• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Tanzanya Gezilecek Yerler Nelerdir?

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Tanzanya Afrika bölgesinin en ünlü noktaları arasında yer alıyor. Aynı zamanda gezip görülebilecek birçok noktası mevcut. Çeşitli vahşi yaşamlara tanıklık etmek, oldukça ünlü olan ve dünyanın her bölgesinden turist çeken milli parkları görmek, Plajı ile ünlü olan ve gelenlerin mutlaka uğradığı plajları ile güzel bir tatil deneyimi sizlere sunarken Tanzanya gibi farklı kültürleri de öğrenebilirsiniz. Tanzanya’ya geldiğiniz zaman mutlaka uğrayacağınız gezi durakları şu şekildedir;

Kilimanjora Dağı

Tanzanya’nın en çok ilgi çeken ve turistlerin en fazla ziyaret ettiği noktalardan bir tanesi de Kilimanjora dağıdır. Afrika’nın en yüksek dağı zirvenin bulunduğu noktadır. Tepeye çıkıldığı zaman eşsiz manzaraya tanıklık eder. Tanzanya’nın diğer bulunan dağlarına göre burası vahşi yaşamdan dolayı değil kar zirvesi olduğundan dolayı merak edilen bir noktasıdır. Kilimanjora dağının dilerseniz tepesine kadar yürüyüş yapabilirsiniz. Dünya mirasları arasında yer alan Kilimanjora dağı 1 milyon yıl önce volkanik bir olay sonucunda oluşmuştur.

Serengeti Milli Parkı

Seregeti milli parkı hayvan severlerin en uğrak noktalarından bir tanesidir. Buraya geldiğiniz zaman görmenizin imkânsız olduğu hayvanları görme şansı elde edebilirsiniz. Ağaçsız bir ormandır ve bu özelliğinden dolayı da birçok hayvan burada yaşıyor. Ayrıca vahşi dönemlere tanıklık etmek istiyorsanız aralık ve haziran aylarından buraya gelebilir ve vahşi hayvan doğasını seyredebilirsiniz. Haziran ve ekim ayları Tanzanya’nın en soğuk dönemi bu dönemde zebra ve antilop buradan göç ediyor ve bu göç birçok kişi tarafından en dikkat çekici doğa olayı olarak nitelendiriliyor. Seregeti milli parkında çita, antilop, aslan, leopar, çakal ve 500 kuş türü bulunuyor.

Zanzibar

Zanzibar adası huzur veren ve Tanzanya’nın daha ilgi çekici olmasını sağlayan turist çeken yerlerden bir tanesidir. Tanzanya’nın en ünlü plajları arasında yer alır. Bu ada neredeyse dünyanın en iyi plajları arasındadır. Yumuşak beyaz kumu, berrak suyu ile ün kazanmıştır.

Ngorongoro Koruma Alanı

Vahşi yaşam gözlemlemek için tercih edebileceğiniz noktadır. Büyük volkanik kraterde sürekli su kaynağı bulunmasından dolayı hayvanlar genelde göç etmez ve orada kalırlar. Ziyaretçilerde bu alana gelerek vahşi hayvanların doğasını gözlemliyor.

Mafia Adası

Su altı dünyasının en önemli noktasıdır. Dalış yapmayı seviyor iseniz buraya gelerek yaz aylarında dalış yapabilirsiniz. Dalış için ideal zaman olarak en iyi zaman ekim ve mart ayları arasındadır. Dilerseniz mayıs ve ekim aylarında da buraya gelebilirsiniz.

Pemba Adası

Zanzibar adalarının en kuzeyinde bulunan noktadır. Dilerseniz burada da dalış yapabilirsiniz. Hint okyanusuna benzer olmamasından dolayı en iyi dalış noktası olarak değerlendiriliyor. Kalabalık olmayan bir yer arıyorsanız eğer Zanzibar daha fazla turistik çeken bir nokta olmasından dolayı Pemba Adası daha sakin ve durağandır. Burayı ziyaret ederek deniz, kum, güneş keyfi yapabilir isterseniz de dalış yapabilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.