• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ağustos Ayında Gidilebilecek Kamp Alanları

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Kış mevsiminde zorlu hava koşulları kamp yapmayı sevenleri evlerinde kalmaya zorlasa da yazın gelmesi ve özellikle de hava sıcaklığının yüksek olduğu Ağustos ayında kamp yapmak, doğa ile içiçe olmak ve yaban hayatı tanımak isteyenler için gidilebilecek birçok lokasyon mevcuttur. Hayatınızda yaşayabileceğiniz farklı bir deneyim için çadırınızı, uyku tulumunuzu ve matınızla çantanız hazırsa o halde doğa ile iç içe olak ve yaban hayatı tanımak isteyenler için seçtiğimiz kamp yapabileceğiniz yerlerden bazıları;

 

Artvin Kamp Alanları

 

Doğal güzelliği ve yaylaları ile dikkat çeken Artvin’de doğa ile içiçe olmak ve yazın sıcağından kaçmak isteyenler için mükemmel bir şehir. Artvin’de Şavşat Karagöl, Borçka Karagöl ve Hatila Vadisi Milli Parkı içinde yaban hayatı gözlemleyebilir ve eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Artvin Kamp alanlarına tur firmalarıyla da ulaşım sağlayabilir özel kamp alanlarında güvenilir bir şekilde kamp yapabileceğiniz gibi ayrıca insanlardan uzak doğanın ve ormanın kucağında gölün kenarında da kamp yapabilirsiniz.

Kazdağları Balıkesir

Şehrin kirli havasından uzaklaşıp, oksijenin çok olduğu, sessin hiç olmadığı bir eyr olan Kazdağılarında kışın olduğu gibi yazın en sıcak ayında hafif bir esinti içinde de kamp yapma olanağı bulabilirisiniz. Özellikle Kirişik Vadisi’nde kamp yapabileceğiniz özel alanlar bulunmaktadır. duş ve tuvalet gibi önemli ihtiyaçlarınız için kamp alanlarını tercih edebileceğiniz gibi onmanın içinde, yabani hayatı tanıyabilir ve doğa ile iççice olabilirsiniz.

 

Ayder Yaylası Rize

 

Rize’nin en çok bilinen ve adına türküler yakılan Ayder Yaylası, özellikle Ağustos ayının sıcağından bunalanlar ve yeşilde huzur bulanlar için biçilmiş kaftandır. Çadır kampına uygun özel alanların yanı sıra dilediğiniz herhangi bir yerde de kamp çadırınızı kurabilir gece ve gündüz buranın keyfini çıkarabilirsiniz. Özel kamp alanları da bulunan Ayder Yaylası’nda çadırınız yoksa dahi çadır kampı yapmanıza olanak sağlayan işletmelerde konaklayabilirsiniz.

 

Erikli Yaylası Yalova 

 

İstanbul ve çevresinde yaşayan, şehrin kalabalığından uzaklaşıp doğa ile içiçeolmak ve yabani hayatı tanımak isteyenler için Erikli Yaylası tercihleriniz arasında olabilir. Orman içinde deniz seviyesinden 600 metre yükseklikte ki Erikli Yaylasında gece ormanın sesini dinleyerek uyuyabilir, gündüz yeşil doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Abant Bolu

 

Bolu’nun turizm açısından da en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Abant, Ağustos ayında her sonbaharın yaklaşmasıyla da doğanın yavaş yavaş renk değiştirdiğine tanık olabilirsiniz. Göller çevresinde en çok tercih edilen Abant Gölü özel koruma altında olup, belirli saatlerde ateş yakılmasına izin verilmektedir.  Göl çevresinde farklı kuş türlerini gözlemleyebilir, orman içinde küçük orman canlılarını tanıyabileceğiniz bir yer olarak kamp ateşi başında keyifli zaman geçirebileceğiniz bir yer olan Abant, İstanbul’dan kaçmak isteyenler içinde mükemmel bir lokasyona sahiptir.

 

Kaş Antalya

 

Mavinin ve yeşilin buluştuğu yerlerden biri olan Kaş, kamp yapmaya, doğa ile içiçe olmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Yazın son ayı olan Ağustos ayında denizin keyfini çıkarmak, sıcaklarda Akdeniz’in mavi sularında serinlemek için Kaş’ı tercih edebilirsiniz. Kaş’a Antalya Havalimanı’ndan sonra otogardan Kaş’a direk hizmet veren servislerle ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Cunda Ada Balıkesir 

 

Cunda adası hem turizm odaklı olmasının yanında yapılaşmanın az olduğu, küçük beyaz evleriyle göz dolduran bir yerdir. Bunların yanı sıra bozulmayan doğası nedeniyle de doğa ile içiçezaman geçirmek isteyenler için tercih edilebilecek yerlerden birisidir. Hem medeniyetten kopmak istemeyen hem de yabani hayatı tanımak isteyenler için Cunda Adası kamp alanlarını da tercih edebilirsiniz.

 

Fethiye Kabak Koyu Muğla 

 

Hayatınızda unutulmaz bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız Kabak Koyu tercihleriniz arasında ilk sırada olabilir. Mükemmel doğasında büyüleneceğiniz, gece ormanın huzurlu sesleri arasında uyuyabileceğiniz ve Akdeniz’in maviliğinin tadını çıkarabileceğiniz Kabak Koyu, hem orman içinde hem de denize yakın lokasyonlarda kamp yapma fırsatı sunuyor. Kabak Koyu’na Dalaman Havalimanı’ndan servislerle ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Olympos Antalya 

 

İmar izni olmayan Olympos’ta binalardan uzak orman içinde eve denizin kıyısında doğa ile içiçe keyifli zaman geçirebileceğiniz yerlerden birisidir. Yurt içi ve yurt dışından da birçok turistin akın ettiği Olympos özellikle Ağustos ayında akşamları serin havanın tadını çıkarabileceğiniz, gecenin karalığında yıldızların altında, ormanda yürüyüş yapabileceğiniz ve aynı zamanda yabani hayatın içindeyken aynı zamanda dilerseniz gece kulüplerinde de eğlenebileceğiniz yapısıyla tercih edebileceğiniz yerlerden birisi olabilir. 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.