• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ucuz Uçak Bileti Bulmanın En Kolay Yolları

Anasayfa » Haber & Duyuru

Hava yolu taşımacılığı son yıllarda hızlı bir geliştirme göstererek bütün her yere ulaşım imkanı sunmaktadır. Fakat uçak biletleri haliyle konforu ve rahatlığı, zamandan tasarruf etmenin de bir bedeli olarak oldukça pahalı olabilmektedir. Ucuza seyahat etmek içinse ilk şart tabi ki de ucuz uçak bileti bulmaktan geçer. Planlı ve programlı bir insanız bu sizin için oldukça kolay bilir malum erken rezervasyon seçenekleriyle neredeyse yarı fiyatına uçak bileti satın alabilirsiniz. Biz biraz daha genelleyerek ucuz uçak bileti bulmanın en kolay yollarını sizler için sıraladık.

Erken Rezervasyon

Belirttiğimiz gibi erken rezervasyon sadece otellerde değil uçak bileti satışı gerçekleştiren, hava yolları ve acentalar aracılığıyla da oldukça uygun fiyata uçak bileti almanızı sağlamaktadır. Önceden planlayabileceğiniz tatilleriniz veya seyahatleriniz için uçak biletinizi de bu tarihe göre satın almanız sayesinde %50’ye varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Uçak Bileti Arama Motorları ve Mobil Uygulamalar

Gelişen teknoloji ve programlar aracılığıyla bütün hava yollarında tek tek arama yapmaktansa tek bir sorgulama da bütün hava yollarının listelendiği web sitelerini veya mobil uygulamaları tercih edebilirsiniz. Örneğin ucuzauc.com gibi veri tabanı sağlam bütün hava yollarının en güncel uçak bileti fiyatlarının ve sefer bilgilerinin aldığı web sitesinde uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında da bütün bilgilere tek sayfada erişebilir, karşılaştırma yapabilir hatta filtre özellikleriyle de dilediğiniz fiyat ve saat aralığında ki uçuşları da görüntüleyebilirsiniz. Bu tarz arama motorları ve uçak bileti satış partallarının bir diğer avantajı da normalde anlaşmanız olmamasına rağmen acentenin bankalarla anlaşmaları sonucunda taksit imkanlarından da faydalanabilmenizdir. Ucuz uçak bileti bulmanın günümüzde ki en kolay yolları arasında uçak bileti arama motorları ve mobil uygulamalar ilk sıralarda yer almaktadır.

Yolcu Sadakat Programlı ile Mil Puan Kullanımı

Hava yolları firmaları sürekli olarak tercih edilmeyi arttırmak adına kendi bünyelerinde geçerli olan sadakat programları mevcuttur. Bunlara üye olarak ki üye olmak hemen hepsinde ücretsiz, indirimlerden faydalanabilirsiniz. Sürekli seyahat eden biriyseniz de bu sadakat programları aracılığıyla mil puan toplayabilir, hediye uçak bileti kazanabilir veya indirimli uçak bileti satın alabilirsiniz. Ucuz uçak bileti bulmanın en kolay yollarından biri olarak da yolcu sadakat programları oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun başka bir nedeni de hava yolu firmalarının dönemsel olarak düzenlediği kampanyalardan haberdar edilmenizi sağlayarak bilgilendirme mesajları da önemli bir rol oynamaktadır.

Dönemsel Kampanyalar

Hava yollarının hemen hepsi tatil dönemlerinin dışında düşen yolcu sayısını arttırmak amaçlı uçak biletlerinde kampanyalı satışlar gerçekleştirmektedir. %50’den fazla indirimin uygulandığı bu kampanyalar kısa sürelidir. Saatlik kampanyalar olabildiği gibi, haftayı veya aylık olarak da kampanyalar düzenlenmektedir. Bu durumda tek yapmanız gerekense seyahat planınızdan öncesinde ve sürekli olarak hava yollarının veya hava yolu seyahat acentalarının e-bültenlerine üye olarak kampanyalardan haberdar olmaktır.  Mailinize doluşan e-bültenlerden hoşlanmıyorsanız seyahat acentalarının web sitelerinde de hava yollarının kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Tarih Esnekliği

Uçuş tarihiniz ve seyahat planınız için tek bir güne bağlı kalmaktansa, ucuz uçak bileti bulmak için tarih aralığınızı esnek tutmanız daha iyi olacaktır. Genel olarak hafta sonları yoğunluk sebebiyle de uçak bileti fiyatları artış gösterirken hafta içi bazı günlerdeki uçuşlar için uygun uçak bileti satışı gerçekleştirmektedir. Arayışınıza tek bir günü hedefler ve ona göre bakarsanız diğer günlerdeki promosyon uçak biletlerini göremeyebilirsiniz. Bu nedenle de uçuş Aralığınızı 1-2 gün esnek olarak ayarlamanız ve ucuz uçak bileti bulmak için de bu tarihlerde de uçak bileti sorgulaması yapmanızı öneririz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.