• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Balayı İçin Bali’de Kutsanın

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

bali tatili

Uzakdoğu’nun en çok ziyaret edilen noktalarından biri olan Bali, bilinen yönleri kdar bilinmeyenleriyle de oldukça dikkat çekici bir adadır. Tanrıların adası olarak kabul edilen Bali, mistik havasıyla da görenleri büyüleyen bir yerdir.

Mavinin tonları, çiçek kokuları ve dalgaların beyaz köpükleri arasında huzurlu bir başlangıç yapmak isterseniz bu konuda Bali en iyi yerlerden birisi olabilir.

Evlendikten sonrasında Balayı İçin Bali’yi tercih edecekseniz Türkiye İstanbul’dan gerçekleştirilen 16 saatlik bir uçuşa katlanmanız da gerekmektedir. Hava yollarının yeni evliler için hizmetleriyle de oldukça keyifli ve rahat bir yolculuk geçirdikten sonra vardığınız Bali’de manzaranın kesinlikle 16 saatlik bir yolculuğa değdiğini kendi gözlerinizle de görebilirsiniz.

Bali halkının %90’ı Hinduizm inancında olup,  Hindu geleneklerini devam ettirmektedir. Kendinizi dünyadan soyutlanmış olarak hissedebileceğiniz Bali’de bu nedenle de farklı bir deneyim yaşamaya hazır olmalısınız.

Bali’de hemen her bölge de altı ya da yedi tane tapınak bulunmaktadır. Her tapınaktaki gelenekler farklı olup eşsiz biri deneyim yaşayabileceğiniz, Batur Dağı’nın tepesinde yer alan Tirta Empul Tapınağı ise Kutsal Su tapınağı olarak da bilinmektedir. Asırlardır Banyan ağaçları arasında yer alan Tirta Empul Tapınağı eskiden aktif olan dağın lavlarından oluşmuştur. Bu tapınakta kutsanmak ve Balayında eşinizle beraber kutsanmak isterseniz de buradan akan suyla yıkanmanız yeterli. Ayrıca kutsanmış olmanızın yanı sıra eşsiz manzarası nedeniyle de günün tam geceye döndüğü anda bu tapınakta bulunmanızı tavsiye ederiz.

Bali küçük bir ada olabilir fakat hem Balayı için mükemmel bir yer hem de içinde yapılabilecekler arasında da sınır tanımayan bir yer olarak da kabul edilmektedir. Tirtaempul Tapınağından sonra Ubud Tapınağı ise tamamen farklı bir anlayışa sahip. Maymunların bekçilik yaptığı hatta arada küçük hırsızlıklar yaparak muz karşılığında sevimlilikle de eşyalarınızı geri veren bu hayvanların ünleriyle de bilinmektedir.

bali tapınak

Bali’deyseniz ve yeni evlenmişseniz Dünya’nın enerji noktalarından birisi sayılan Tanah Lot Tapınağı’na muhakkak gitmeli ve dilerseniz kutsanmalısınız. Farklı bir dünyaya açılan bir kapı olduğuna inanılan bu tapınak okyanusta yer almaktadır. Kayaların oyularak yapıldığı bu tapınak mistik havasıyla içine girdiğiniz andan itibaren sizi büyüleyerek, enerjisiyle de farklı hissetmenizi sağlayabilir. Tanha Lot’da Kutsanmak için tek yapmanız gereken birkaç pirinç tanesini alnınıza yapıştırmanız yeterli, sonrasında hayat arkadaşınızla beraber kutsanmış olarak tapınaktan çıkarak adanın farklı deneyimlerine dönebilirsiniz.

Ada’da bulunan ve fil avcılarından kurtarılarak yeni bir hayat sunulan Elephant Safari Park’da fillere binebilir ve mini bir tur atabilirsiniz. Son derece duygusal ve sosyal hayvanlar olan fillerin yaşadığı zorluklar nedeniyle de biraz utangaç hallerini görebilirsiniz. Taro’da yer alan bu safari parkta yeni evlenen gelin ve damatları fil üstünde görmeniz mümkün. Balayı çifti olarak sizde bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

bali tatili

Bali’de yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil. Sevdiğiniz kişiyle beraber bütün negatif enerjiden arınıp rahatlamak istiyorsanız bu bölgeye özgü masaj tekniklerinin uygulandığı Spa ve masaj faydalanabilirsiniz. Hindu inancına özgü bitkilerin ve taşların kullanıldığı Spa ve Masajdan sonra sahilde manzaranın tadını çıkarabilir veya gün batımında romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Bali’de deniz ürünleriyle ünlenmiş Jimbaran Körfezi’ni tercih etmenizi öneririz. Hindistan cevizi ve palmiye yapraklarının da yemeklerde kullanıldığı Bali’de tavuk şiş, karidesli pilav, balık ve deniz ürünleri salatasının yanında Bali keki, tropikal meyveler ve sularını da tadabilirsiniz.

 

Ucuzauc.com