• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Su Altı Dalış Yapabileceğiniz En Güzel Şehirler ve Yerler

Anasayfa » Haber & Duyuru

Su sporlarından dalış sporu, su altı dünyasını leşfetmek için oldukça eğlenceli ve güzel bir yöntem olduğundan birçok insan tarafından fazlasıyla da ilgi görmektedir. Birbirinden farklı deniz canlılarını görebileceğiniz adeta bir masal dünyası içinde kendinizi hissedebileceğiniz su altı dalışlarında, dalış gerçekleştirilen yer de oldukça önemlidir. Dünya’ da su altı rezervleri ve su altı canlılarının çeşitliliği açısından su altı dalış yapabileceğiniz en güzel şehirler ve yerler, Tayland Adaları, Papua Yeni Gine, Mısır Kızıl Deniz, Bali, Mexico-  Mexico, Costa Rica, Brezilya – Fernando De Noronha, Canada, Kuzey Carolina, Belize ‘ dir.

tayland adaları

Tayland Adaları: Eşsiz doğası ve dikkat çeken Tayland Adaları’nın hemen hepsinde dalış yapabilirsiniz. Dünya’da en çok ziyaret edilen ve dalış yapılan Phuket Adası’nın yanı sıra Surin, KoTao ve Similan Adaları’da Taylan Adaları da su altı dalış yapabileceğiniz en güzel yerlerdendir. İlk kez dalış yapacaklar ise Ko Tao bölgesini ziyaret ederek burada dalış yapmayı öğrenebilirler. Nisan ve Ekim aylarında dalış yapmak için uygun olan Taylan Adaları’na tekne ile ulaşım sağlanabilmektedir.

papua yeni gine

Papua Yeni Gine: Tarihi kalıntılarının bu bölgede yer almasından ve deniz altı batıklarının içerisinde bulunan deniz canlılarının da çeşitliliğinin fazla olmasından dolayı Papua Yeni Gine dalış yapabileceğiniz en güzel şehirler ve yerler arasında yer almaktadır. Tüpsüz de dalış yapılabilen bölgelerinin yer aldığı Papua Yeni Gine’ de köpekbalıkları dahil birçok canlıyı görebilirsiniz.

kızıl deniz

Mısır Kızıl Deniz: Mısır’ın Peninsula bölgesinde yer alan dalış yeri Sina Yarımadası’nda yer almaktadır. Tropikal mercanları görmek isteyen, dalışla beraber tatil yapmak isteyenlerinde en çok ziyaret ettiği yerlerden birisidir. Deniz canlıları çeşitliliği nedeniyle de Dünya üzerinde dalış yapılabilecek en güzel şehirler ve yerler arasında yer alan Mısır’ın Kızıl Deniz’ine taşkınlar olduktan sonra da giderek bölgeyi de gezebilirsiniz.

bali

Bali: Endonezya sınırları içerisinde yer alan Bali, tüplü dalış noktalarından akla ilk gelen yerlerdendir. Batık gemilerin, derin hendeklerin, deniz çayırları ve mercan çeşitliliğinin yer aldığı Bali’de adalar da dalış yapılabilmektedir. Nisan ve Kasım ayları arasında daha çok ziyaretçisi bulunan Bali’de her mevsim dalış yapılabilmektedir. Suyun sıcaklığı oldukça uygun olan Bali’de balık çeşitliliğini görebilmek için en uygun zaman ise Haziran ve Eylül aylarıdır. Bali’de dalış yapılabilecek adalara ve bölgelere teknelerle ulaşım sağlanmaktadır.

Mexico - Cozumel

 Mexico - Cozumel;  Meksika’nın Cozumel adası, Karayiplerde’ki en büyük ada ve üç bin feete kadar dalış yapılabilecek ender noktalardan birisidir. Dalış merkezi olarak işelev gören ada yüzlerce deniz canlısına ve balığa ev sahipliği yapmaktadır. Amerikalılar ve Meksikalılar için önemli bir yer olan Cozumel hem tatil yeri olarak hem de dalış keyfini yaşamak isteyenlerin ziyaret ettiği su altı dalış yapılabilecek en güzel yerlerden biri olan Cozumel Adası’na ziyaret için en uygun zaman ise Haziran ve Eylül aylarıdır.

kostarika

Costa Rica: Yılın her mevsiminde dalış yapılabilecek olan Costa Rica dalış yapmak isteyen turistlerin oldukça ilgisini çeken yerlerden birisidir. Yaklaşık olarak 35 farklı mercan çeşidi, 123 balık türü ve 140 çeşit yumuşak deniz canlısına ev sahipliği yapan Costa Rica’ da ayrıca deniz altı yaşamına en iyi örnekleri görebileceğiniz bir yerdir. Costa Rica’ da Punta Gorda ve Catalinas gibi dalış yapılabilecek adalar yer almaktadır. Adalara teknelerle ulaşım sağlanabilmektedir.

fernando de noronha birezilya

Fernando De Noronha: Brezilya sınırları içerisinde Fernando De Noronha su altı daşış yapabileceğiniz en güzel şehirlerden birisidir. Balık çeşitliliğini korumak adına kurulan sivil toplum kuruluşlarıyla da bilinen bölge de bu durum aktif olarak dalış merkezlerinin çalışmasına ve deniz canlılarının da korunmasına büyük katkı sağlıyor. Haziran ve Ekim aylarında dalış için uygun olan Fernando De Noronha Brezilya’nın en iyi su altı dalış yapabileceğiniz bir yer.

Tobermory canada

Canada: Batık gemileri ve bu gemilerin içerisinde yaşayan deniz canlıları ile adeta bir su altı müzesi olarak dalış yapmayı sevenlerin ziyaret ettiği Canada sınırları içerisinde ki bölgesi ve su altı dalış yapabileceğiniz en güzel yerler arasındadır. Suyunun her mevsim soğuk olduğundan özellikle yaz mevsimlerinde dalış yapmanız daha uygundur.

Kuzey Carolina - Morehead

Kuzey Carolina - Morehead: Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde yer alan Carolina kıyılarında ki Morehead Şehri,  su altında yer alan batık ticaret ve savaş gemileri ile su altı müzesi olmaya hak kazanan su altı dalış yapabileceğiniz en güzel şehirlerden birisidir. Yaz mevsiminde suyu daha sıcak olduğundan hem tatil yapabileceğiniz hem de dalış gerçekleştirebileceğiniz Morehead ‘ de su altı dünyasını keşfedebilirsiniz.

belize

Belize: En fazla dalış merkezlerinden bir olarak hizmet veren Belize deniz fanları, mercanları ve gorgonları ile bilinmektedir. Tüplü ve tüpsüz dalış için uygun olan Belize, deniz hayatını en iyi şekilde gözlemleyebileceğiniz bir yerdir. Eko çeşitliliğiyle de Dünya üzerinde en fazla dalış merkezlerine sahip olan Belize’ de çekiç balığı, köpek balıkları ve balina dahi görme imkânınız bulunuyor. Belize’ de dalış yapmak için en uygun zaman ilkbaharın sonları ve yaz mevsimidir.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.