ve Amsterdam yer almaktadır.  

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.