• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

TÜRKİYE’DE YURTİÇİ KISA VADELİ TATİL İÇİN NERELERE GİDİLİR?

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

TÜRKİYE’DE YURTİÇİ KISA VADELİ TATİL İÇİN NERELERE GİDİLİR?

Türkiye bilindiği gibi “Cennet Vatan” olarak tüm dünyada nam salmıştır. Bu ünvanını da içerisinde bulundurduğu cennet gibi köy, belde ve kasabalarından alıyor. Her şehrimizin kendisine has bir özelliği taşıyan farklı mekanları var. Tarihini açıdan bile çok güzel yerleri bulabiliyorken tatil için de acaba buna mı yoksa buna mı gitmek için uçak biletimi ayırtayım diye tereddütte kalabiliyorsunuz.

Tatil yapabilen insanların iş verimliliğinin bile arttığı kanıtlanmışken ruhunu dinlendirmeye ve kısa vadeli de olsa işin ve büyük şehrin stresinden kurtulmak isteyenler de var. Ruhunu ve zihnini dinlendiren insanların karar mekanizmaları çok daha tutarlı çalışabiliyor. Bu aralar bahar mevsimi de geliyorken tam okullar kapanmadan girilecek 3-4 günlük resmi tatillerde veya hafta sonlarında gidilebilecek yerleri sizler için sıralıyoruz.

TATİLİNİZ İÇİN ŞİRİNCE GÜZEL SEÇİM OLABİLİR

TATİLİNİZ İÇİN ŞİRİNCE GÜZEL SEÇİM OLABİLİR

Evet, kısa süreli tatiliniz için İzmir’in güzel beldesi Şirince çok güzel bir seçim olabilir. Tam bahar yaklaşıyorken Nisan ayında terlemeden ve üşümeden ferah bir tatil geçirebilirsiniz. Eskiden Rum köyü olan bu güzel beldede rumların tarihi kiliselerini fotoğraflayabilirsiniz. Meyveleri çok bol olduğu için burada ki çeşitli şerbetlerin tadına bakabilirsiniz. Buranın sokakları da tarihi dokular içerdiği için bolca sokaklarda dolaşarak çok farklı bir atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Biraz daha heyecan yaşamak isteyenler için hemen dibinde ki Efes’e geçerek uçaktan atlayarak Skydive yapma şansına da sahipsiniz. Bu arada gittiğiniz zaman günlerden Cumartesi denk gelirse mutlaka Selçuk pazarına uğrayın ve orada ki tezgahlara serilen birbirinden nefis meyve sebzeleri gözden geçirin.

SIRADA TÜM DÜNYANIN AKIN ETTİĞİ KAŞ VAR

SIRADA TÜM DÜNYANIN AKIN ETTİĞİ KAŞ VAR

Kaş denince aklınıza hemen deniz ve tabiatın iç içe olduğu ve manzarası ile gözleri dinlendiren harika bir doğal baş yapıt geliyor. Bu Allah vergisi güzellikleri iç içe seyretmenin bile tatil olarak yetebileceği bu enfes beldemizi kısa vadeli de olsa mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burada yapılacak başlıca aktiviteler ise Subadiving, serbest dalış, Kekova antik kenti ziyareti ve kano turu, Likya yolu ziyareti, Saklıkent kanyon ziyareti, Kaleköy’e geçip gün batımını izlemek. Tabi bunlara ek olarak yapılabilecek yüzme ve piknik gibi birçok aktivite daha var. İsterseniz yunanlara ait olan Meis adasına bile geçip eskiden bizim olan bu adaya bir ayak basmayı da düşünebilirsiniz.

KAPADOKYA KISA TATİL İÇİN NASIL BİR SEÇİM?

KAPADOKYA KISA TATİL İÇİN NASIL BİR SEÇİM?

Kapadokya kısa tatil için deniz değil de doğa ile baş başa kalmak isteyenler adına ideal bir seçim olacaktır. Yaklaşan baharla birlikte çiçeklerin açması ile şimdi oralar yemyeşil bir görünüm alacaktır. Peri Bacalarını ziyaret etmeden ayrılmayı da aklınızdan çıkarın tabi. Burada vadi yürüyüşünden balon turuna, çanak-çömlek yapımından ATV turlarına kadar birçok aktiviteye katılabilirsiniz.

SON OLARAK BURDUR’DA SAKLI CENNETİMİZ SALDA GÖLÜ VAR

SIRADA BURDUR’DA SAKLI CENNETİMİZ SALDA GÖLÜ VAR

Salda Gölü gerçektende Türkiye’de çok bilinmeyen ve akın akın turlar düzenlenmeyen saklı bir cennet köşesi gibi. Gölün temizliği ve berraklığı ile turkuaz renginin verdiği huzur tarif edilemez. Ulaşım ise sadece araçla yapılabildiğinden belkide çok fazla ziyaretçi akını olmuyordur. Ancak buraya gelerek kamp kuranlar ve tatil yapanlar var. Burdur il sınırları içerisinde olan bu gölümüzün ünvanı ise “Türkiye’nin Maldivleri” olarak geçiyor. Antalya ve Denizli ile çok yakın olması da ayrıca bu bölgelere tatile gidecekler için uğranması gereken rotalardan haline getiriyor. Üstelik Isparta lavanta festivali de yaklaşmışken oralara gidecekler ise bu gölün lavantası ile ünlü olan Isparta/Keçiborlu beldesine 100 metre mesafede olduğunu ve görmeden dönmemeleri gerektiğini bir düşünsünler.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.