• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı

Anasayfa » Havalimanları

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/Kocaeli

Açılış Tarihi: 2011

Şehir Merkezine Uzaklığı: 15 km

Ulaşım: Şehir merkezinden Kocaeli Cengiz Topel Havalimanına taksi ile, otobüs ile tramvay ile ya da kiralık araç ile gidebilirsiniz.

Havalimanı Kodu: KCO

Havalimanı Telefon Numarası: 0262 375 22 22

Havalimanı Adres: Şirintepe, D-100 Karayolu, No: 100 İzmit/Kocaeli

 

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Hakkında

Marmara Bölgesinde bulunan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı şehir merkezine oldukça yakındır. Pek çok farklı şekilde ulaşım sağlanan havalimanına farklı illerden talep olmaktadır. Kocaeli ‘de sanayi gelişmiş olduğu için Cengiz Topel Havalimanı da çok yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı 1994 yılında inşa edilmiştir fakat 1999 yılında tamamlanmış olmasına rağmen 17 Ağustos depreminden dolayı uçuşlar gerçekleştirilememiştir.

17 Ağustos Depreminde Kocaeli Cengiz Topel Havalimanında bir miktar hasar oluşmuştur. Depremde oluşan hasar Kocaeli Cengiz Topel Havalimanının 11 yıl geç açılmasına sebep olmuştur. Havalimanında meydana gelen hasar 11 yıl içerisinde giderilmiş ve bu süre içerisinde havalimanı lojistik ve depo olarak kullanılmıştır.

2011 yılında tekrar açılan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı bu yıl ilk seferini Kocaeli-Trabzon arasında yapmıştır. İlk uçuşun ardından sivil ulaşıma da açılan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı 2016 yılında ilk kez Umre için Medine'ye yolcu taşımıştır. Uzun zaman bu alanda hizmet veren Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı oldukça fazla talep görmüştür.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı şehir merkezine 20 dakika mesafededir. Cengiz Topel Havalimanı içerisinde kafe, restoran, ATM, büfe, emanet eşya ofisi, otopark ve araç kiralama yer almaktadır. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanında uçuş saatinizi beklerken kafede çay kahve içebilir, restoranda yemek yiyebilir, ATM’den para çekebilir ya da diğer banka işlemlerinizi halledebilir, büfeden ufak tefek ihtiyaçlarınızı alabilir, fazla valizlerinizi emanet eşya ofisine bırakabilirsiniz. Emanet eşya ofisinde eşyalarınızı en fazla 15 gün bırakabilirsiniz.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanında arzunuza göre araç kiralayabilirsiniz. İster günlük, ister haftalık isterseniz aylık olarak kiralık araç bulabilirsiniz. Fiyatları oldukça uygun olan araçları kullanarak İzmit'te keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanında iki adet bekleme salonu bulunmaktadır. Bekleme salonunda uçuş saatini beklerken kitap, dergi ya da gazete okuyabilir, Wi-Fi kullanarak internete takılabilir ya da arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Aynı zamanda orada bulunan prizleri kullanarak bilgisayarınızı kullanabilir, telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı oldukça gelişmiş bir havalimanıdır. İlk zamanlar sadece askeri alanda hizmet vermiş olsa da gelişmeye başladıkça sivil alanda da hizmet vermeye başlamıştır. Bunda birçok insana avantaj sağlamıştır. Etrafındaki yakın şehirlere sık sık sefer yapan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı müşteri memnuniyetini sağlamıştır. Sizler de Kocaeli Cengiz Topel Havalimanından istediğiniz yere önceden rezervasyon yaptırarak gidebilirsiniz.

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.