• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı

Anasayfa » Havalimanları

addis ababaBirçok kişinin gezip görmek istediği yerlerden biri olan Addis Ababa şehri Etiyopya’da bulunmaktadır. Addis Ababa şehrine ulaşımda yurt dışında her ne kadar otobüs seferleri bulunsa da aktarmalı olacağından uçak tercih etmek en doğrusu olacaktır. Yurtdışında birçok seferi bulunan bole havalimanına Türkiye’den direk uçuşlar bulunmaktadır. Direk uçuş yaklaşık beş buçuk altı saat sürmektedir. Diğer yandan aktarmalı olarak birçok sefer bulunmaktadır.  Fakat yurtdışından aktarmalı olarak Addis Ababa şehrinde bulunan Bole Havalimanına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı 6 kilometredir. 1992 yılında açılan bu havalimanından rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında bulunan taksiler ve otobüsler ile şehir merkezine ulaşıp sağlayabilir burada konaklama ve gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Havalimanından Şehre Ulaşım

Bole havalimanından şehre ulaşım oldukça kolay sağlanabilir. Şehre ulaşımda otobüsler, minibüsler ya da taksiler tercih edilebilir. Gündüz seferi uçaklar için havalimanından şehre sabah 6 ile akşam 8 saatleri arasında minibüsler bulunmaktadır. Oldukça makul fiyatlarla kolay bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Gece bulunan uçuş seferleri için kişiler taksi tercih etmek zorundadır. Çünkü havalimanından şehir merkezine gece minibüs seferleri bulunmamaktadır. Bu nedenle gündüz uçuşları daha şehir merkezine ulaşımda size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Şehir merkezinde ulaşım da ise yine minibüs ve taksileri tercih edebilirsiniz. Fakat şehir merkezi küçük olduğundan ve dağınık minibüs seferlerinden dolayı ulaşım da sıkıntılar olabilir bu nedenle gideceğiniz yere yürümeniz daha kolay olacaktır.

Konaklama

Addis Ababa şehrinde konaklama konusunda seçenekleriniz oldukça fazladır. Beş yıldızlı, dört yıldızlı, lüks, ekonomik seçenekleri ile birçok otel bulunmaktadır. Şehrin doğusunda bulunan lüks otelleri tercih edebilir ya da diğer kesimde kalan ekonomik otelleri tercih edebilirsiniz. Diğer bir yandan Addis Ababa şehrinde ev kiralamakta mümkün. Kalacağınız gün kadar ev kiralayabilir. Konaklamanızı burada yapabilirsiniz. Şehirde bulunan gerek oteller gerek kiralık evler olsun konaklamanız konusunda sizlere oldukça destek sağlayacaktır. Küçük bir şehir olması nedeni ile konakladığınız alandan geziye başlamak oldukça rahat olacaktır.

Addis Ababa

Addis Ababa şehri Etiyopya’nın başkenti olmakla birlikte yüksek rakımı ile Afrika Birliğine de başkentlik yapmaktadır. Kelime anlamı ‘yeni çiçek’ olan Addis Ababa şehri birçok farklı dile ve ırka sahip kişilere ev sahipliği yapmaktadır. Afrika da bulunmasına rağmen kültürel ve mirası yönden gelişmiş olan şehirde oldukça farklı ve güzel yapılar olması sebebiyle gezilmeye ve görülmeye değer bir yerdir. Birçok ve müze ve katedrali buluna şehirde tarihi açıdan oldukça zengin bir kültüre sahip olmasıyla gezinizi neşelendirecektir. Kutsal Teslis Katedrali, Ulusal Müze, Kızıl Terör Şehirleri Anıt Müzesi, St. George’s Katedrali gezinizin başlıca noktaları olmalıdır. Kültürel ve mirası açıdan oldukça büyük öneme sahip olan bu yerler şehrin miraslarını da yansıtmakta usta eserler olmuştur.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.