• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

5 Ülke 5 Milli Park

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

"Doğal güzellikler ve ormanlar şüphesiz her ülkenin en çok dikkat çeken yerleri olarak kabul edilmektedir. Turistler tarafından da 5 ülkenin en çok ziyaret edilen milli parklarını sizin için sıraladık.

Şöyle sıralayabiliriz;

  • Iguazu Doğal Parkı, Arjantin ve Brezilya
  • Kruger Ulusal Parkı, Güney Afrika
  • Kakadu Ulusal Parkı, Avustralya
  • Snowdonia Milli Parkı, Galler
  • Büyük Kanyon, Amerika Birleşik Devletleri

Bu milli parklara gelin beraber gözatalım.

Iguazu Doğal Parkı, Arjantin ve Brezilya

Iguazu Doğal Parkı, Arjantin ve Brezilya

Igiazu Doğal Parkı’nın sınırları Arjantin ve Brezilya arasındadır. Bu açıklamayla parkın büyüklüğünü az çok tahmin edebiliyoruz. Vahşi yaşamın özenle korunduğu bu parkta özel turlara katılarak bölgenin tropikal iklimini, yağmur ormanlarını, vahşi hayvanlarını (maymun, mamut, jaguar, aslan, fil…) inceleyebilir; sanki sonsuzmuş gibi görünen su ve ağaçların arasında dolaşabilirsiniz.

Kruger Ulusal Parkı, Güney Afrika

Kruger Ulusal Parkı, Güney Afrika

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde bulunan Kruger Ulusal Parkı dünyanın en çok ziyaret edilen  doğa parklarından biri olarak biliniyor. 3000 dönümlük kocaman bir alanda kurulmuş bu parkta  zürafa, gergedan, su aygırı, aslan gibi tropik hayvanlarla karşılaşabilir hatta  içinden geçen nehirde sandalla gezebilirsiniz. Bu canlıları hayvanat bahçelerinde değil, kendi yaşam alanlarında gözlemleyebiliyorsunuz.

Kakadu Ulusal Parkı, Avustralya

Kakadu Ulusal Parkı, Avustralya

Parkın  ismi , Aborjin dilinde papağan anlamına gelen “Gagadju”  kelimesinden gelmektedir.UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine eklenmiş olan Kakadu Ulusal Parkı  bütün ülkenin oksijen ihtiyacını karşılayabilecek kadar yeşil bir park. Parkın içinde Avustralya’nın yerlileri olarak bilinen Aborjinlerin yaşamını korumak için de bölümler  var.  Vahşi hayvanlara, göllere ve nehirlere de sahip olan parkın idaresini Avustralya hükümeti ile Aborjinler birlikte yürütüyor.

Snowdonia Milli Parkı, Galler

Snowdonia Milli Parkı, Galler

Sonsuz bir yeşile sahip olan Snowdonia Milli Parkı Galler'in  bakir kalmış güzelliklerinden biri olmakla birlikte bütün dünya tarafından da biliniyor  ve her yıl yüzbinlerce turist bu parkı ziyaret ediyor. İsmini 3655 metre yüksekliğe sahip Snowdon Dağı’nda ilginizi çekebilecek tarihi kaleler, soğuk nehirler, otantik yapılar ve göller bulunuyor. Masallardan fırlamış gibi görünen bu park hem tarihi hem de dağ sporlarını da içinde bulunduruyor.

Büyük Kanyon, Amerika Birleşik Devletleri

Büyük Kanyon, Amerika Birleşik Devletleri

Geçmişi milyarlarca yıl gerisine uzanan Büyük Kanyon Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski milli parkıdır. Colorado Nehri’nin vadiyi milyonlarca yıl boyunca aşındırıp yarmasıyla meydana gelmiş 467 kilometre uzunluğundaki kanyonun derinliği ise 1650 metreye varıyor. Yerkürenin iki milyar yıl öncesine ışık tutan Büyük Kanyon’da trekking ve hiking gibi sporları da yapabilirsiniz.

Bu en çok ziyaret edilen milli parkları sizde keşfetmek isterseniz eğer seyahatinizi ucuzauc farkıyla planlayabilirsiniz. Uçak biletinizi mobil uygulamamız üzerinden satın alabileceğiniz gibi ana sayfa üzerinden de seyahat rotanıza göre uçak bileti sorgulaması yapabilir dilerseniz otel rezervasyonu ve transferinizi de müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ucuzauc.com