• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Balayı Adası Bali

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Balayı Adası Bali

Endonezya’nın en popüler adası olan Bali, doğal güzelliği ve sunduğu huzur ile eşsiz bir balayı geçirmek isteyen çiftlerin, ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Balayı adası unvanını sonuna kadar hak eden Bali, tropikal güzelliklerinin yanı sıra turkuaz rengi suları ile ruhunuza dokunmakta ve ayrıca eşsiz bir huzur sunmaktadır. Bali Adası, tropik bir ada olması sayesinde hava sıcaklığı da hep 25 ile 35 derece arasında değişmektedir. Bali Adası’nı balayı için tercih edenlerin mutlaka görmeden geçmemesi gereken eşsiz güzellikte yerleri bulunmaktadır. Örneğin, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Ubud’da bulunan Tegalallang ve Jatiluwih pirinç terasları ile Bali’nin en kutsal yeri kabul edilen Lempuyang Tapınağı, mutlaka görülmesi gereken yerlerden sadece ikisidir. Tropik bir cennet olan Bali Adası’na balayı ve tatil amacıyla gitmek isteyenlerin Haziran ve Ekim ayları arasında ki sıcak dönemde gitmesi önerilmektedir. Ekim ile Mayıs aylarını kapsayan dönem ise yağışlı dönem olması nedeni ile ıslanmak istemeyenlerin tercih etmemeleri gereken dönemdir. Bali Adası’nın kuzey kumsalları siyah kumlar ile kaplı ve güney kumsalları ise beyaz kumlar ile kaplıdır. Bali, Tanrıların Adası olarak da bilinmektedir ve oldukça büyük olan adada pek çok şehir bulunmaktadır.

Tapınakları İle Bali Adası

Tapınakları İle Bali Adası

Bali Adası’nda buluna tapınaklar, farklı inançlar ile farklı kültürlerin güzelliğini ziyaretçilerine sunaktadır. Ayrıca Batur Dağı tepesinde bulunan tapınaklar ise, doğanın gücünü ziyaretçilerine göstermekten çekinmezken, bekçi maymunları ile bilinen Ubud Tapınağı ise son derece dikkat çekici bir yerdir. Yine Batur Dağı’nda bulunan tapınaklardan biri olan Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul Tapınağı ise sisli bulutlar ile Banyan ağaçları arasında kutsanmış bir şekilde ruhunu e bedenini yenilemek isteyenlerin vazgeçilmez adresidir. Dünyanın enerji noktalarından biri olarak kabul edilen ve Bali’nin en ikonik tapınağı olan Tanah Lot Tapınağı, okyanusun ortasında oyulmuş kayaların arasında yer almaktadır. Her tapınağın doğanın farklı güzelliklerini sergilemek amacıyla düzenlenmiş gibi olan Bali’de yer alan Uluatu Tapınağı ise diğer tapınaklardan farklı olarak güneşin batışının izlenebileceği bir tapınaktır.

Doğa Dostu Bali

Doğa Dostu Bali

Tüm ruhani güzelliklerinin yanı sıra Bali, doğa dostu olması sayesinde de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bali’de bulunan tapınakların yanı sıra Dolphin Lodge’de rehabilitasyonda olan yunusları ziyaret etmek mümkündür. Yunusların yanı sıra Taro’da bulunan ve fildişi avcılarından kurtulan filler de ziyaret edilebilir ve bu sayede doğanın eşsiz güzelliklerine tanık olmak mümkündür.

Dost Canlısı Ve Eğlenceli Bali

Dost Canlısı Ve Eğlenceli Bali

Bali, sömürgesi altında kaldıkları Japon ve Hollandalı insanlarına karşı dahi herhangi bir ayrım yapmaksızın güler yüzlü ve dost canlısı bir şekilde davranmaktadır. Dost canlısı olan Bali Adası’nda tapınaklar ile rehabilitasyon merkezlerinin yanı sıra dalma, sörf, spa ve Bali masajı gibi eğlenceli etkinlerde bulunmaktadır. Ayrıca güneşin doğuşu ile batışının izlenebileceği Bahiana’da romantizmin doruklarına varabilirsiniz.

Bali Adası’na Ulaşım

Endonezya'nın popüler tatil ve balayı adresi olan Bali Adası’na Türkiye’den ulaşım sağlamak isteyenler direk ya da aktarmalı uçuş seçeneklerinden birini tercih edebilirler. Ayrıca vize istemeyen Bali Adası'na uçak bileti seçimi sırasında havalimanı transferi gibi ek özellikleri de önceden planlayarak, konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz.