• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Malatya Erhaç Havalimanı

Anasayfa » Havalimanları

Malatya Erhaç Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/Malatya

Açılış Tarihi: 1941

Şehir Merkezine Uzaklık: 34 km

Ulaşım: Şehir merkezinden Malatya'ya taksi tutarak, araç kiralayarak ya da halk otobüslerini kullanarak Malatya Erhaç Havalimanına gidebilirsiniz.

Havalimanı Kodu: IATA Kodu: MLX, ICAO Kodu: LTAT

Havalimanı Telefon Numarası: 0422 266 00 46-50

Havalimanı Adres: Aksaray Mahallesi, Akçadağ/Malatya

 

Havalimanı Hakkında

Malatya Erhaç Havalimanı Malatya ili sınırları içerisindedir ve hem sivil hem de askeri havalimanı kategorisinde yer almaktadır. Bu nedenle çok yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Malatya Erhaç Havalimanı şehrin kuzey konumunda yer almaktadır. 3350x45 metre genişliğinde pist alanı vardır. Oldukça geniş olan bu pist asfalt zemine sahiptir.

Malatya Erhaç Havalimanının toplam genişliği 850.590/590 genişliğindedir fakat yolcuların kullanım alanı çok daha azdır. Malatya Erhaç Havalimanı VIP salonuna sahiptir ve bu sayede her mevsim sivil havacılık hizmeti vermektedir. Ayrıca Malatya Erhaç Havalimanı 2007 yılından itibaren uluslararası uçuşlara da hizmet vermeye başlamıştır.

Malatya Erhaç Havalimanının uçuş yaptığı yerler arasında Frankfurt, İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Adnan Menderes Havalimanı, Ankara ve İzmir havalimanları yer almaktadır. Belirtilen havalimanları ile çok sık gidiş geliş yapılmaktadır ve böylece Malatya’da ticaret ve turizm de gelişmektedir.

Malatya Erhaç Havalimanından bilet satın alarak herhangi bir yere gitmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken husus zamandır. Özellikle yaz aylarında çok fazla talep olduğu için yaz aylarında çok fazla yoğunluk olmaktadır. Gideceğiniz yerin biletini zamanında ayırtarak ya da satın alarak gideceğiniz yere zamanında gidebilirsiniz.

Özellikle yaz aylarına ve Temmuz ayında kayısı festivali sayesinde çok Malatya Erhaç Havalimanına çok fazla turist akın etmekte ve böylece Malatya Erhaç Havalimanının kendini geliştirmesine yardım etmiştir. Yaz aylarında aynı zamanda Levent Adası ve Ören Yeri’de gezip görmek isteyen pek çok insan vardır ve Malatya Erhaç Havalimanı insanlara her yerden rahatlıkla gidip görebileceği çok güzel yerler keşfedebilirsiniz.

Malatya Erhaç Havalimanı içerisinde kafe, restoran, büfe, ATM, emanet eşya ofisi, araç kiralama ofisi, hediyelik eşya dükkânları ve bekleme salonu bulunmaktadır. Uçuş saatiniz gelene kadar havalimanının içerisinde bulunan kafede çay kahve içebilir, restoranda yemek yiyebilir, büfeden ihtiyacın olan birçok şeyi satın alabilir, ATM’den birçok pars işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Havalimanı içerisinde bulunan emanet eşya ofisine belli bir sınıra kadar ve kısıtlı süre için valizlerinizi bırakabilir, 15 gün sonra valizlerinizi almaya gidebilirsiniz. Emanet eşya ofisinde her bir çanta üzerine ücret alınmaktadır. Araç kiralama şirketinden araba kiralayarak dilediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz. Malatya Erhaç Havalimanında bulunan hediyelik eşya dükkânları sayesinde sevdiklerinize hediye alarak onları mutlu edebilirsiniz. Aynı zamanda bekleme salonunda oturarak internete bağlanabilir, kitap okuyabilir, gazetede bulmaca çözebilir veya dergileri okuyarak vakit geçirebilirsiniz.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.