• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Konya Havalimanı

Anasayfa » Havalimanları

Konya Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/Konya

Açılış Tarihi: 2000

Şehir Merkezine Uzaklık: 18 km

Ulaşım: Konya Havalimanına şehir merkezinden halk otobüsü ile, taksi tutarak ya da kiralık araç ile gidebilirsiniz.

Havalimanı Kodu: ICAO Kodu: LTAN, IATA Kodu: KYA

Havalimanı Telefon Numarası: 0332 239 13 43

Havalimanı Adres: Selçuklu ilçesi ile şehir merkezi arasında Konya Havalimanı

 

Havalimanı Hakkında

Konya Havalimanında 3348x45 metre uzunluğunda pist bulunmaktadır. Konya Havalimanı hem sivil hem de askeri alanda hizmet vermektedir. 2000 yılında hizmete açılan Konya Havalimanı 2001 yılında dış hatlara açılmıştır. Terminalin toplam büyüklüğü 24.482 metrekaredir. Bu terminale hem dış hatlar hem de iç hatlar dahildir.

Konya Havalimanında 3 adet kafe ve restaurant, 3 adet büfe, 4 adet araç kiralama ofisi, 1 adet sağlık ofisi, emanet eşya ofisi, şarj aleti makinası, ATM, bekleme salonu, otopark, Wi-Fi ve uçuş firmaları yer almaktadır. Kafe ve restoranlarda çay içebilir, yemek yiyebilirsiniz. Büfelerden ihtiyacınız olan pek çok ürünü bulabilirsiniz. Araç kiralama şirketlerinde Konya'da kalacağınız süre boyunca araç kiralayabilirsiniz.

Sağlık biriminde kendinizi iyi hissetmediğiniz anlarda yardım alabilirsiniz. Emanet eşya ofisine herhangi bir eşyanızı emanet olarak bırakabilirsiniz fakat bunun için size 15 gün hak tanınmaktadır, 15 gün sonrasında emanet eşya çalışanları kaybolan valizlerden sorumlu değildir. Şarj aleti makinasında hızlıca telefonunuzu şarj edebilirsiniz bununla birlikte prizler de mevcuttur fakat acelesi olan yolcular genelde hızlı şarj aleti makinalarını tercih etmektedir. ATM’lerden para işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Konya Havalimanında Wi-Fi'ye girerek internette takılabilir ve uçuş vaktiniz gelinceye kadar vakit geçirebilirsiniz. Gideceğiniz yere göre farklı uçuş firmalarını tercih edebilirsiniz. 3 adet uçuş firması bulunmaktadır.

Konya Havalimanından şehir merkezine Havaş otobüsü ile gidebilirsiniz. Havaş otobüsü ile otogar da dâhil olmak üzere birçok ilçeye gidebilirsiniz. Yükünüz çok değilse ve tek başınaysanız Havaş otobüslerini kullanarak gideceğiniz yere varmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Yükünüz çoksa ya da kalabalık bir grupla Konya'ya geldiyseniz taksi kullanmanız daha doğru olur.

Konya Havalimanı’na özel aracınız ile geldiyseniz çok şanslısınız. Konya Havalimanında büyük bir otopark bulunmaktadır. Uygun fiyatlar ile aracınızı havalimanının otoparkına park edebilirsiniz. Konya Havalimanının otoparkı açık otopark olduğu için gazla çalışan araçlar da rahatça park edilebilir. Otobüsler için ayrı bir otopark bulunmamaktadır fakat otobüsler de açık otoparka park edilebilir.

Konya Havalimanı oldukça geniş ve konforlu olduğu için pek çok yolcu bakımından tercih edilir. Havalimanına gelen yolcular gerek bekleme salonunda geçirdiği vakit sayesinde gerekse uçuş firmalarının güvenliği sayesinde son derece rahat yolculuk geçirirler. Konya Havalimanının uöuş firmaları ile seyahat etmek istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Ani uçuşlarda yer bulamayabilirsiniz. Detaylı bilgi için havalimanının telefon numarasını arayabilirsiniz.

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.