• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Türkiye’nin Çok Bilinmeyen Kayak Merkezleri

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Kış aylarında evde sıkılmaktansa doğa sporları ve kış sporlarıyla ilgilenerek zamanınızı verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Fakat kayak merkezleri dönemsel olarak açık olduğundan ve yoğunlukta kaynaklı da genellikle pahalı olabilir. Eğer düşük bir bütçeniz varsa ve kayak yapmanın tadına varmak istiyorsanız, o halde Türkiye’nin çok bilinmeyen fakat verdiği hizmetlerle de en iyiler arasında yer alan kayak merkezlerine gelin beraber göz atalım.

Ilgaz Kayak Merkezi Kastamonu

Ilgaz Kayak Merkezi Kastamonu

Kastamonu ile Çankırı illeri arasında yer alan Ilgaz Kayak Merkezi, günübirlik ve konaklamalı olarak da farklı alternatiflerde hizmet vermektedir. Aralık ayında sezonun açıldığı Ilgaz Kayak Merkezi, ayrıca yılın her mevsimi de muhteşem doğasıyla konuklarını da ağırlamaktadır. Nisan ayına kadar kayak yapmaya uygun olan Ilgaz Kayak Merkezi Göknar ormanları ile çevrilidir ve Ilgaz Milli Parkı’na yakın olması sebebiyle de doğa sporlarına düşkünler içinde oldukça iyi bir rota olarak tercih edilebilir.

Cıbıltepe Kayak Merkezi Kars

Cıbıltepe Kayak Merkezi Kars

Cıbıltepe Kayak Merkezi son yıllarda doğu ekspresi turlarıyla daha çok gündeme gelmiştir. Karın uzun süre kalması nedeniyle de Aralık ayından Mart ayı sonuna kadar sezonun açık olduğu bu kayak merkezi, Kars şehir merkezine 54 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Karayolu veya hava yoluyla da ulaşım sağlayabileceğiniz Kars’a hava yoluyla ulaşım sağlamanız durumunda Cıbıltepe Kayak Merkezi havalimanından 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından kayak merkezine otobüsler veya transfer hizmetleriyle ulaşım sağlanabilmektedir. Her yaş grubuna yönelik farklı aktiviteleriyle diğer kayak merkezlerine göre daha uyguna tatil yapmak için Cıbıltepe Kayak Merkezi’ni de tercih edebilirsiniz.

Davraz Kayak Merkezi Isparta

Davraz Kayak Merkezi Isparta

Akdeniz bölgesinde bir kayak merkezi olarak yerli turistlerin talep gösterdiği en önemli kayak merkezlerden birisidir. Genel olarak Ocak ayında sezonun açıldığı Davraz Kaytak Merkezi, kayak eğitimleriyle de her yaş grubuna hitap etmektedir. Düzenlenen kış sporları aktiviteleriyle de kara hasret Akdenizlilerin favori kayak merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Saklıkent Kayak Merkezi Antalya

Saklıkent Kayak Merkezi Antalya

Isparta Davraz Kayak Merkezi’nden biraz daha popüler olan Saklıkent Kayak Merkezi, Akdeniz bölgesinde yaşayanların tercih ettiği bir merkezdir. Sadece yaz turizmi ile değil kış turizmiyle değerli ve yabancıların tercih ettiği Antalya, her mevsim ziyaret edilebilir olduğunu bu kayak merkeziyle de kanıtlar niteliktedir.  Her yıl yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan bu kayak merkezi sadece kışın değil yaz döneminde de doğaseverlere konaklama olanağı sunmaktadır.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.