• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Türkiye’de Gidebileceğiniz En İyi 5 Spa Merkezi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Türkiye’de Gidebileceğiniz En İyi 5 Spa Merkezi

Spa hayatın içerisinde olan ve zaman geçtikçe popüler olan bir kelimedir. Düşünüldüğü zaman hamam ile benzer bir durumu olan ve geleneksel hamam kültürüne yakın olan bir hizmettir. SPA merkezi vücut içinde oldukça faydası olan SPA merkezi vücudun diri kalmasına, cildin ışıl ışıl olmasına ve stresinizin daha az olmasına olanak sağlar. Düzenli olarak spa merkezine giden kişiler günün tüm yorgunluğunu burada atarak daha dinç ve daha güzel bir şekilde güne başlar. Kendinizi şımartmak için en iyi yollardan bir tanesi hamam ve spa kültürünü sürekli olarak yaşatmaktır. Ayda 1 kez bile olsa bu Spa merkezine giderek kendiniz ve vücudunuz için iyilik yapabilirsiniz. Birçok kişi tarafından tercih edilen ve son dönemlerde sıklıkla hem otellerde hem de çeşitli yerlerde açılan Spa merkezleri dünyanın dört bir yanında rahatlıkla bulunabilen bir merkezdir. Güzel bir gün geçirmek ve kendinizi rahatlatmak adına Türkiye’de bulunan en iyi SPA merkezlerine gidebilirsiniz. Türkiye’nin gidebileceğiniz 5 SPA merkezi şu şekildedir;

Six Senses Kaplankaya

Six Senses Kaplankaya

Sağlıklı bir yaşam deneyimi ile sizleri rahatlatacak, farklı aktiviteler ile eğlencenin dibine vurabileceğiniz aynı zamanda SPA merkezi ile keyiflerin doruğunu yaşayabileceğiniz bir yerdir. Oldukça lüks bir otel konseptinde olan 141 odası ile gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamayı amaçlayan six senses kaplankaya ile eşsiz bir keyfe ulaşın. Six senses kaplankaya Muğla ilinin Milas ilçesinde bulunuyor. Buraya geldiğiniz zaman mutlaka bu deneyimi yaşamanızda fayda vardır.

Qualia SPA

Qualia SPA

İstanbul ilinde oturanların vazgeçilmez mekânlarından bir tanesi de Qualia SPA merkezidir. SPA merkezi İstanbul Gönen otelin içerisinde yer almaktadır. SPA merkezi içerisinde toplamda 3 adet havuzu vardır. Bu havuzlardan 1’i açık havuz diğer ikisi de kapalı havuzdur. Aynı zamanda SPA merkezinde cilt bakımı, el ve yüz tırnak bakımı gibi kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak olan bakımlarda yapılır. Türk hamamı da mevcuttur. Dilerseniz içeride masaj yaptırabilirsiniz.

Sanitas SPA & Wellnes

Sanitas SPA & Wellnes

Osmanlı hamamı konseptini uygulayan ve çeşitli otel ve yerlerde bulunan Sanitas SPA & Wellnes vücut bakımından tutun, masaja kadar en iyi şekilde sizlere hizmet veriyor. İstanbul beldesinde Çırağan sarayında bulunan Sanitas SPA, Robinson club, Afyon Anemon otel gibi birçok otelde mevcuttur.

Sungate Port SPA

Sungate Port SPA

Sungate Port Royal Oteli içerisinde yer alan SPA merkezi 8 bin metrekarelik bir alana sahiptir. Büyük bir atmosfere sahip olan Sungate Port SPA farklı ülkelerden gelen kişilerle de hizmet vermektedirler. 50 çeşitten daha fazla bir masaj ve bakımları vardır. Çin masajı aralarında en farklı olanlarıdır. Dilerseniz bitki ya da meyve maskesi yaptırarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Maxx Royal Hotel

Maxx Royal Hotel

Profesyonel ekiple iyi hizmet veren SPA merkezlerinden bir tanesi de maxx royaldir. Antalya beldesinde bulunan bu merkeze rahatlıkla gelebilirsiniz. SPA merkezlerinde farklı deneyim ve keyfi tatmak için 2 ayda ya da 1 ayda 1 bile olsa giderek kendinizi rahatlatabilirsiniz.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.