• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Sosyal Medyada Adı Çıkmış Dünyanın En Kötü 5 Oteli

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

İş veya gezi amaçlı seyahatlerde konaklama ihtiyacımızı karşılayan otellerin sahip olması istenen özellikler arasında çoğumuz için benzer kriterler yer alıyor. Temizlik, hijyen, tertip, kibar personel, lezzetli ve sıcak yemekler, çalışan elektronik aletler vs. şeklinde uzayıp giden listenin içerisine hiç kimse çöpleri, pisliği, güvenliği zayıf odaları koymuyor. Ancak bazı oteller muntazam serilmiş yatak örtüleri yerine bir önceki misafirin pisliğine sahip kullanılmış çarşaflara, lezzetli yemekler yerine berbat yemek servislerine, ısıtıcısız soğuk ve gürültülü odalara sahip olmaları nedeniyle dünyanın en kötü otelleri arasında yer alıyor. Yazılı ve görsel medya yoluyla gün yüzüne çıkarılmış dünyanın en kötü otellerini sizin için listeledik. İşte kimi bilinçli kimi bilinçsizce işletilen, genel olarak bütçeye uygun ama bünyeye uygun olmayan dünyanın en kötü 5 oteli.

Hans Brinker Budget Hotel, Amsterdam, Hollanda

Dünyanın en kötü otelleri listesinin başında tabi ki Hans Brinker geliyor. Kötü bir otel olması ile adeta gurur duyan, hatta bu özelliğini bir pazarlama stratejisi haline getiren otel Hollanda’nın Amsterdam şehrinde bulunuyor. Otelin en kötü otel olarak nam salma hikâyesi ise 1993 yılında otel müdürü olan Rob Penris’in müşterilerden gelen şikâyetlerden bunalarak bir reklam kampanyası hazırlatmaya karar vermesi ile başlıyor. Kuruluş amacı lüks hizmet vermek değil ucuz hizmet vermek otel böylece reklam kampanyası stratejisi olarak dürüstlüğü benimsiyor ve rakiplerine kıyasla ucuzluğu dışında hiçbir artısının olmadığını ilan etmeye başlıyor. Şaşırtıcı bir şekilde kendisine dünyanın en kötü oteli sıfatını kendisi yapıştıran otelin bu reklam stratejisinden sonra doluluk oranı artıyor ve Hans Brinker kendisi gibi ucuz ve düşük kaliteli hizmet veren otelleri geride bırakmaya başlıyor. 

Null Stern Hotel, Gonten, İsviçre

İsviçre’de bulunan otelin adı İsveççe “sıfır yıldız” anlamına geliyor. Otelin sloganı da “tek yıldız sizsiniz” şeklinde. Listedeki diğer otellerden farklı olarak bu otelde kalmanın bedeli beş yıldızlı oteller ile rekabet edecek düzeyde yüksek. Duvarsız otel olarak tanınan Null Stern kimileri için kötü bir maceranın kapısı gibi görülse de bazı maceraperestlerin severek tercih ettiği bir otel. Otel bir sanat projesi niteliğinde inşa edilmiş ve İsviçre Alpleri’nde 6.463 fit yükseklikte bir noktada bulunan birkaç metrekarelik alandan oluşuyor. Duvarları olmayan yalnızca bir yatak küçük bir sehpa ve gece lambalarından oluşan odası ile Alpler’in zirvesinde açık havada serin bir gece geçirmek isteyen misafirleri ağırlayan otelin sunduğu en önemli hizmet yıldızların altında doğanın içinde uyku keyfi. Daha önce eski bir nükleer sığınakta sıfır yıldız kalitesiyle servis veren otel genel olarak modern lüks hayat arayışına eleştiri yapmak amacı ile işletiliyor. 

The Lonsdale Hotel, Londra, İngiltere

Pazarlama stratejilerinin ötesinde gerçek anlamda kötü hizmet veren ve ziyaretçileri tarafından yerin dibine sokulan oteller arasında ise ilk sırada Londra’da bulunan The Lonsdale Hotel bulunuyor. Kaba personeli ve pis odaları ile yüzlerce negatif ziyaretçi tarafından sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulan otel böcekler, örümcek ağları, kötü kokular ve ısıtıcısız odaları ile misafirlerini rahatsız ediyor. 

Hotel Quisisana, Roma, İtalya

Kötü kokulu havlular, küflü banyolar ve bayat yemekler bir otelden aradıklarınız arasında bulunuyorsa ve seyahat rotanız İtalya’nın başkenti Roma ise Hotel Quisisana tam size göre bir yer. Kırık dökük kapıları ve hasarlı odaları, kaba personeli ve kötü yemekleri ile ziyaretçilerinin acımasız yorumlarına maruz kalan Hotel Quisisana’nın tek artısı otelin merkezi konumu. 

World Hotel, New York, Amerika Birleşik Devletleri

Düşük kaliteli hizmeti nedeni ile eleştiri bombardımanına tutulan bir diğer otel Amerika Birleşik Devletleri, New York şehrinde bulunan World Hotel. Ziyaretçiler pek çok platformda otelin asansörsüz dik merdivenlerinden ve kirli çarşafsız yataklarından yakınıyor. Ayrıca otelin günün her saati aşırı sesli olan odaları dinlenmek amacı ile oteli tercih eden misafirler tarafından şiddetle eleştiriliyor.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.