• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Sugarloaf Teleferiği ile Rio de Janeiro ve Atlantik Manzarası

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Sugarloaf Teleferiği ile Rio de Janeiro ve Atlantik Manzarası

Dünyanın en güzel manzaralarını Atlantik, yemyeşil dağlar ve Sugarloaf Dağı ile birlikte içinde bulunduran bu körfez ziyaret edilmesi gereken noktalardan birisi.

Brezilya’nın şimdiye kadar insanı doğa ile başbaşa bırakabilecek bir noktası olduğunu düşünmekten yoksun bir hayal gücüm vardı. Ancak Rio de Janeiro ile tanışınca gerçekten de dünyanın en harika yaratılmış doğa manzaralarından birine sahip olduğunu farkettim.

Türkiye ve dünyadan akın akın turistlerin ziyaret ettikleri bu güzel doğal ortamı içinde barındıran Rio de Janeiro ismini sıklıkla duymuşsunuzdur. Ancak bu isim özellikle Hollywood filmlerinde ve yabancı dizilerde karşımıza çıkar. Brezilya gibi çok kalabalık bir ülkede ki festivallerden ve futbolundan başka insanın aklında kalan hiçbir şey olmaz.

Ancak doğayı ve güzel yerleri gezen insanlarla tanıştıkça genişleyen görüş açımız bizi bambaşka bir dünyanın da burada var olduğunu bulmamıza götürdü.

SUGARLOAF DAĞI TELEFERİĞİ SİZİ SİZDEN ALACAK MANZARALAR YAŞATACAK

SUGARLOAF DAĞI TELEFERİĞİ SİZİ SİZDEN ALACAK MANZARALAR YAŞATACAK

Sugarloaf dağının tepesine çıkmak için bu dağın kenarında ki Botafogo sahiline giderseniz çevrede bulunan Atlantik okyanusu görünümü ile meşhur İsa Mesih heykelinin olduğu Corcovado’nun manzaralarını doyasıya seyredebilirsiniz.

Dağın yüksekliği 396 metreye ulaştığı için buraya sizi götürecek olan teleferik hizmetinden faydalanmanız gerekiyor. Bu dağ zirvesi yolculuğunda bir birinden güzel manzaraları doyasıya tadacaksınız. Praja Vermelha’dan kalkan teleferiklere binerek yolculuğa ilk adımı atabilirsiniz. Sabah 8 ile akşam 22:00’ye kadar teleferik hizmeti veriliyor. 396 metre yükseklikten güneşin doğuşunu izleme şansınız saat itibarı ile yakalayamazsınız. Fakat öyle güzel bir şekilde güneşin batışını izleme şansınız var ki bunun tadından parmaklarınızı yersiniz.

TELEFERİK 220 METREDE MORRO DA URCA’DA MOLA VERİYOR

TELEFERİK 220 METREDE MORRO DA URCA’DA MOLA VERİYOR

Teleferik ile seyahatiniz başladıktan sonra direkt olarak dağın zirvesine tırmanmıyor. Seyahatiniz başlar başlamaz yükselişinizin her bir metresinde muhteşem manzaralara şahitlik ediyorsunuz. 220 metreye ulaştığınız Guanabarak Körfezi ile Rio de Janeiro merkezini izleyebileceğiniz enfes bir manzarada Morro da Urca’da mola veriyorsunuz.

GELELİM SUGARLOAF DAĞININ ZİRVESİNE

Teleferiğin yolculuk için son durağı olan dağın zirvesinde indiğinizde gözlerinize inanamayacak ve karşınızda ki manzaranın haşmetinden kalp atışlarınız heyecanla çarpmaya başlayacak. Yolculuğu sizinle birlikte ve hatta sizin öncenizde yapan birçok insan bulunmasına rağmen “aman bişey göremiyorum”, “biraz önümden çekilir misiniz” gibi cümleler kurmaya ihtiyacınız olmayacak. Buradan İsa Mesih heykelinin olduğu Corcovado’yu, Copacabana sahilinin tümünü ve Rio’nun tamamını rahatlıkla izleyebilirsiniz. Şansınız varsa dağın zirvesinde ve şehrin üstünde sıklıkla toplanan bulutlar size izin verdiğinde Rio’yu izleyebilirsiniz.

Bulutlar bazen Sugarloaf’ın tepesinde o kadar birikiyor ki herhangi bir manzara bir yana dursun, 2 metre önünüzü zor görüyorsunuz. Ancak orada geçirdiğiniz her anın tadı başka olduğundan bulutlar çekildikçe yine muhteşem manzaraların tadına varıyorsunuz. Güneş battıktan sonra teleferikle aşağıya inmeye karar verirseniz eğer, Rio şehrinin karanlığı delen ışıklarını keyifle izleyerek varış noktanıza doğru keyifli bir yolculuk daha sizi bekliyor demektir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.