• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Anasayfa » Havalimanları

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/İzmir

Açılış Tarihi: 17 Kasım 1987

Şehir Merkezine Uzaklık: İzmir Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine 18 km uzaklıkta olurken Gaziemir ilçesine 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Gaziemir ilçesinin çok yakınında olan havalimanına ulaşım oldukça kolaydır.

Ulaşım: İzmir Adnan Menderes Havalimanına gitmek için taksi tutabilir, halk otobüslerini kullanabilir, tramvaya binebilir ya da araç kiralayabilirsiniz. Oldukça geniş bir ulaşım yelpazesine sahip olan İzmir Adnan Menderes Havalimanına gitmek oldukça kolaydır.

Havalimanı Kodu: ICAO Kodu; LTBJ, IATA Kodu; ADB olarak belirlenmiştir.

Havalimanı Telefon Numarası: 0232 455 00 00

Havalimanı Adres: İzmir şehir merkezi le Gaziemir ilçesi arasında, İzmir Adnan Menderes Havalimanı

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

İzmir Adnan Menderes Havalimanı biri 3240 metre diğeri 45 metre olan iki adet piste sahiptir. Bu pistlerin her ikisi de beton zemine sahiptir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı sivil bir havalimanıdır. Dış Hatlar Terminali 17 Kasım 1987 yılında açılmış olmasına rağmen İç Hatlar Terminali 23 Mart 2004 tarihinde açılmıştır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde 60.000 adet oturma alanı bulunmaktadır ve tüm terminalleri göz önünde bulundurursak toplamda 200.000 metrekare oturma alanı bulunmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı yılda ortalama 20 milyon yolcu taşımaktadır. İç Hatlar Terminalinde bulunan otopark 83.130 metrekare alana sahip olup 2523 araç taşıma kapasitesine sahiptir. Bununla beraber 30 araçlık otobüs otoparkına sahiptir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali 32.000 metrekare kullanım alanı bulunmakta ve yılda 10 milyon yolcu taşıma kapasitesini sahiptir. Dış hatlar terminaline ait 69.000 metrekare otopark bulunmakta ve 2237 araç kaldırma kapasitesine sahip olmaktadır. Bununla beraber 80 araçlık otobüs otoparkına sahiptir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali sağlık hizmeti, bekleme salonu, kafe, restoran, gümrüksüz satış mağazaları, araç kiralama ofisi, hediyelik eşya dükkânı, PTT, ATM ve eczaneye sahiptir. Pek çok alanda hizmet veren Dış Hatlar Terminali sayesinde yolcular sorunsuz bir yolculuk geçirmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanında kafe, restoran, büfe, eczane, otopark, satış mağazaları, hediyelik eşya dükkânları, araç kiralama ofisleri, lavabo, mescit ve ATM yer almaktadır. Uçak saatiniz gelene kadar ya da uçaktan indikten sonra kafe veya restoranda oturabilir, satış mağazalarını gezebilir, hediyelik eşya dükkânından sevdiklerinize hediye alabilir ve diğer hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

İzmir'e araçla gelmediyseniz İzmir Adnan Menderes Havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Günlük, aylık veya haftalık paketlerde kiralanan araçlar oldukça uygun fiyatlardadır. Kiralamış olduğunuz aracı İzmir'de kaldığınız süre boyunca kullanabilirsiniz. Rent a car ofisinden araç kiralama dışında taksi tutarak, halk otobüsüne binerek ya da tramvay aracılığı ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için havalimanını irtibat numarasından arayarak destek alabilirsiniz.

 

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.