• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Türkiye’nin En Ucuz 3 Şehri

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

4 mevsimin yaşandığı ülkemiz de her mevsim gidebileceğiniz bütçenizi çok zorlamayacak şehirlerden 3 tanesini sizler için sıraladık.  Binlerce yıllık tarihi yapıları, yemekleri,, dağların arasında  ki muhteşem görüntüsüyle büyülenmeye hazırsanız o halde Türkiye’nin en ucuz şehirlerine bir göz atalım.

1. Kars

Kars

Son dönemlerde popülerliği artan bu şehri ilk sıraya alıyoruz. Trenle gerçekleştirilen Doğu Ekspresi turlarına katılarak kışın bu soğuk günlerinde sıcacık arkadaşlıklara ve Kars’ın sıcakkanlı insanlarıyla tanışmanız için bir fırsat olabilir. Yarıyıl tatili de yaklaşırken, Kars’ın tarihi güzelliklerinin yanı sıra kendisine ait yöresel emekleriyle de ruhunuz kadar midenize de iyi geleceğini söyleyelim.

Konaklama seçeneklerinin son zamanlarda daha fazla arttığını ve ziyaretçilere oldukça sıcak kanlı davranılan bu şehirde yemek, yol ve konaklama için çok fazla bir bütçeye ihtiyacınız olmadığını da belirtelim. Trenle yolculuk yaparak gidebileceğiniz gibi eğer yorulmak istemiyorsanız da hava yollarıyla da şehre ulaşım mümkün.

Kars’ta gezilecek tarihi yerlerin dışında kayak merkezi de bulunduğunu ve kış sporları olanakları sunan tesisler içinde en uygunudur.

2. Ardahan

Ardahan

Ardahan mı gezilecek ve tatil yapılacak bir yer, dediğinizi de duyar gibiyiz bu nedenle öncelikle Ardahan’da gezilecek yerlerden söz edelim.

Ardahan’da, Ardahan, Altas, Kara ve Kalecik Kaleleri, Taşköprü Kitabeleri, Dedeşen Kalıntıları, Bülbülan ve  Yalnızçam yaylaları, Merkez Mevlit Efendi Camii başta olmak üzere Çıldır Gölü ve Akta Gölü’de gezebileceğiniz yerler arasında. Bu kadarcık mı diyorsanız Ardahan’da kayak merkezi olarak hizmet veren Yalnızçam Kayak Merkezi bile bu şehri ziyaret etmeniz için yeterli bir sebep olabilir.

Çevresinde yüksek tepelerin yer aldığı bu şehirde özellikle Çıldır Gölü kış mevsiminde turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerden birisidir. Şehir içinden geçen nehir ve yıllara hatta yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri de görebileceğiniz Ardahan’a Kars üzerinden geçebilirsiniz. Bir seyahat ve iki şehir bir arada görmek için yaz, kış fark etmeksizin seyahat edebilirsiniz. Kışın bu şehirlerin çok daha güzel ve dinlendirici olduğunu ve kış sporları içinde iyi bir tercih olabileceğiniz yeniden hatırlatalım. Bahar mevsiminde de yeşillikler arasında huzurlu bir tatil için tercih edebilirsiniz.

3. Ağrı

Ağrı

Kars ve çevresinde dolandıktan sonra insanlık tarihinde her zaman yoğun ilgi görmüş bir şehrin en ucuz şehirlerarasında olması oldukça dikkat çekici. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu şehir bir geçiş notasıdır.

Ağrı ili efsanelere konu olan Ağrı dağından adını almıştır.  Özellikle Nuh’un Gemisi inancından dolayı turistlerin akın ettiği bu kentte inanç turizmi oldukça yaygın.

Ağrı’da konaklama, seyahat ve yemek fiyatlarının da uygun olması sebebiyle de yabancı turistler tarafından da ilk olarak tercih edilen kentlerden birisidir.

Doğu Anadolu’nun bu benzersiz şehrinde tarihi bir yolculuk için tek yapmanız gerekense bir uçak bileti almanız veya kara yollarıyla da ulaşım oldukça uygun.. Kışın çok yoğun kar nedeniyle bira zorluk yaşayabileceğiniz bu kenti ziyaretleriniz için bahar mevsimi tercih etmenizi öneririz. zira yaz mevsimi de çok sıcak olduğundan bunalabilirsiniz.

Bütçenize uygun tatil seçenekleri için bizimle iletişime geçebilir ve ucuza uçmak için ucuz uçak biletinizi ucuzauc mobil uygulamamız veya web sitemizden basit 3 adımda satın alabilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.