• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ordu -Giresun Havalimanı

Anasayfa » Havalimanları

Ordu -Giresun Havalimanı

Ülke / Şehir: Türkiye/ Ordu

Açılış Tarihi :2015

Şehir Merkezine Uzaklık: 18 km

Ulaşım: Ordu/ Giresun havalimanına ulaşmak için tercih edebileceğiniz ulaşım olanakları havalimanı servisleri, taksi, özel araç, araç kiralama minibüs, otobüslerdir.

Havalimanı Kodu: AGU

Havalimanı Tel: 0(452)226 28 50

Havalimanı Adresi: Alibey ADASI 52010 Gülyalı/ Ordu

 

Ordu -Giresun Havalimanı Hakkında

Ülkemizin sınırları içerisinde yer alan Ordu-Giresun havalimanı 2015 yılında Ordu’nun Gülyalı ilçesiyle Giresun’un Piraziz ilçeleri arasında sivil kategoride kurulmuş hava alanlarından birsidir. Bu havaalanını diğer hava alanlarından ayıran tek özelliği Türkiye ile Avrupa’da denizin üzerinde yapılmış olmasıdır. Modern ve tam donanımlı hizmet seçenekleri sayesinde yaklaşık 4 yıl içerisinde 3 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahip olmuştur. Ordu- Giresun hava limanı diğer havalimanlarına göre açılış tarihi çok yeni olmasına rağmen hizmetleri bakımından diğer havalimanlarını aratmamakta birlikte gelecekteki yıllarda hayata geçireceği birçok proje ve çalışmaları bulunuyor. Ordu ile Giresun illeri arasında konumlanmış olan Ordu- Giresun havalimanı8 Karadeniz bölgesinde yer alan her iki ilin de ulaşımı konusunda da çok önemli bir yeri bulunmakta olup, havalimanında düzenlenen uçuş ferleri her iki ilin ulaşım sorununa da çözüm bulmaktadır.

2015 yılında hizmetlere açılan ordu-Giresun havalimanın yapımına 2011 yılında başlanmıştır. Gülyalı ile Piraziz ilçelerini arasında deniz üzerine taş dolgu ile yapılan bu havalimanı hem ülkemizin hem de Avrupa’da bir ilk olma özelliği taşımaktadır.  Havalimanın projesine 360 milyon lira harcanmış olup, havalimanın pist uzunluğu ise yaklaşık 3 bin metre karedir.  Genişliği ise 45 metrekare olan Ordu -Giresun havalimanını 36 milyon ton taşın denizin içerisine doldurulması ile yapılmıştır. Ayrıca limanın daha konforlu ve güvenli olması amacı ile pist üzeri taş mastik asfalt ile inşa edilmiştir. 

 Yolcularına uçuş öncesi ve uçuş sonrası daha kaliteli ve konforlu hizmet verebilmek için havalimanın içerisinde otopark, bekleme salonu, kafeterya lavabo, mescit yeri gibi mekanlar bulunmaktadır.

Farklı ulaşım şekilleri ile havalimanına erişim sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine sadece 18 km uzaklıkta olan ordu- Giresun havalimanı şehir merkezine minimum 25 dakika sürmektedir. Havalimanı çevresinde bekleyen taksiler sizleri şehir merkezine kısa zamanda rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Daha uygun fiyatlarda bir ulaşım aracı istiyorsanız otobüs ya da minibüsleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca havalimanı servisleri de kısa süre içinde sizleri kent merkezine ulaştıran ulaşım araçlarından biridir. İşlerim uzun sürer ve kendime ait bir özel araç istiyorum diyorsanız şehir içerisine ya da havalimanında araç kiralama hizmetleri eren ofislerden ihtiyacınıza uygun taşıtı kiralama yöntemi ile temin ederek, ulaşım sorunuza çözüm üretebilirsiniz. Bu ulaşım olanakları arasında en maliyetli ve en popüler olanı ise tabi ki de belediyeler tarafından halkın kullanımına sunulmuş olan belediye otobüsleridir.

 

 

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.