• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Trabzon Gezi Rehberi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Trabzon Gezi Rehberi

trabzon

Karadeniz bölgemizde bulunan, huzur verici havası ve yemyeşil doğasıyla ülkemizin en gözde yerlerinden olan ve herkesin bir gün gitmek istediği Trabzon görülesi birçok yere sahiptir.

Trabzon’a Ne Zaman Gidilir?

Trabzon’a Ne Zaman Gidilir

Her mevsim birbirinden güzel olan Trabzon’a ne zaman giderseniz gidin eğlenirsiniz. Trabzon’da yazları bol yağmurlu ve kışları ise sert ve soğuk geçer. Yaz aylarında en sıcak günlerde bile yağmur yağabilir. Durum böyle olunca hangi mevsim giderseniz gidin temkinli gitmenizde fayda var. Genel olarak yerli ve yabancı turistler yaz aylarında ziyaret etmeyi tercih ediyorlar. Daha çok şenliğin ve yeşilliğin olduğu zamanlar yaz ayları. Ancak kış aylarını da eğlenceli hale getirebilen bir şehir Trabzon, kış aylarında ziyaret etmeyi düşünürseniz sis durumuna dikkat etmenizde fayda var.

Trabzon’a Nasıl Gidilir?

Trabzon’a Nasıl Gidilir

Bu şehre ulaşmak gayet kolaydır. Eğer Karadeniz bölgesindeyseniz otobüsle kolaylıkla Trabzon’a ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin başka bölgesinden gelmeyi düşünüyorsanız, en kısa yol uçağı tercih edebilirsiniz. Şehirdeki turizmin son dönemlerde iyice artmasıyla, tüm şehirlerden Trabzon Uluslararası Havalimanı’na birçok sefer var.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Trabzon’da gerek tarihi ile gerekse doğası ile gezebileceğiniz birçok yer var. Gezeceğiniz her nokta büyüleyici güzellikte ve düşündüğünüzden daha uzun süren bir gezinti olacağı söylenebilir. Tarihinde birçok dönemi barındırdığı için camileri, hanları, çarşıları ve daha nice güzellikleriyle sizin kendine hayran bırakabilir. Yamaçların arasında kalmış yemyeşil doğasıyla Uzungöl, yazın yağmur ile beslenen kışın ise kar eşsiz kar manzarasını ev sahipliği eden bu doğa harikasını ziyaret etmeden dönmeyin. Dağ yamacına kurulu büyüleyici görünümü ve 100 yıllık tarihi ile Sümela Manastırı’nı görmeden gitmek istemeyeceksiniz. Trabzon’un tarihini ve kültürünü içinde barındıran Trabzon Müzesi sizin için ilgi çekici olabilir. Çamlar arasında kurulu olan ve görünce hayran kalacağınız Atatürk Köşkü’nü ziyaret etmeyi unutmayın. Doğası ve manzarasının etkisinde kalacağınız, doğası ile iç içe kalarak huzurlu bir gezinti yapabileceğiniz Zağnos Vadisi ve Altındere Vadisi’ni de gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Tarihi ve geçmişini merak edenler için Gülbahar Hatun Türbesini ziyaret edebilirsiniz. Diğer bir görmeden gitmek istemeyeceğiniz yer olan Çal Mağarası. Dünyanın en uzun 2. Mağarası olan Çal Mağarası görenleri büyüleyen bir doğal güzelliğe sahip. Özellikle geceleri büyüleyici manzaraya sahip olan, gün doğumu ve gün batımını takip edebileceğiniz, muhteşem doğasıyla Trabzon Boztepe’yi de ziyaret etmeyi unutmayınız.

Trabzon’da Nerede Kalınır?

Trabzon’da Nerede Kalınır

Trabzon’da nerede kalırsanız kalın, sabah uyandığınızda eşsiz manzaralarıyla uyanırsınız. Trabzon’un merkezinde ünlü büyük oteller ya da yerel otellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bahsettiğimiz gezebileceğiniz yerlerde de butik oteller ya da bungalov evler gibi kalacak yerlerde mevcuttur. Nerede kalacağınız sizin tercihiniz, ancak bu şehre geldiğinizde tamamıyla yaşamaya çalışın, her anını hissederek ve özümseyerek tadını çıkarınız.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.