• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kütahya Zafer Havalimanı

Anasayfa » Havalimanları

Kütahya Zafer Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/Kütahya

Açılış Tarihi: 2012

Şehir Merkezine Uzaklık: 43 km

Ulaşım: Kütahya Zafer Havalimanına taksi ya da otobüs ile gidebilirsiniz. Ayrıca isteğe göre kiralık araç ile de gidebilirsiniz.

Havalimanı Kodu: IATA Kodu: KZR, ICAO Kodu: LTBZ

Havalimanı Telefon Numarası: 444 3 937

Havalimanı Adres: Kuyucak Mevkii Alataş/Kütahya

 

Havalimanı Hakkında

Kütahya Zafer Havalimanı Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde bulunmaktadır. Kütahya Havalimanı Uşak ve Afyonkarahisar arasında ulaşım sağlamak için kurulmuştur. Kütahya Zafer Havalimanı Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanıdır. Şu anki zamanında ise Türkiye’nin 4. Büyük havalimanıdır. Bu nedenle çok fazla tercih edilmektedir.

Kütahya Havalimanı şehir merkezine 43 km uzaklıktadır, Afyonkarahisar’a 55 km uzaklıktadır, Uşak'a 100 km uzaklıktadır ve Eskişehir'e 113 kilometredir. Yakındaki illere taksi ile, kiralık araç ile ya da otobüs ile gidebilirsiniz. Aynı zamanda servisler ile yakın ilçelere gitmenizde mümkündür. Yakınlardaki farklı şehirlere de oldukça fazla talep olduğundan ulaşım son derece kolaydır.

Kütahya sanayi bakımından, ticaret bakımından ve turizm bakımından sürekli gelişmekte olan bir şehirdir. Şehir geliştikçe Kütahya Zafer Havalimanı da her geçen gün gelişmektedir. Pek çok yolcu Kütahya Zafer Havalimanı ile gideceği yere hızlı ve güvenli bir şekilde gidebilmektedir. Ayrıca birden fazla uçuş firması bulunmaktadır.

Kütahya Zafer Havalimanında en çok tercih edilen uçuş firması Türk Hava Yolları firmasıdır. Türk Hava Yolları ile Kütahya'dan İstanbul'a 1 saatte gidebilirsiniz. Kütahya Zafer Havalimanı Almanya ve Belçika gibi Avrupa ülkelerine de kolay yoldan ulaşım sağlamaktadır. Aynı zamanda Hac ve Umre zamanlarında da Kütahya Zafer Havalimanında aşırı yoğunluk olmaktadır. Zafer Havalimanı sayesinde Hac ve Umre dönemlerinde İstanbul'da gerçekleşen yoğunluk bir nebze de olsa azalmıştır.

Kütahya Zafer Havalimanı sayesinde Kütahya ve Afyonkarahisar illerinde turizm sektörü daha da gelişmiştir. Havalimanı ile ulaşım daha hızlı sağlandığı için pek çok turist Kütahya ve çevre illere merak salmış ve bu sayede turizmde gelişme göstermiştir. Kütahya Zafer Havalimanı sayesinde yakın illere gitmek de daha kolay hâle gelmiştir.

Kütahya Zafer Havalimanı sivil havalimanı arasındadır. Kütahya Zafer Havalimanı 27.000 metrekare genişliğinde alana sahiptir. Kütahya Zafer Havalimanının VIP ve CIP salonları mevcuttur. Havalimanının Apronu 240x150 metre uzunluğunda ve uçak pistleri beton kaplamadır. Kütahya Zafer Havalimanında uluslararası yolcular için yapılmış 8 adet gümrük kapısı mevcuttur.

Kütahya Zafer Havalimanı 3180 metrekare genişliğindedir. Toplamda 80 araç ve 8 otobüs taşıma kapasitesi sahiptir. Bu nedenle çok rahat bir şekilde havalimanına aracınızı park edebilirsiniz. Otopark kapalı olmasına rağmen hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Kütahya Havalimanından çok rahat bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanını kullanmak için önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Daha detaylı bilgi için Kütahya Zafer Havalimanının telefon numarasını arayabilirsiniz.

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.